Daugelyje rinkimų apylinkių vyrauja bendra tendencija – iki 11 valandos daugiau kaip tris ketvirtadalius balsuotojų sudaro vyresnės kartos žmonės. Jaunuolių tik vienas kitas. Apylinkių darbuotojai ramina: „Jaunimas ateis, kai išsimiegos.“
Šiaulių kultūros centre balsuoti atėjusi garbaus amžiaus moteris nusikeikia: „Trauk devynios tokius rinkimus – šitokios eilės! Ir atsisėsti nėra kur.“
Moteris neišėjo, nes lyg tyčia kažkas pasiūlė kėdę, žvalesnis jos gyvenimo draugas užėmė eilę. Visi laimingi.
Pora linksmai nusiteikusių moteriškių, matyt, dar nenusprendusių už ką balsuoti, šnekučiavosi ir laukė pažįstamų. Gal jie patars, kam savo šventą balsą skirti?
Pesimistai, kurie teigė, jog apylinkėje balsuos apie 900 rinkėjų, su savo statymu atsisveikino jau apie 16 valandą.
Gegužių mokykloje rinkimai vyksta pirmo aukšto vestibiulyje. Organizatoriai kiek rizikavo, jog per piką rinkėjai netilps patalpose ir turės mirkti lietuje. Tačiau eilė tirpo pakankamai greitai – niekas nešlapo.
Galėjo įsikurti ir aktų salėje, kaip tai daro kitos mokyklos. Apylinkės pirmininkas Sergejus Staponkus paaiškino, kad šiame rajone labai daug pagyvenusių balsuotojų. Jiems yra sunku lipti laiptais į antrą aukštą.
Viena nepatenkinta balsuotoja jau apšaukė visus, kodėl jai į namus nebuvo pristatytas balsavimo pažymėjimas. Pasirodo, jog pažymėjimas buvo neštas, tačiau prie šios pilietės sąraše jau nuo ankstesnių metų parašyta – „dažnai būna sode arba bažnyčioje“.
Kai kuriose rinkimų apylinkėse komisijų nariai dalyvauja totalizatoriuje – kas tiksliausiai atspės rinkėjų skaičių. Tarkime, vienoje apylinkėje yra registruota apie 2500 rinkėjų.
Pesimistai, kurie teigė, jog apylinkėje balsuos apie 900 rinkėjų, su savo statymu atsisveikino jau apie 16 valandą. Didžiausi optimistai tvirtino, kad per šiuos rinkimus į vieną apylinkę ateis apie 1600 rinkėjų – apie du trečdalius.
Šių rinkimų paradoksas – žmonės taip gausiai balsuoja, kad, rodos, tiki, jog kažką savo balsais gali pakeisti. O jei tiki – tai ir gali.
Niekas nešaukia „vagys“, niekas nekeikia nuolat viešojoje erdvėje ir taip skalpuojamų politikų. Tiesiog dauguma su lengva nugalėtojo šypsena eina balsuoti. Šiandien rinkėjas yra didžiausia valdžia, o valdininkas – malonės prašytojas.
Prie apylinkių niekas nesibūriuoja – juk nuolat merkia šaltas lietus. O viduje politikuoti kažkaip nepadoru.
Todėl šie vieni gausiausių rinkimų gali būti ir vieni santūriausių. Ramių žmonių niekas neišprovokuos.
Nemažai balsuotojų, pareiškę savo valią, demonstravo ją ir socialiniuose tinkluose. Taip reklamavosi ir daugelis kandidatų – pabrėžė, jog ėjo balsuoti. Nufotografavo lipduką, tačiau nenurodė, už ką atidavė savo balsą.
Šiaulietis Paulius Juzėnas paviešino nuotrauką, kurioje įsiamžino kartu su savo 94-erių metų seneliu Pranciškumi. O po nuotrauka parašė: „Kartu su savo 94-mečiu seneliu jau balsavome! O tu jaunesnis ir dar drįsti tingėti iki balsadėžės nueiti?“