Dalies Turgaus g. verslininkų vardu kalbėjęs Gedeminas Karčiauskas teigė, kad verslo bendruomenė tik mėnesio pradžioje pamatė, kad yra uždaryta gatvė, o prieš tai esą nebuvo informacijos, kad gatvė bus uždaryta visą mėnesį.
„Mes žinome, kad miestui reikia švenčių, jokiu būdu nesame prieš tai, bet parduotuvėms krito apyvarta, nes klientai, miesto gyventojai ir svečiai negali patekti į senamiestį. Pavyzdžiui, kai kuriose kavinėse keturis kartus sumažėjo valgančiųjų pietus. Dėl to esame truputį nusiminę, kad tai per ilgas laikotarpis“, – po susitikimo su meru kalbėjo G.Karčiauskas.
Jo teigimu, uždarytoje atkarpoje yra keliolika verslo įstaigų, kurioms svarbu iš anksto žinoti pokyčius, nes verslas planuoja veiklą į priekį ir reikia laiko prisitaikyti.
„Verslas gali pakentėti savaitę, dvi, bet mėnuo yra finansiškai skaudu. Pasijutome nuošalyje, lyg mūsų nėra. Galbūt mūsų yra keliolika, bet ir mes norime šviesaus rytojaus, normalaus darbo. Tikiu, kad kavinės per patį festivalį atsigriebs, bet parduotuvės turi savo darbo specifiką, jos savaitgalį nedirbs“, – apgailestavo G.Karčiauskas.
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas teigė, kad senamiesčio verslininkų nuomonės apie artėjantį Šviesų festivalį bei Turgaus g. pastatytus 200 metrų ilgio „Šimtmečių vartus“ yra skirtingos. Esą dalis jų sako, kad tai didžiulis impulsas pritraukiant žmones į senamiestį, o kiti dėl to išsako priekaištus.
„Dalis verslininkų išsakė tam tikrus priekaištus dėl komunikacijos stokos. Taip, komunikacija galėjo būti sklandesnė, operatyvesnė ir išsamesnė. Manau, bus padarytos pamokos“, – pripažino V.Grubliauskas.
Reaguodamas į kalbas apie nuostolius, miesto vadovas laikėsi pozicijos, kad reikėtų vertinti mėnesį ir jo pelną tada, kai jis baigsis.
„Valstybės šimtmečio reikšmės neturėtų užgožti verslininkų pastebėjimai dėl galimų praradimų. Šiandien pasiūliau jiems palyginti, kai mėnuo baigsis, šių metų ir praėjusių metų vasario mėnesius. Jeigu dokumentuose matytųsi kažkoks drastiškas pelno sumažėjimas, tada tai būtų galima identifikuoti kaip tos komunikacijos stokos pasekmę. Dabar, neturint skaičių, suvestinių, daryti apibendrinimus būtų rizikinga ir neatsakinga“, – komentavo V.Grubliauskas.
Jis pridūrė, kad jeigu paaiškėtų, jog gatvės uždarymas išties pakenkė verslui, tada ir būtų galima kalbėti apie kokius nors veiksmus iš savivaldybės pusės: „Formų gali būti įvairių, tai, kas yra savivaldos kompetencija.“