Kaip praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras perdavė Šiaulių apygardos teismui perdavė šią baudžiamąją bylą.
Kaltinimai dėl padėjimo sukčiauti ir dokumentų klastojimo taip pat pateikti VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės Konsultacijų poliklinikos gydytojai oftalmologei Danutei Milkintienei ir VšĮ Šiaulių centro poliklinikos šeimos gydytojai Elenai Mockuvienei.
Moterys įtariamos padėjusios V.Račienei apgaule įgyti teisę į neva netekto darbingumo pensijos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos išmokas.
Pagal šių gydytojų parengtus medicininius dokumentus ir išvadas Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Kauno 5-ojo teritorinio skyriaus komisija V.Račienei nustatė tikrovės neatitinkantį 90 procentų netekto darbingumo lygį ir specialiuosius nuolatinius slaugos poreikius neterminuotam laikui.
Gavo per 17 tūkst. eurų
Ikiteisminį tyrimą apsunkino aplinkybė, kad Lietuvoje nėra medicininės įrangos, kuri objektyviai padėtų nustatyti asmens regėjimo aštrumo agravaciją (ligos simuliaciją).
Tačiau įtarimai V.Račienei buvo pareikšti gavus VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos Akių ligų centro ir VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Akių ligų klinikos specialistų – oftalmologų išvadas. Jose konstatuota, kad V.Račienei nėra diagnozuotų nepagydomų didelių regėjimo funkcijų sutrikimų, o ankstesnės regėjimo sutrikimų diagnozės yra neteisingos.
Gresia iki 8 metų kalėjimo
Rugsėjo 21 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Sprendimų kontrolės skyrius panaikino V.Račienei anksčiau nustatytą neįgalumą ir specialiuosius poreikius. Visos trys kaltinamosios savo kaltę neigia.
Pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 3 dalį, 182 straipsnio 2 dalį kaltinamai V.Račienei bei pagal tuos pačius straipsnius ir 228 straipsnio 2 dalį kaltinamoms Elenai Mockuvienei ir Danutei Milkintienei gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.