Tarybos narys Andrius Šedžius, kuris nuo gruodžio 28 dienos oficialiai bus „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovas, stebuklų valdžios permainose neįžiūri.
„Galiu pasakyti tik tiek, kad kai kurie darbai buvo padaryti iš skolintų pinigų. Aplinkkelio, aikštės, kapinių projektams, kurių vertė siekia beveik pusę milijardo eurų, buvo skolinamasi pinigų“, – kalbėjo A.Šedžius.
Projektams žlugus, už jų pinigus atlikti miesto tvarkymo darbai, geriau apšviestos gatvės, daug kur pagerinta danga. Miesto valdžia, užuot vykdžiusi esminius projektus, susitelkė į kasdienius reikalus.
Politikas pažymėjo, kad kitąmet Šiauliai nebeturės galimybių pasiskolinti, o tai gali sutrukdyti ateities planams.
Tokius kaltinimus teko atremti Šiaulių miesto administracijos direktoriui Eduardui Bivainiui. Jis patikino, kad visos tikslinės skolintos lėšos buvo panaudotos pagal paskirtį. Direktorius neįsivaizduoja, iš kur politikas traukia tokius faktus.
Nepradėjo nė vieno savo projekto
Dar vienas opozicijos atstovas buvęs meras socialdemokratas Justinas Sartauskas teigia, kad naujoji valdžia nepradėjo nė vieno rimto projekto ir sunkiai užbaigia anksčiau pradėtus darbus.
Buvęs meras teigia, kad Laisvosios ekonominės zonos, vaikų namų, senelių namų ir kiti projektai buvo pradėti anksčiau. Naujokams beliko tik užbaigti.
Tik ir girdime, kad projektuose rado daug kliūčių, klaidų. Kiekviena valdžia turėtų garbingai tęsti pradėtus projektus.
„Neturi kuo pasigirti, todėl reikia „ant kažko atsigroti“. Tik ir girdime, kad projektuose rado daug kliūčių, klaidų. Kiekviena valdžia turėtų garbingai tęsti pradėtus projektus.
Dabar jie labai giriasi dėl mažiausių šildymo kainų Šiauliuose. Iš kur jie ištraukė, kad čia jų nuopelnas? Kaip tik buvo daug trukdoma to siekti. Jei dar atsektume balsavimus posėdžiuose...“
O kaip dėl žlugusio menų inkubatoriaus? J.Sartauskas teigia, kad prarasta didžiulė investicija – per 2,7 milijono eurų. Jei to pastato neprireiks verslininkams, turėsime dar vieną vaiduoklį.
„Užsižaidėme visi. Patiko visiems protestuoti. Be to, dabar jie naudojasi valdžia vieni patys. Galbūt privalomas šimtaprocentinis balsavimas – diktatūros požymis. Štai ir nebeturime. Viena, ką jie iš tiesų padarė – išpildė rinkimų pažadą – senjorai nuo 75-erių Šiauliuose viešuoju transportu vežami nemokamai“, – kalbėjo socialdemokratas.
Per daug giriasi
Liberalas Gintaras Karalevičius atstovauja valdančiajai koalicijai, tačiau neskuba žarstyti liaupsių valdžios naujokams: „Dauguma nuveiktų darbų – buvusios valdžios veiklos rezultatas. Naujiems projektams gal dar nesusiklostė aplinkybės.“
Ką padarė naujoji valdžia? Liberalas pabrėžė, kad senjorų nemokamas vežimas viešuoju transportu yra kone vienintelis šiai valdžiai priskirtas nuopelnas.
Reikia tartis ir su opozicija. Tarp jų yra labai protingų žmonių.
„Yra atliekami kasdieniai darbai. Atsiranda populizmo požymių, kurie man labai nepatinka. Turėtume mažiau girtis. Pirmiausia yra darbai, o tik vėliau garbė“, – kritikavo liberalas.
G.Karalevičius taip pat yra ir medikas. Jo nuomone, savivaldybės tinklalapyje paskelbta apklausa, siūlanti rinktis tarp fejerverkų ir vaikų sveikatos, – nedovanotinas populizmas.
„Šiek tiek bijau jaunų politikų klaidų. Nenorėčiau, kad dėl to nukentėtų dideli projektai. Be to, reikia tartis ir su opozicija. Tarp jų yra labai protingų žmonių. Aš visada jiems pritarsiu, jei jų siūlymai bus naudingi miestui“, – karštai pliekė koaliciją G.Karalevičius.
Šiauliai tapo tvarkingesni
Taip pat valdančiajai koalicijai priklausantis konservatorius Tomas Petreikis teigia, kad administracijos reorganizacija iš tiesų nevyksta, nors apie ją daug kalbama.
„Apsiveliame bendromis problemomis ir judam toliau įprastu ritmu. Džiaugiuosi, kad buvo sudarytas politinės programos priemonių vykdymo planas. Niekada to nebuvo. Belieka tik įgyvendinti“, – sakė konservatorius.
T.Petreikis siūlo pažvelgti į miestą atidžiau. Turėtų plika akimi matytis, kad Šiauliai tapo daug švaresni, tvarkingesni ir gražesni.
„Oro uostą gaiviname. Skolas atidavinėjame. Tačiau kartais man atrodo, jog valdžioje esantį jaunimą reikėtų kiek pristabdyti – priartinti prie realybės.
Kalbama apie ūkio efektyvinimą, bet nepasigilinama į realybę. Norisi padaryti greitai, tačiau gyvenimas turi savo tempą. Štai ieškome ekonomistų, tačiau per du konkursus radome tik vieną žmogų.
Jei norime reorganizacijos administracijoje, pasidomėkime, kas apskritai yra „Lean“ programa. Gal nereikėtų moralizuoti ar šokiruoti administracijos darbuotojų. Derėtų juos motyvuoti, mokyti ir skatinti“, – žarstė nuosaikią kritiką politikas.