„Suprantu, jog, matyt, būsiu šalinamas iš partijos. Neslėpsiu, jog skaudu dėl tokio sprendimo. Nesitikėjau tokio griežto atsako“, – pirmadienį žurnalistams prie partijos būstinės sakė M.Majauskas.
„Daugiau nei per 10 metų darbo šioje bendruomenėje sutikau daug nuostabių žmonių, kurie man išliks svarbūs, išliks artimi draugai“, – pridūrė jis.
M.Majauskas tvirtino savo pareigas Seime vykdantis „sąžiningai“, o jo vadovaujamas komitetas „dirba sklandžiai“.
Jis taip pat sakė nematantis „dalykinio pagrindo“ trauktis iš BFK pirmininko pareigų ir iš konservatorių frakcijos Seime.
Maištavo prieš vadovybės valią
Konservatoriai buvo uždraudę savo nariams Seime teikti su Vyriausybe nesuderintus pasiūlymus kitų metų biudžetui.
M.Majauskas į raginimą neatsižvelgė.
Be to, kartu su frakcijos kolega Mindaugu Skritulsku balsavo už Seimo Laisvės frakcijos inicijuotą pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos maitinimo įstaigoms pratęsimą visiems kitiems metams, ko nepalaikė ministrų kabinetas ir kiti konservatoriai.
Šio parlamentaro elgesį taip pat svarstė TS-LKD Priežiūros komitetas.
Konservatoriai buvo uždraudę savo nariams Seime teikti su Vyriausybe nesuderintus pasiūlymus kitų metų biudžetui.
Kitas TS-LKD partijos organas – prezidiumas – praėjusią savaitę nusprendė, kad valiai palaikyti tik su Vyriausybe suderintus biudžeto siūlymus nepaklusęs M.Majauskas praras BFK pirmininko pareigas.
„Buvo nuspręsta kreiptis į frakciją, kad frakcija deleguotų naują Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką. Kiti sprendimai bus priimti Priežiūros komitete“, – žurnalistams po TS-LKD prezidiumo posėdžio kalbėjo G.Landsbergis.
Anot jo, sprendimų dėl narystės partijoje prezidiumas nepriims, tai gali daryti tik partijos Priežiūros komitetas.
Pats M.Majauskas su tokiu partijos prezidiumo sprendimu nesutiko ir pats trauktis teigė neketinantis.