Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2013 03 07

Šiluma kauniečiams gali atpigti trečdaliu

Šilumą kauniečiams teikiančios įmonės „Kauno energija“ vadovai žada, kad po dvejų metų šildymo kaina Kauno gyventojams turėtų sumažėti trečdaliu. Tiesa, norint pasiekti šį rodiklį reikia nemažų investicijų – skaičiuojama, kad į biokuro elektrinių statybą ir senųjų modernizavimą reikia investuoti apie 170 mln. Lt.
Elektrinėje
Elektrinėje / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Kauno energijos” vadovai lūžio tašku vadina pasiektą sutarimą su Valstybine kainų ir energetikos komisija dėl iš nepriklausomų tiekėjų perkamos šilumos kainos nustatymo, skelbia Delfi.lt

„Valstybinės kainų ir energetikos komisijos prašėme pakoreguoti šilumos kainą iš nepriklausomų tiekėjų. Nuo gruodžio mėnesio derinomės poziciją ir buvo priimtas sprendimas, kad kainą lems ne nepriklausomų gamintojų kaina, o „Kauno energijos“ pagaminamos energijos savikaina. Tai reiškia, kad nepriklausomi gamintojai turi tilpti po šia kartele. Mes siekiame, kad kaina būtų kuo mažesnė“, – teigė Valdas Lukoševičius, „Kauno energijos“ valdybos pirmininkas.

Skaičiuojama, kad nuo 2000 metų kaina padidėjo beveik 3 kartus. Kainos mažėjimas pastebimas tik pastaruoju metu – per pastaruosius keturis mėnesius šilumos kaina Kaune sumažėjo 10,4 proc.

Investuos į biokuro katilus

„Kauno energija“ skelbia, kad kovo 6 d. buvo baigtas bendrovės biokuro katilų viešasis centralizuotas pirkimas, dalinai finansuojamas Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) pagal klimato kaitos specialiąją programą.

Taip pat, bendrovė aktyviai prisideda prie LAAIF remiamų aplinkos taršos mažinimo programų. Pagal vieną iš jų bendrovei skirtas 0,63 mln. Lt finansavimas „Pergalės“ katilinės dūmų kondensaciniam ekonomaizeriui įrengti .

Biokuro katilų su priklausiniais tiekimo konkursą Noreikiškių katilinei laimėjo UAB „Enerstena“, Ežerėlio katilinei – UAB „ETC“.

Biokuro katilui Noreikiškių katilinėje įrengti patvirtintas 2,3 mln. Lt dalinis LAAIF finansavimas, Ežerėlio – 1,8 mln. litų dalinis finansavimas.

Panaudojant skirtą paramą, Noreikiškių katilinėje bus įrengtas biokuru kūrenamas 4 MW galios vandens šildymo katilas (visa investicija – 6,2 mln. Lt, Ežerėlio katilinėje bus įrengtas biokuru kūrenamas 3,5 MW galios vandens šildymo katilas (visa investicija – 4,8 mln. Lt).

Naujieji biokuro katilai turėtų būti pastatyti iki šių metų spalio 31 d. ir jau nuo 2013-2014 metų šildymo sezono pradžios pradėti gaminti šilumą.

Tarša sumažėjo 12 proc.

„Pergalės“ katilinės modernizavimo projektas įgyvendintas jau 2012 metų lapkričio mėnesį. Čia sumontuotas ir pradėtas eksploatuoti naujas modernus dūmų šilumos rekuperatorius (kondensacinis ekonomaizeris).

Šiuo projektu apie 12 proc. buvo sumažinta aplinkos tarša su išeinančiais dūmais. Įrenginys sugrąžina didžiąją dalį iš katilo ištekančių dūmų šilumos ir tokiu būdu iki 12 proc. sumažina gamtinių dujų suvartojimą tam pačiam šilumos kiekiui pagaminti.

Kuro išlaidos 1 MWh šilumos pagaminti šioje katilinėje dabartinėmis kainomis sumažėjo apie 160 litų. Vienos kilovatvalandės šilumos, pagaminamos šioje katilinėje, savikaina sumažėjo iki 17,3 ct/kWh – t. y. tapo mažesnė negu šilumos, perkamos iš Kauno termofikacijos elektrinės, kaina.

Per valandą naujasis įrenginys leis sutaupyti iki 400 litų katilinei dirbant visu pajėgumu ir esant tokioms dujų kainoms. Atlikus modernizaciją, „Pergalės“ katilinė tapo efektyviu šilumos gamybos šaltiniu, galinčiu dirbti ištisus metus ir konkuruoti su į rinką ateinančiais nepriklausomais šilumos gamintojais.

Lėšas katilinės modernizavimui skyrė pati „Kauno energija“. Visa katilinės atnaujinimo projekto vertė – 2,38 mln. litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos