2021 04 07

Skyrybos: ką būtina žinoti, kad procesas vyktų greitai ir kainuotų mažiausiai

Santuokų iširimo statistika – nedžiuginanti. Kasmet Lietuvoje išsiskiria apie trečdalis susituokusių porų, kai kuriais metais – beveik pusė. Norint užregistruoti santuokos nutraukimą, prireikia laiko, kantrybės ir pinigų. Ypač, jeigu skiriamasi ne gražiuoju. Daugelį skyrybų reikalų gali sutvarkyti samdomi advokatai, tačiau reikiamus dokumentus vis tiek teks pateikti patiems.
Vyras
Vyras / Ik Invadingkingdom / Unsplash nuotr.

Pirmiausia, reikia žinoti, kad santuoką nutraukti gali tik teismas, tad ar tuo užsiimtų patys sutuoktiniai, ar jų atstovai, galiausiai surinktus dokumentus ir užpildytas formas reikia pateikti vieno iš sutuoktinių gyvenamosios vietos teismui. Taip pat yra keletas galimų santuokos nutraukimo priežasčių, būdų pasidalinti turtą bei vaikų priežiūrą ir išlaidas.

Santuokos nutraukimas abiejų sutikimu

Lietuvoje paprasčiausia išsiskirti, jeigu su tuo sutinka abu sutuoktiniai ir iš anksto yra susitarę dėl turto, finansų ir vaiko priežiūros bei išlaidų pasidalijimo. Norint oficialiai išsiskirti, nuo santuokos sudarymo turi būti praėję mažiausiai metai, o abu sutuoktiniai – veiksnūs. Tokiu atveju teismui pakanka pateikti reikiamus dokumentus ir laukti teismo sprendimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų