Tai numatančias Turizmo įstatymo pataisas po pateikimo ketvirtadienį priėmė Seimas.
Kaip teigė vienas iš projekto autorių konservatorius Paulius Saudargas, įvedus kadencijų skaičių, dalis dabartinių turizmo informacijos centrų vadovų nebegali dalyvauti konkursuose užimti šias pareigas.
„Susidaro tokia situacija, kuri ypač jautri būtent turizmo informacinių centrų vadovams. (...) Paimkime, pavyzdžiui, Molėtų, Pagėgių, Anykščių turizmo informacijos centrus, kur yra to regiono specifika ir žmonės. Iš esmės, nelabai iš daug kur tu paimsi kompetentingų specialistų. Jeigu mes visai užkertame kelią žmonėms toliau dalyvauti konkurse, tai, manyčiau, nelabai logiška. Taigi mes siūlome šitą dalyką taisyti“, – iš Seimo tribūnos pristatydamas projektą sakė P. Saudargas.
Projekte numatyta, kad turizmo informacijos centrų vadovų kadencijų skaičius neribojamas, vadovai į pareigas priimami konkurso būdu penkerių metų kadencijai.
Be konkurso vadovas galėtų būti skiriamas antrai penkerių metų kadencijai, jei kiekvienais pirmosios kadencijos metais jo veikla buvo įvertinta kaip viršijanti arba atitinkanti lūkesčius, jo vadovaujama įstaiga pasiekė suplanuotus rodiklius.
Jei vadovas neskiriamas be konkurso antrai kadencijai, jis vis tiek gali dalyvauti konkurse.
P. Saudargo teigimu, dabar ne vienam dabartiniam įstaigos vadovui yra užvertos durys dalyvauti konkursuose.
„Baigėsi (kadencija – BNS), žmogus yra dirbęs daugiau kaip dešimt metų, viskas, jam pasako, tu negali toliau dalyvauti konkurse į šią vietą, nors tikrai žmogus yra profesionalas ir galėtų. (...) Tai nesako, kad mes amžiams įteisiname, kadencijos yra penkeri metai, bet žmogui turėtų būti galimybė dalyvauti“, – kalbėjo konservatorius.
Projekto pristatymo metu Seime „laisvietė“ Ieva Pakarklytė klausė, ar nebūtų racionalu pasiremti jau priimtu jos ir konservatorės Jurgitos Sejonienės projektu, kuriuo apribotos gydymo įstaigų vadovų kadencijos.
Seimas prieš dvejus metus nustatė, kad vadovai gali eiti ne daugiau kaip dvi po penkerius metus trunkančias kadencijas iš eilės. Vėliau tai pačiai įstaigai jie gali vadovauti praėjus „atšalimo“ laikotarpiui.
„Tai buvo toks laiptuotas perėjimas, nes, tarkime, jeigu žmogus vadovavo sveikatos priežiūros įstaigai 30 metų, tai turbūt nebūtų sąžininga vėlgi tuos dešimt metų suteikti. Buvo skirtingas skaičiavimo laikas pagal tiek, kiek žmogus jau yra toje pozicijoje. Ar tokio varianto nesvarstėte – tą laiptuotą perėjimą padaryti?“ – klausė I. Pakarklytė.
P. Saudargas teigė, kad Seimui po pateikimo pritarus, būtų galima registruoti įstatymo pataisas.
„Galbūt ir jūsų pasiūlytas variantas yra gana logiškas, gal ir taip būtų galima eiti. Mums su kolegomis pavyko pasiūlyti būtent tokį projektą, kuris atlieptų tą situaciją, kuri susidaro dabar, jau šiais metais“, – sakė jis.
Projektui Seimas po pateikimo pritarė, jis toliau bus svarstomas Ekonomikos komitete, o į parlamento salę turėtų grįžti balandžio 23 dieną.