Komitetas, š. m. spalio 9 d. išvažiuojamojo posėdžio metu apsilankęs Vaikų ligoninėje, apžiūrėjęs šios ligoninės patalpas, susipažinęs su Vaikų ligoninės atstovų pateikta informacija bei išklausęs posėdžio metu išsakytas Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos nuomones, nusprendė siūlyti Vyriausybei atkurti juridiškai ir finansiškai savarankišką Vilniaus universiteto Vaikų ligoninę, teikiančią kompleksines, daugiaprofilines sveikatos priežiūros paslaugas vaikams.
Vaikų ligoninė buvo savarankiška VšĮ Vilniaus universiteto Vaikų ligoninė iki 2011 m. gegužės 1 d., bet reorganizavus šią ligoninę prijungimo būdu, ji tapo VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų (toliau – VULSK) filialu. Tai didžiausia Vaikų ligoninė Lietuvoje, teikianti visų profilių (išskyrus kardiochirurgijos) antrinio ir tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas vaikams.
Komiteto sprendime pažymėta, kad praradus Vaikų ligoninės juridinį ir ekonominį statusą, tapo sunkiau realizuoti Lietuvos Respublikos Vyriausybės deklaruojamus vaikų sveikatos prioritetus, nes iš valstybinio prioriteto tai tapo vidiniu VULSK prioritetu, kurį, esant ribotam finansavimui, sunku išlaikyti. Iki ligoninių sujungimo buvo deklaruojamas vaikų sveikatos prioritetų išsaugojimas, lygiavertis dviejų polių bendradarbiavimas VULSK, tačiau po ligoninių sujungimo šio asociacijos principo neliko. Reorganizavimo sąlygose buvo numatyta, kad filialas bus finansiškai ir ekonomiškai savarankiškas ir turės teisę sudaryti sutartis, dalyvauti projektuose bei turės kitas savarankiškumą deklaruojančias teises, tačiau neturint juridinio asmens statuso naudotis reorganizavimo sąlygose numatytomis teisėmis praktiškai neįmanoma. Vykdant reorganizaciją, taip pat buvo teigta, kad Santariškėse turi veikti tik viena laboratorija, teikianti ir pediatrinės laboratorinės medicinos paslaugas, tačiau šiai dienai tik dalis Vaikų ligoninės pacientų laboratorinių tyrimų gali būti atliekami VULSK laboratorijoje.
Vaikų ligoninės kolektyvo ir komiteto nuomone, tiek vaikų kaip pacientų interesus, tiek ir vaikų ligų sveikatos priežiūros specialistų bei medicinos mokslo interesus labiausiai atitiktų, jei Vaikų ligoninei būtų atkurtas statusas finansiškai savarankiško juridinio asmens, teikiančio kompleksines, daugiaprofilines sveikatos priežiūros paslaugas vaikams.