Taigi iš viso apsispręsta dėl 282 vaikų dienos centrų finansavimo – šiam tikslui skiriama 4,3 mln. eurų.
Atrankos komisijos ekspertai vertino 347 reikalavimus atitinkančias paraiškas vaikų dienos centrų finansavimui. Bendras išsakytų lėšų poreikis siekė 5,35 mln. eurų, bet, ekspertų vertinimu, tinkamomis išlaidomis galima laikyti 5,2 mln. eurų. 3 paraiškos buvo atmestos.
Norėdama prisidėti prie socialinių paslaugų plėtros savivaldybėse Socialinės apsaugos ir darbo ministerija per kovo mėnesį ieškos papildomų 888 tūkst. eurų, kad galėtų finansuoti dar 62 vaikų dienos centrus.
„Vaikų dienos centrai yra itin veiksminga prevencinė ir pagalbos šeimoms priemonė, galinti sušvelninti su įvairiais iššūkiais susiduriančių šeimų padėtį. Juose ne tik organizuojamas maitinimas, sudaromos sąlygos paruošti pamokas ir praplėsti akiratį, bet ir ugdomi socialiniai įgūdžiai, dirbamas socialinis darbas, konsultuojamos šeimos. Bendradarbiavimas su savivalda ir savivaldybių finansinė parama vaikų dienos centrams yra būtina, jeigu norime, kad tokia paslauga, jau dešimtmečius teikianti didžiulę socialinę vertę, ne tik kad egzistuotų, bet ir plėstųsi. Ypač tai pasakytina apie visuomeninių partnerių – nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių – vykdomą veiklą", - teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.
Kaip žinoma, vaikų dienos centruose teikiamos socialinės priežiūros paslaugos vaikams. Kadangi tai yra savarankiška savivaldybių funkcija, paslaugos turi būti finansuojamos iš savivaldybių biudžetų, tačiau norėdama plėsti vaikų dienos centrų tinklą Socialinės apsaugos ir darbo ministerija prisideda prie šių paslaugų plėtros valstybės biudžeto lėšomis, kurias paskirsto konkurso tvarka.
2017 m. ministerija finansavo 250 vaikų dienos centrų, paskirsčiusi 3,6 mln. eurų – paslaugos buvo suteiktos 8,7 tūkst. vaikų.
2018 m. buvo paskirstyta 3,9 mln. eurų 281 vaikų dienos centrui, dar 66 vaikų dienos centrai finansavimą gavo ketvirtame metų ketvirtyje, ministerijai skyrus papildomus 300 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad praėjusiais metais paslaugas vaikų dienos centruose gavo 8,9 tūkst. vaikų.
Vidutinės iš valstybės biudžeto skiriamos lėšos vienam centrui praėjusias metais sudarė 12,2 tūkst. eurų, 2019 m. – 15,2 tūkst. eurų.
Lietuvoje iš viso veikia apie 450 vaikų dienos centrų, daugiausia jų yra Vilniuje, bet esama ir savivaldybių, kuriose vaikų dienos centrų nėra – tai Neringa ir Palanga.
Vaikų dienos centrus gali steigti savivaldybės, nevyriausybinės organizacijos, religinės bendruomenės ar bendrijos, vietos gyventojų bendruomenės.