„Vienas iš klausimų yra tas, ar pilietybė yra prigimtinė teisė, ar iš dalies prigimtinė, ar ne teisė. Ar iš žmogaus, gimusio savo krašte, pilietybė gali būti atimta. Tą klausimą iškėlė Pasaulio lietuvių bendruomenė“, – kalbėjo S.Šedbaras.
Jis pastebėjo, kad naujame Pilietybės įstatymo projekte siūloma leisti ją turėti Europos Sąjungos ar NATO valstybių narių pilietybę turintiems lietuvių kilmės asmenims. Tačiau tam, anot jo, nepritaria Šveicarijos lietuvių bendruomenė.
S.Šedbaro teigimu, dvigubos pilietybės vengiama tokiose didelėse šalyse kaip Prancūzija, tačiau Lietuva, kaip maža šalis, turėtų branginti kiekvieną savo pilietį. Esą ypač nereikėtų atimti Lietuvos pilietybės iš tų, kurie kitos šalies pilietybę įgijo sudarydami santuoką su tos šalies piliečiu arba gimdami įgijo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalies pilietybę.
„Diskusijos dalyviai mano, kad reikėtų politinių partijų, visuomenės sutarimo ir pakeisti 12-ą Konstitucijos straipsnį dėl pilietybės“, – sakė S.Šedbaras.
Referendumą dėl Konstitucijos straipsnio keitimo esą būtų galima rengti kartu su kitąmet vyksiančiais savivaldos rinkimais. „Manau, žmonėms būtų aktualu ir referendumas įvyktų“, – aiškino Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas.