Nuo liepos 1 dienos planuojama sumažinti apdraustųjų asmenų, dalyvaujančių pensijų kaupime, valstybinio socialinio draudimo įmokų tarifą nuo 3 proc. iki 2 proc. Numatoma, kad toks įmokų pasikeitimas „Sodros“ biudžetui per pusmetį padės surinkti per 100 mln. litų pajamų. Taip pat numatoma keisti pašalpų ligos atveju mokėjimo tvarką: pirmąsias tris ligos dienas ligos pašalpos nemokėti, už kitas dvi dienas pašalpą mokėtų darbdavys, o „Sodra“ pašalpą mokėtų nuo šeštos ligos dienos. Taip pat po atleidimo iš darbo socialinio draudimo ligos pašalpa būtų mokama ne ilgiau nei 5 ligos dienas. Pašalpų mokėjomo tvarkos pakeitimai padėtų sutaupyti per 176,9 mln. Lt.
Taip pat siūloma nustatyti, kad tėvams ar globėjams, slaugantiems vaiką iki aštuoniolikos metų, sergantį ypač sunkiomis ligomis, ligos socialinio draudimo pašalpa iš VSDF lėšų būtų mokama nuo pirmosios slaugymo dienos visą reikalingą slaugymo laikotarpį, bet ne ilgiau kaip 120 dienų per kalendorinius metus.
Seimo opozicija abejoja, ar toks projektas nepažeidžia Konstitucijos, kurioje numatoma, kad valstybė moka pašalpas piliečiams ligos atveju. Pasigirdo siūlymų ir kreiptis į Konstitucinį teismą dėl išaiškinimo. Buvusi socialinės apsaugos ministrė Vilija Blinkevičiūtė pasiūlė sutaupytus pinigus pervedant mažiau lėšų į privačius kaupiamuosius fondus panaudoti ligos pašalpoms mokėti – esą kitaip „Sodros“ biudžetas nieko nesutaupys. Socialdemokratas Andrius Šedžius tiesiai šviesiai R.Dagiui pareiškė, kad tokios pataisos – pasityčiojimas iš žmonių, nes taip neužtikrinamos socialinės garantijos ligos metu.
„Siūlyčiau tokių epitetų nenaudoti, o žiūrėti į finansines galimybes. Pasiūlykit tada, iš ko padengti „Sodros“ biudžetą ne taip skausmingai“, – savo poziciją pataisų atžvilgiu gynė R.Dagys.
Seimas po pateikimo pritarė šiems „Sodros“ biudžeto pakeitimams.