Generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamentui atlikti paskelbtos informacijos įvertinimą, faktinių aplinkybių patikslinimą ir spręsti dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo būtinybės.
Apie esminius patikrinimo rezultatus, išvadas ir priimtus sprendimus visuomenė bus informuota.
Žurnalistinių tyrimų centras „Siena“ ketvirtadienį paskelbė, kad Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų batalionas dvi dienos iki Rusijos invazijos prieš Ukrainą pradžios įsigijo šešis seifus įslaptintų dokumentų saugojimui. Kariuomenė seifus įsigijo iš rusiško kapitalo įmonės, kurios savininkų verslas taip pat aptarnauja ir Rusijos karo mašiną.
Vilniuje veikianti bendrovė „Eurosafe LT“ save pristato kaip europietiško kapitalo įmonę, valdomą per Lenkiją, o galutiniais naudos gavėjais nurodant Lenkijos ir Rumunijos piliečius. Tačiau, „Siena“, bendradarbiaudama su tremtyje veikiančiu nepriklausomu Rusijos leidiniu „The Insider“, nustatė, kad tai – ne visai tiesa.
„Eurosafe LT“ savininkai – Rusijos verslininkai, savo tėvynėje taip pat plėtojantys panašų verslą ir savo įranga aprūpinantys Rusijos karo pramonės institucijas. O Lietuvoje šių verslininkų kontroliuojamai įmonei plačiai atvertos ne tik kariuomenės padalinių, bet ir Vyriausybės, Vadovybės apsaugos tarnybos ir Krašto apsaugos ministerijai pavaldžių įstaigų durys.
Kadenciją baigiantis krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas teigia tik iš „Sienos“ sužinoję apie „Eurosafe LT“ savininkus ir žada imtis priemonių, kad būtų įvertintos su įmonės savininkais susijusios rizikos. Rusijos verslininkų kontroliuojamos įmonės seifus ministras ketina mesti „per langą“.
Savo ruožtu, lietuviškos įmonės vadovas teigia nieko nežinojęs apie „Eurosafe LT“ savininkų rusiškus pasus ar veiklą Rusijoje. Verslininkas teigia palaikantis Ukrainą.