Antradienio pavakarę Šiaulių bulvare išdygo keistas įrenginys. Kai jis buvo baigtas, tapo aišku, kad tai yra prisitraukimų skersinis. Jis pastatytas pagal visus reikalavimus, kad tiktų rekordų fiksavimui.
Nuo 16 valandos iki 19:30 ant skersinio galėjo jėgas išbandyti kiekvienas.
Atsirado nemažai vyrų, kurie tiesiog sumanė pasimaivyti prieš savo draugus ar paneles.
Taip pat nemažai prisitraukimų padarė brandaus amžiaus žilas vyras.
Tai buvo lyg priekaištas tiems, kurie buvo įsitikinę, jog su amžiumi vyrai prisitraukimų padaro vis mažiau. Vyrą reikėjo užkelti ant skersinio, bet jis gana lengvai padarė aštuonis taisyklingus prisitraukimus. „Seniai nesportavęs“, – tarė nušokęs nuo skersinio.
Skersinį pastatęs varžybų organizatorius Giedrius Sasnauskas pats pastatė ir nė vienam vyrui neįkandamus prisitraukimų rezultatus. 44-erių metų vyras padarė 43 sunkiuosius ir 51 laisvąjį prisitraukimą.
Tai toli gražu nėra jo asmeninis rekordas. Savo sodyboje jis jų padaro bent tuzinu daugiau. Tuo galima įsitikinti vyro feisbuko puslapyje. Tik bėda, kad namuose daromų prisitraukimų rekordų fiksuotojai neužskaito – turi dalyvauti varžybose.
Antrasis po varžybų organizatoriaus buvo 32-ejų metų Mindaugas Rupšys, kuriam nedaug trūko. Jis padarė 41 laisvąjį prisitraukimą.
Antrasis po varžybų organizatoriaus buvo 32-ejų metų Mindaugas Rupšys, kuriam nedaug trūko. Jis padarė 41 laisvąjį prisitraukimą. Galbūt čia jis atidavė visas jėgas, nes sunkiųjų padarė 20.
Laisvieji prisitraukimai pasižymi tuo, jog galima savo kūno judesiais sau padėti, o sunkieji daromi be jokių papildomų kūno judesių.
Abiem atvejais smakrą būtina iškelti virš skersinio. Taip pat negalima per siauriai laikyti rankas. Per vidurį skersinio yra raudonai pažymėta, kur rankų laikyti negalima.
G.Sasnauskas teigia, kad profesionalūs sportininkai retai dalyvauja tokiose gatvės varžybose. Beje, jie nebūtinai laimėtų. Jo žiniomis dabartinis pasaulio rekordas priklauso Rusijos piliečiui iš Sibiro, kuris padarė 80 sunkiųjų prisitraukimų.