Praėjusią savaitę V.Kudirkos aikštėje prie Vyriausybės rūmų ant pjedestalo užkeltos skulptūros aukštis - beveik keturi metrai. Šalia jos - jau kurį laiką aikštėje stovintis stilizuotas 12,5 m aukščio trapecijos formos obeliskas su iškaltais himno žodžiais.
Paminklo atidengimo ceremonija prasidės berniukų choro „Ąžuoliukas“ pasirodymu.
9 val. vakaro nuo skulptūros nukrito marška, ir aikštėje susirinkę žmonės pradėjo giedoti himną su viso pasaulio lietuviais. Giedant himną sušvito lazeriai ir pradėjo bėgti kriokliukai.
Skulptūrą šventino vyskupas Juozas Tunaitis. Aikštėje taip pat ketinama dalyti specialiai paminklo atidengimui skirtą knygelę „Vinco Kudirkos autografai maniemsiems“.Skulptūra pagal susitarimą bus perduota sostinės savivaldybei.
Nors konkurso paminklui kurti nugalėtojai - skulptorius Arūnas Sakalauskas ir architektas Ričardas Krištapavičius - paaiškėjo 2004 metais, projekto įgyvendinimas užtruko. Paminklą planuota pastatyti 2006 metais, vėliau terminas nukeltas iki 2007-ųjų liepos.
Apie tai, kad vertėtų „Tautinės giesmės“ autoriui pastatyti paminklą sostinėje, Vilniaus medikų Labdaros ir paramos fondas susimąstė, kai 1998 metais Kudirkos Naumiestyje buvo atidarytas V.Kudirkos muziejus, o Vilniuje, Santariškėse, - atidengtas medinis paminklas himno autoriui.
V.Kudirka (1858-1899) buvo rašytojas, publicistas, gydytojas, lietuvių tautosakos rinkėjas, vertėjas. Didžiąją dalį savo kūrybos jis paskelbė literatūros, politikos ir mokslo žurnale „Varpas“. 1898-aisiais „Varpe“ V.Kudirka išspausdino „Tautišką giesmę“, kuri po 21 metų tapo valstybės himnu.
Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą