„Pasitelkę mokslininkus, pedagogus, nevyriausybines organizacijas, kariuomenės atstovus rengsime nuotolines pamokas apie Ukrainą bei kitas dabartinio karo kontekste aktualias temas. Matome didelį mokyklų poreikį. Mokiniai domisi, klausia, mokytojai prašo daugiau aktualios informacijos įvairaus amžiaus vaikams. Planuojame, kad pamokos aprėps ne tik istoriją, krašto apsaugą, pilietiškumo klausimus, tautų tarpusavio santykius, bet ir psichologinius aspektus, pavyzdžiui, kaip kalbėtis apie karą su vaikais, koks mokyklos ir šeimos indėlis. Nors informacijos viešojoje erdvėje nemažai, klausimų vis kyla“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Mokykloms nebūtina koreguoti pamokų tvarkaraščius ir jungtis prie pamokos jos transliacijos metu. Nors pamokų gyvos transliacijos metu bus galimybė užduoti klausimus, visi įrašai bus skelbiami Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Youtube paskyroje, informacija bus išsiųsta tiesiai mokykloms. Įrašus bus galima peržiūrėti per artimiausias istorijos, dorinio ugdymo ar kitų dalykų pamokos, klasės valandėles.
Pirmoji pamoka vyks ketvirtadienį, kovo 3 d., 11:00–11:45 val. Mokytojas Laurynas Kudijanovas kalbins istoriką, Vilniaus universiteto rektorių, profesorių Rimvydą Petrauską. Pamokos tema „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pamokos dabarčiai“. Bus aptariama, kaip mūsų šalyje sugyveno skirtingos kultūros ir kuo tai svarbu Lietuvos lietuviams, ukrainiečiams, baltarusiams ir rusams šiandien.
Pamoka skirta I–IV gimnazijos klasės mokiniams.