Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 07 21 /12:44

„Socialdarbiečiai“ rinkimų programoje atliepia prezidento idėjas, nori 15 mandatų, nekels konkurento S.Skverneliui

Valdančioji Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) antradienį pristatė Seimo rinkimų programą, daugiamandatės ir vienmandačių apygardų sąrašus. Daugiamandatėje apygardoje partija žada kelti 141 kandidatą ir pretendentus beveik visose vienmandatėse. 30 puslapių rinkimų programoje „Gerovės ir kūrybos Lietuva“ – dėmesys socialiniai atskirčiai ir prezidento Gitano Nausėdos suformuotai gerovės valstybės vizijai.
Pristatyti LSDDP kandidatai rinkimuose į Seimą
Pristatyti LSDDP kandidatai rinkimuose į Seimą / Valdo Kopūsto / 15min nuotr.

Rinkiminį „socialdarbiečių“ sąrašą ves užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kuriam partija projektuoja premjero postą, antroje vietoje – LSDDP pirmininkas Gediminas Kirkilas.

„Sąrašas toks, kad visi kurie yra pirmam, antram dešimtuke, gali iš karto dirbti parlamente“, – antradienį spaudos konferencijos metu kalbėjo G.Kirkilas.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Gediminas Kirkilas
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Gediminas Kirkilas

Dalies pretendentų rinkimuose sąrašą partija pristatė jau anksčiau, o antradienį paskelbė likusius kandidatus vienmandatėse apygardose. Panerių–Grigiškių apygardoje keliamas Egidijus Osinovskas, Šeškinės–Šnipiškių – Tomas Keršis, Aušros – Tomas Bielinskas, Marijampolės – Valdas Lukoševičius, Alytaus – Alma Golcienė, Šilutės – Zigmantas Balčytis.

Mažeikių – Gintas Nekrašas, Kėdainių – Viktoras Gruzdevas, Nalšios pietinė – Jorūnė Stonienė, Molėtų–Širvintų – Jonas Pinskus, Šalčininkų–Vilniaus – Žaneta Rybakova, Trakų–Vievio – Kęstutis Daukšys, Sūduvos pietinė – Artūras Dunaitis, Sūduvos šiaurinė – Virginijus Šmigelskas, Raudondvario – Laima Liutkuvienė, Vilkaviškio – Edgaras Banikonis, Dzūkijos – Rasa Miškinytė.

Keliose vienmandatėse apygardose LSDDP kandidatų nekels – nerado ką arba rems rinkimuose dalyvausiančius su „valstiečiais“ einantį premjerą Saulių Skvernelį ir LSDDP frakcijoje Seime šiuo metu dirbantį Antaną Vinkų.

„Mes nekelsim ten, kur dalyvauja Antanas Vinkus, Saulius Skvernelis – mes jį remiam. Turėkit omeny, kad Saulius Skvernelis yra iškeltas ir mūsų partijos. Gal dar vienoj kitoj nekelsim tik todėl, kad kandidato kaip nors ten nepavyko surasti tinkamo“, – spaudos konferencijos metu pasakojo G.Kirkilas.

Anksčiau „socialdarbiečiai“ ir jų partneriai „valstiečiai“ vienmandatėse apygardose ketino kelti bendrus kandidatus, bet „valstiečiai“, išsiskyrus nuomonėms dėl kai kurių klausimų, persigalvojo.

Gyvenimas ir išsidėstymas parlamente privers susitart.

„Aš galvoju, kad gyvenimas ir išsidėstymas parlamente privers susitart. Ir aš galvoju, kad visgi kairiojo centro partijų, arba remiančių šitą kryptį, bus daugiau“, – svarstė G.Kirkilas ir nesureikšmino nesutarimų su „valstiečiais“.

„Čia, šitas atvejis, greičiausiai buvo tik tam tikras pretekstas. Ne tai, kad nesutarimai – ginčai vyko visą laiką. Tam, kad partija atsisakytų vienos ar kitos, ar keletos apygardų, nėra toks lengvas sprendimas. [...] Tiesą sakant, mums tam tikra prasme galbūt ir net naudingiau, todėl kad kuo daugiau mes iškeliam vienmandatėse, tuo daugiau mes turim šansų surinkti daugiamandatėje“, – komentavo politikas.

Jis užtikrintai teigė, jog LSDDP po rinkimų Seime „turės rimtą frakciją“ – bent 15 atstovų Seime – ir dalyvaus Vyriausybės formavime. Politiko įsitikinimu, būsimam Ministrų kabinetui derėtų tęsti dabartinio veiklą ir orientuotis į kairiąją politiką.

„Esminis šių rinkimų klausimas, mano požiūriu, toks ir bus: ar bus tęsiama šitos Vyriausybės pradėta socialinės atskirties mažinimo politika, kuomet beveik visas ekonomikos prieaugis naudojamas šitiems tikslams. [...] Manau, kad mes pristatome klasikinę – tuo požiūriu – programą“, – kalbėjo G.Kirkilas ir pateikė pavyzdį – partija siūlo vaiko pinigus didinti iki 150 eurų, įvesti nemokamą pradinukų maitinimą.

„Tam, kad pasiektume šitų tikslų, aišku, reikia protingai didinti BVP perskirstymą – tai nereiškia, kad mes siekiam kaip nors apsunkinti sąlygas verslui, kuris ir taip dabar po koronaviruso, dar nesibaigus pandemijai, turi daug problemų. Ką mus ir ragina daryti Europos Komisija – bent iki 35 proc. nuo BVP“, – pažymėjo partijos lyderis.

Pasak jo, už tokio dydžio biudžeto perskirstymą pasisako ir prezidentas.

Mes turėsim rimtą frakciją, dalyvausim valdančiosios koalicijos sudaryme.

„Jeigu mus išrinks, o aš tikiu, kad mus išrinks, mes turėsim rimtą frakciją, dalyvausim valdančiosios koalicijos sudaryme. Galvoju, po rinkimų bus kairio centro koalicija“, – svarstė G.Kirkilas ir tikino, kad LSDDP rinkimų programa ir yra orientuota į kairę, o joje – atliepiami ir G.Nausėdos lūkesčiai.

„Jums yra išdalinta kairioji socialdemokratinė programa. Ne kokia nors dešinioji, ne populistinė, bet kairioji, kuri iš esmės remia ir prezidento idėją apie gerovės valstybę. Mes buvom susitikę su prezidentu, prezidentas pristatė savo gerovės valstybės prioritetus čia prieš mėnesį“, – komentavo partijos vedlys.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Linas Linkevičius
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Linas Linkevičius

„Turim pripažinti, kad socialinė atskirtis, nelygybė, skurdas, atotrūkis Lietuvoje yra vienas iš didžiausių Europos Sąjungoje. Todėl socialdemokratinė dimensija būsimoje koalicijoje, kokia ji bebūtų, yra būtina. Čia reikia balanso. Tai nereiškia, kad visi turi būti išlaikytiniai. [...] Vien pašalpos neskatins ekonomikos“, – bendražygiui antrino ministras L.Linkevičius ir visgi teigė, jog bent 18 proc. šalies biudžeto turėtų būti skiriama socialinėms reikmėms.

Seimo rinkimai vyks spalį. Rinkimuose iš viso žada dalyvauti 22 partijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?