Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
06:08 /11:12

Po socialdemokratų pergalės – netikėta žinia iš G.Landsbergio: traukiasi iš konservatorių pirmininko pareigų ir iš Seimo

Socialdemokratų partija užtikrintai laimėjo Seimo rinkimus ir pradėjo derybas dėl valdančiosios koalicijos su Sauliaus Skvernelio „demokratais“ ir „valstiečiais“. Konservatoriai antrajame ture patyrė skaudų smūgį. Vienmandatėje apygardoje Kaune pralaimėjo ir partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Politikos ekspertai sako, kad tokie rezultatai atveria galimybes stabiliai centro-kairės koalicijai. Net ir nepakviesta į valdžią „Nemuno aušra“ žada remti dalį naujos Vyriausybės sprendimų. Egzistencinė krizė gresia Laisvės partijai – ji nelaimėjo nė vieno mandato.

Tiesiogiai  30 s.
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

G.Landsbergis traukiasi iš TS-LKD pirmininko posto, atsisako mandato naujame Seime

08:38 Atnaujinta 09:37

VIDEO: Gabrielius Lansdbergis traukiasi iš partijos pirmininko pareigų, atsisako mandato Seime

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis traukiasi iš partijos pirmininko posto ir atsisako mandato naujai išrinktame parlamente.

„Rinkėjų signalas ganėtinai aiškus tiek partijai, tiek man asmeniškai, būtų klaidinga to signalo neišgirsti. (...) Priimu sprendimą šiandien trauktis iš TS-LKD pirmininko pareigų“, – pirmadienį BNS ir LRT surengtoje porinkiminėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose Vilniuje sakė G.Landsbergis.

Anot TS-LKD lyderio, pirmadienį po pietų kviečiamas partijos prezidiumo posėdis, jame konservatoriai tarsis dėl „kitų praktinių žingsnių“.

„Šalia to, (...) priimu sprendimą daryti pertrauką savo politinėje karjeroje (...) ir mandatą perleidžiu kolegai, kuris yra už brūkšnio“, – teigė jis.

Į naują parlamentą G.Landsbergis pateko pagal partijos sąrašą, o kovą vienmandatėje rinkimų apygardoje sekmadienį pralaimėjo liberalui Simonui Kairiui.

„Tolesnius planus sudėlios likimas ir laikas“

G.Landsbergis sako, kad pagrindinė jo sprendimo priežastis – rinkimų rezultatai.

Roberto Riabovo / BNS nuotr./Spaudos konferencija Valdovų rūmuose
Roberto Riabovo / BNS nuotr./Spaudos konferencija Valdovų rūmuose

„Tačiau, aišku, negaliu ignoruoti fakto, kad partija tampa stipriai neigiamo diskurso ar naratyvo įkaite, siejamo su manimi ar mano šeima“, – dėstė konservatorių lyderis.

„Manau, kad partija turėtų laisvai ieškoti galimybės, kaip transformuotis, atrasti savo kelią į priekį, kad jos neapsunkintų su mano asmeniu (...) siejami klausimai, kurie nuolat tampa rinkiminės kampanijos ar politinės darbotvarkės dalimi“, – dėstė jis.

TS-LKD pirmininkas anksčiau yra minėjęs, kad po parlamento rinkimų ketina dirbti opozicijoje.

„Yra tam tikras debesis iš paskos sekantis, (...) kuris eina paskui mane, mano šeimos narius. Reikalingas tam tikras perkrovimas ir partijai, ir man asmeniškai“, – kalbėjo konservatorių lyderis.

G.Landsbergis tvirtino, kad artimiausi jo planai susiję su užsienio reikalų ministro pozicija.

„Tolesnius planus sudėlios likimas ir laikas. (...) Pasaulis yra platus ir įdomus, manau, kad jis atneš įvairių galimybių“, – sakė jis.

G.Landsbergis negalėjo atsakyti, kiek laiko jis ketina atsitraukti nuo aktyvios politinės veiklos.

Pirmininko poste mato I.Šimonytę

G.Landsbergis teigė partijos pirmininko poste matantis premjerę Ingridą Šimonytę.

Ingrida Šimonyte / Robertas Riabovas/BNS nuotr.
Ingrida Šimonyte / Robertas Riabovas/BNS nuotr.

„Matau partiją, kuri yra pajėgi užtikrinti konkurencingą kovą dėl tolesnės lyderystės. (...) Pasirinkimų į pirmininkus yra ne vienas, procesas bus įdomus ir konkurencingas, aš taip pasakyčiau. Ar matyčiau Ingridą Šimonytę pirmininke? Tikrai taip“, – teigė TS-LKD lyderis.

Anot jo, svarbiausias uždavinys būsimajai valdžiai – gynybos stiprinimas.

„Nematau svarbesnio darbo Lietuvai per ateinančius ketverius metus kaip gynybos stiprinimas. (...) Kad ir ką darytume, kaip bebūtų, nėra svarbesnio uždavinio Lietuvai, nei ginti savo sienas“, – kalbėjo konservatorių pirmininkas.

G.Landsbergis sakė, kad liks TS-LKD nariu.

Konservatorių rinkimų štabo vadovas Mindaugas Lingė teigė, kad partija turi įsivertinti „rinkėjų siųstą žinią“.

„Turime atlikti tam tikrą analizę, kam tikrai ruošiamės skirti dėmesį, kad suprastume tų priežasčių anatomiją, kodėl taip nutinka ir kokia kalba reikėtų kalbėti ir apie save, ir apie savo vykdomus darbus“, – kalbėjo M.Lingė.

„Kad tas atgarsis ir žmonių pasirinkimai einant prie balsadėžių taptų ne visi prieš vieną, bet kad taptų vis labiau už kažką“, – pridūrė jis.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, konservatoriai Seimo rinkimuose liko antri su 28 mandatais.

Parlamento rinkimus laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija, iškovojusi 52 mandatus.

Partija „Nemuno aušra“ laimėjo 20 mandatų, demokratai turės 14 mandatų, Liberalų sąjūdis – 12, o „valstiečiai“ – aštuonis.

W.Tomaszewskis gavo pasiūlymą jungtis prie „valstiečių“, demokratų, apsispręsti neskubės

11:12

Roberto Riabovo / BNS nuotr./Spaudos konferencija Valdovų rūmuose
Roberto Riabovo / BNS nuotr./Spaudos konferencija Valdovų rūmuose

Tris mandatus Seime iškovojusios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas Waldemaras Tomaszewskis sako sulaukęs siūlymų jungtis prie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) bei Demokratų „Vardan Lietuvos“ frakcijų naujajame parlamente.

Politiko teigimu, partija neskubės priimti sprendimų, pirmiau su potencialiais partneriais  turi suderinti programines nuostatas ir neskubant spręsti dėl bendradarbiavimo.

„Ir LVŽS mums siūlo sudaryti bendrą frakciją, ir „Vardan Lietuvos“ partija siūlo sudaryti bendrą frakciją. Yra ir trečias variantas, kad mes vadovausime Mišriai Seimo narių grupei“, – pirmadienį porinkiminėje BNS ir LRT spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose kalbėjo W.Tomaszewskis.

„Mes pasirinksime vieną iš trijų variantų, bet kol kas neskubame to daryti, visų pirma, turime suderinti, kokią programą realizuosime. Jeigu pavyks suderinti programą, kiti žingsniai bus spartesni“, – pažymėjo jis.

Apie koaliciją LLRA-KŠS lyderis teigė kol kas nekalbantis, nes būti joje, anot jo, nėra savaiminis tikslas, tik „priemonė realizuoti savo programą“.

LLRA-KŠS naujajame parlamente gavo tris mandatus, šios politinės jėgos atstovai Jaroslavas Narkevičius, Česlavas Olševskis ir Rita Tamašunienė buvo išrinkti vienmandatėse apygardose. 

Pačiai partijai nepavyko perkopti 5 proc. rinkimų barjero.

Parlamento rinkimus laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija, iškovojusi 52 mandatus.

Partija „Nemuno aušra“ laimėjo 20 mandatų, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ turės 14 mandatų, Liberalų sąjūdis – 12, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – aštuonis.

Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė į konsultacijas dėl koalicijos kūrimo pakvietė demokratus ir „valstiečius“.

„Valstiečiai“ formuos derybinę grupę koalicijai su socdemais

10:40

VIDEO: „Valstiečiai“ formuos derybinę grupę koalicijai su socdemais

Aštuonis mandatus naujos kadencijos Seime gavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pirmadienį planuoja suformuoti derybinę grupę būsimai centro kairės koalicijai su socialdemokratais.

„Šiandien (...) rinksis partijos išplėstinė valdyba, formuos derybinę grupę ir dalyvausime derybose. Kol kas turiu tokią informaciją ir neturiu indikacijų, kad čia kas nors kur nors keistųsi“, – pirmadienį BNS ir LRT surengtoje porinkiminėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose Vilniuje sakė partijos vicepirmininkas Aurelijus Veryga.

„Jau šiandien rinksime derybininkų grupę, kuri tęs derybas su socialdemokratais“, – teigė su LVŽS sąrašu į Seimą išrinktas Ignas Vėgėlė. 

Anot jo, derybininkai pirmiausia derėsis dėl programinių nuostatų, o frakcija – dėl konkrečių pareigybių.

A.Verygos teigimu, sekmadienio vakarą susitikimų dėl būsimos centro kairės koalicijos metu bandyta sukurti „pigoką“ politinę intrigą.

„Kažkas kažkur kažko gal laukė, ne taip pažiūrėjo ir panašiai. Man atrodo, kad ne taip politikai kalbasi ir ne taip derasi“, – teigė jis.

„Dėl valdančios daugumos, tikiuosi, kad ta politinė partija, kuri laimėjo rinkimus, neabejoju, kad yra rimta solidi politinė jėga, kuri nesimėto pažadais šiaip sau“, – sakė „valstiečių“ vicepirmininkas.

Pirmadienio naktį socialdemokratai nutarė toliau tęsti derybas su demokratais ir „valstiečiais“ dėl valdančiosios koalicijos.

Po susitikimo su Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Sauliumi Skverneliu socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė sekmadienio vakarą susitiko su į štabą atvykusiu „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu ir į Seimą išrinktu jo bendražygiu I.Vėgėle.

A.Veryga pripažino, kad „valstiečiai“ turi politinių pažiūrų skirtumų su demokratais ir socdemais. 

„Bet būdami labiau panašūs nei skirtingi galime turbūt susitarti dėl 85–90 proc. dalykų, kurie leidžia paprastai politinėms jėgoms formuoti daugumą“, – teigė jis.  

Pasak A.Verygos, antrajame Seimo rinkimų ture „valstiečių“ iškovoti du mandatai iš dešimties „nėra tas rezultatas, kuris džiugintų“.

„(Gauti balsai – BNS) mums yra įpareigojimas atsakingai dalyvauti suformavus derybinę grupę derybose, galvoti, kaip mes galėtume su tiek pasitikėjimo, kiek gavome, geriausiai atstovauti savo rinkėjui (...), ir įnešti į tą pagrindinę didžiąją politiką dalykus, dėl kurių atėjome į politiką – dėl tradicinių šeimos vertybių, dėl kitų dalykų, kurie mums yra labai svarbūs“, – kalbėjo A.Veryga. 

S.Kairys: „Nenorėčiau būti kaltinamas, kad Landsbergių pavardė dingo iš Lietuvos politikos“

10:36

simonas-kairys-ir-gabrielius-landsbergis-67162683f1167
simonas-kairys-ir-gabrielius-landsbergis-67162683f1167

Simonas Kairys teigė, kad jo laimėjimas prieš Gabrielių Landsbergį apygardoje, kuri istoriškai yra sėkminga TS-LKD, yra labai reikšmingas.

„Man tai pozityvus ženklas kalbant apie didmiesčius, apie liberalų sugrįžimą į juos, tai geras impulsas, žingsnis į priekį ir toliau vystyti savo liniją, savo kryptį, nes visus tam reikiamus elementus turime“, – kalbėjo S.Kairys.

Liberalas sakė, kad jo laimėjimas prieš konservatorių lyderį nėra siurprizas.

„Mes jaučiamės padarę gerą kampaniją, labai neblogai įvykdyta strategija, taktiniai žingsniai. Čia nėra, mano galva, jokio siurprizo, nes kolegos oponento G.Landsbergio tokia laikysena neužtikrinta, neapsisprendimas, kažkoks nenoras buvo juntamas jau anksti, ir tai buvo vienas iš pagrindinių argumentų man asmeniškai renkantis apygardą, kur dalyvauti Seimo rinkimuose“, – dėstė S.Kairys.

Jis teigė nenorintis būti kaltinamas, kad prisidėjo prie G.Landsbergio pasitraukimo iš Seimo ir konservatorių lyderio pareigų.

„Nenorėčiau būti kaltinamas, kad Landsbergių pavardė dingo iš Lietuvos politikos. Mano galva, ypač antrasis turas buvo apie Kauną ir dalykus, susijusius su Kaunu, kurių tikrai neįmanoma pajausti (...) net ir tokiems kandidatams, kurie irgi būna Vilniuje ir tos specifikos nejaučia“, – sakė S.Kairys.

„Gabrieliaus pasirinkimai yra visiškai jo asmeniniai klausimai“, – pridūrė jis.

I.Šimonytė įvertino staigų G.Landsbergio sprendimą trauktis

10:32

Premjerę Ingridą Šimonytę šiek tiek nustebino Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko Gabrieliaus Landsbergio pirmadienį paskelbtas sprendimas trauktis iš partijos pirmininko pareigų bei atsisakyti Seimo nario mandato. G.Landsbergis taip sakė prisiimantis atsakomybę dėl prastų Seimo rinkimų rezultatų.

Roberto Riabovo / BNS nuotr./Ingrida Šimonytė
Roberto Riabovo / BNS nuotr./Ingrida Šimonytė

„Kad partijos pirmininkas nebegalės kandidatuoti naujuose rinkimuose, buvo vieša paslaptis, nes taisyklės to neleidžia. Kad pirmininkas partijoje keisis – irgi buvo vieša paslaptis. O šiandienos Gabrieliaus pareiškimą vertinu kaip politinį pareiškimą, kuriuo jis mano, kad jam tenka atsakomybė už rinkimų rezultatus arba jis tą savo atsakomybės dalį tokiu būdu nusprendė prisiimti. Kad tai buvo pasakyta šiandien ryte – gal man yra šiek tiek netikėta. Bet iš principo negaliu pasakyti, kad aš esu labai nustebusi“, – naujienų agentūros ELTA surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo I.Šimonytė.

G.Landsbergis pasielgė garbingai, sako V. Čmilytė-Nielsen

10:22

Roberto Riabovo / BNS nuotr./Spaudos konferencija Valdovų rūmuose
Roberto Riabovo / BNS nuotr./Spaudos konferencija Valdovų rūmuose

Iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko pareigų po partijai nesėkmingų Seimo rinkimų nusprendęs pasitraukti Gabrielius Landsbergis pasielgė garbingai, sako Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Manau, kad jis priėmė garbingą sprendimą, taip jau yra, kad rinkimų metu lyderiui tenka ypatinga atsakomybė ir sėkmės, ir nesėkmės atveju“, – pirmadienį BNS ir LRT surengtoje porinkiminėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose Vilniuje sakė V.Čmilytė-Nielsen.

G.Landsbergis kovą Centro-Žaliakalnio vienmandatėje rinkimų apygardoje sekmadienį pralaimėjo liberalui Simonui Kairiui.

„Simono Kairio rezultatas yra didelio padaryto darbo įvertinimas, ne tik per dvi savaites, rinkiminio spurto, tačiau, žinoma, viso ketverių metų darbo, tikrai džiaugiuosi šia pergale“, – sakė liberalų lyderė.

V.Čmilytė-Nielsen: diskusija dėl koalicijos būtų sudėtinga, tačiau nėra neįmanoma

10:12 Atnaujinta 10:45

VIDEO: V.Čmilytė-Nielsen: diskusija dėl koalicijos būtų sudėtinga, tačiau nėra neįmanoma

Seimo pirmininkė ir Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad diskusija dėl bendros koalicijos su socialdemokratais būtų sudėtinga, tačiau nėra neįmanoma.

„Galimos koalicijos galėtų būti svarstomas, bet kaip ne kartą esu sakiusi, programinių skirtumų tikrai nemažai turime, ypač su socialdemokratais“, – pirmadienį BNS ir LRT surengtoje porinkiminėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose Vilniuje sakė V.Čmilytė-Nielsen.

Anot Liberalų sąjūdžio pirmininkės, jos vadovaujamai partijai „programinė raudona linija“ yra socialdemokratų yra pažadai didinti mokesčius ir perskirstymą.

„Jeigu tokia diskusija būtų, ji būtų ganėtinai sudėtinga, tačiau ji nėra neįmanoma“, – pridūrė ji.

Liberalų lyderė sakė, kad diskusijoje dėl galimos koalicijos partijai svarbiausios temos būtų politika mokesčių srityje, ekonomikos augimo skatinimas, žmogaus teisių darbotvarkė.

„Tai yra tie dalykai, kuriuos Liberalų sąjūdis ryškino per rinkimų kampaniją, kurie mums tikrai yra svarbūs ir jų negalima išmainyti tuščiai į postus valdžioje“, – kalbėjo V.Čmilytė-Nielsen.

„Rasti kompromisus galime dėl daug ko, bet yra svarbiausi klausimai, kurie Liberalų sąjūdžiui yra esminiai ir, mano vertinimu, žmonės dėl jų už mus ir balsavo“, – teigė ji.

V.Čmilytė-Nielsen pakartojo per rinkimų kampaniją išsakytą nuostatą, kad liberalai nemato galimybės koalicijoje dirbti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei partija „Nemuno aušra“.

„Ta pozicija, natūralu, tokia ir išlieka“, – sakė liberalų lyderė.

Išrinktų į parlamentą partijų lyderiai pirmadienį susitinka su prezidentu Gitanu Nausėda. Anot V.Čmilytės-Nielsen, susitikimas su šalies vadovu nepaveiks liberalų apsisprendimo dėl dalyvavimo koalicijoje.

„Liberalų sąjūdžio sprendimas yra mūsų politinės bendruomenės sprendimas, tai yra sprendimas, kuris tiesiogiai susijęs su programiniais punktais ir potencialiais partneriais. (...) Dėl prezidento vaidmens, matysime, kiek jis bus ryškus, tikriausiai bus mėginimų kuo ryškesnį vaidmenį vaidinti koalicijos formavime“, – kalbėjo Liberalų sąjūdžio pirmininkė.

Liberalų vicepirmininkas, kultūros ministras Simonas Kairys teigė, kad koalicijos formavimas – socialdemokratų ir demokratų rankose.

„Jų dabar susitarimai vykdyti konsultacijas, formuoti kažkokias kryptis, o mums, kalbant apie bet kokį scenarijų, reikia aiškumo tam tikrais esminiai klausimais“, – kalbėjo S.Kairys. 

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, liberalai naujajame Seime turės 12 vietų.

S.Skvernelis: V.Blinkevičiūtė neleido suabejoti, kad bus premjere

10:08

Lukas Balandis / BNS nuotr./Restorane „Grey“ Seimo rinkimų antrojo turo rezultatų laukia Lietuvos socialdemokratų partija
Lukas Balandis / BNS nuotr./Restorane „Grey“ Seimo rinkimų antrojo turo rezultatų laukia Lietuvos socialdemokratų partija

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis sako, kad Seimo rinkimus laimėjusios Socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė neleido jam suabejoti, kad bus Vyriausybės vadove.

„Dėl Vilijos Blinkevičiūtės, jeigu būtų buvę kokių nors intencijų, tai vakar prie to stalo, kur mes pasveikinome juos ir aptarėme tokius bendrus principus, būtų galbūt ir pasakiusi, kad mes turime ir kitokių variantų“, – pirmadienį BNS ir LRT surengtoje porinkiminėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose Vilniuje sakė S.Skvernelis.

„Tokių frazių nebuvo ir vakar pokalbis mums neleido suabejoti, ar Vilija Blinkevičiūtė pakeitė poziciją, ar ne. Negavome tokių signalų“, – sakė jis.

Anksčiau žadėjusi būti premjere, jei laimėtų Seimo rinkimus, V.Blinkevičiūtės retorika rinkimų naktį pasikeitė – ji nebepatvirtina, ar vadovaus kitos kadencijos Vyriausybei ir kartoja, kad imsis atsakomybės kartu su prezidentu formuoti valdančiąją daugumą.

S.Skvernelis: demokratai sąlygų dėl koalicijos partnerių kol kas nekelia

10:06 Atnaujinta 10:23

Spaudos konferencija Valdovu rumuose / BNS nuotr.
Spaudos konferencija Valdovu rumuose / BNS nuotr.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis sako, kad jo vadovaujama politinė jėga sąlygų dėl būsimos valdančiosios koalicijos partnerių kol kas nekelia, bet žada priimti sprendimus dėl partijai tinkamų politinių jėgų.

„Mes tikrai jokių sąlygų dėl koalicijos partnerių kol kas nekeliame, nes iniciatyvos teisė priklauso socialdemokratams“, – pirmadienį BNS ir LRT surengtoje porinkiminėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose Vilniuje sakė S.Skvernelis.

„Rytoj (antradienį – BNS) valdyba turėtų priimti bendrus sprendimus, kokios politinės jėgos, kokius kriterijus atliepiančios mums yra priimtinos koalicijoje“, – kalbėjo demokratų lyderis.

Paprašytas įvardyti demokratams tinkamas politines jėgas, S.Skvernelis ragino „neužbėgti įvykiams už akių“.

Pirmadienio naktį socialdemokratai nutarė toliau tęsti derybas su demokratais ir „valstiečiais“ dėl valdančiosios koalicijos.

S.Skvernelis sakė, kad partijos valdyba taip pat priims sprendimus dėl demokratams svarbiausių programinių nuostatų.

„Norėtume, kad tos programinės nuostatos atsidurtų tiek koalicijos programoje, tiek ir Vyriausybės programoje“, – teigė demokratų lyderis.

Pirminiais duomenimis, demokratai parlamento rinkimuose iškovojo 14 mandatų.

Anot S.Skvernelio, kol kas apie galimus ministrų portfelius nėra kalbama.

Į Seimą išrinktas europarlamentaras demokratas Virginijus Sinkevičius teigė dar nenutaręs, ar paliks darbą Briuselyje.

„Aš manau, kad netolimoje ateityje mes atsakyme į šitą klausimą“, – kalbėjo jis.

S.Skvernelis: pokyčiai konservatorių vadovybėje leistų tikėtis konstruktyvesnio dialogo

09:47 Atnaujinta 10:03

VIDEO: S. Skvernelis: pokyčiai konservatorių vadovybėje leistų tikėtis konstruktyvesnio dialogo

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderiui Gabrieliui Landsbergiui traukiantis iš partijos pirmininko posto, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis sako, kad tokie pokyčiai leistų tikėtis konstruktyvesnio dialogo su šia politine jėga.

„Man atrodo, kad tie pokyčiai, kurie gali įvykti Tėvynės sąjungos vadovybėje, jie galbūt leistų tikėtis konstruktyvesnio dialogo“, – pirmadienį BNS ir LRT surengtoje porinkiminėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose Vilniuje sakė S.Skvernelis.

Pirmadienį G.Landsbergis taip pat skelbė atsisakantis mandato naujai išrinktame parlamente.

„Seimo mandato atsisakymas irgi šioks toks keistas yra sprendimas, bet nuo to Seime ar bus geriau, ar blogiau – matysime“, – kalbėjo demokratų lyderis.

Į naują parlamentą G.Landsbergis pateko pagal partijos sąrašą, o kovą vienmandatėje rinkimų apygardoje sekmadienį pralaimėjo liberalui Simonui Kairiui.

R.Žemaitaitis apie V.Blinkevičiūtę: politikas turi tesėti duotą žodį

09:18 Atnaujinta 09:42

VIDEO: R.Žemaitaitis apie V.Blinkevičiūtę: politikas turi tesėti duotą žodį

Dvidešimt mandatų naujos kadencijos Seime iškovojusios partijos „Nemuno aušra“ lyderis Remigijus Žemaitaitis sako, kad socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė turi tesėti savo žodį dėl buvimo premjere.  

„Socialdemokratai eidami į rinkimus aiškiai buvo pasakę, kad premjerė bus būtent V.Blinkevičiūtė. Kito sprendimo aš nelabai įsivaizduočiau, nes politikas davė žodį ir politikas jį turi tesėti“, – pirmadienį BNS ir LRT surengtoje porinkiminėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose Vilniuje sakė R.Žemaitaitis.

Vis dėlto jis neatmetė, kad „gyvenimas gali keistis“ ir vietoj V.Blinkevičiūtės premjero postą gali užimti kitas politikas. 

Roberto Riabovo / BNS nuotr./Spaudos konferencija Valdovų rūmuose
Roberto Riabovo / BNS nuotr./Spaudos konferencija Valdovų rūmuose

R.Žemaitaitis teigė, kad „Nemuno aušra“ palaikys tuos valdančiųjų pažadus, „kurie yra naudingi Lietuvai“, taip pat rems V.Blinkevičiūtės kandidatūrą į ministrės pirmininkės pareigas.

Jis teigė kol kas nesvarstantis „Nemuno aušros“ galimybės prisidėti prie valdančiosios daugumos, o gavus tokį pasiūlymą dėl jo spręstų partijos valdyba.

„Matyt, ne tam ėjome, kad būtinai būtume valdančiojoje daugumoje ar opozicijoje. Mūsų tikslas – kaip įgyvendinti mūsų programinius dalykus“, – sakė R.Žemaitaitis.  

„Mes oponuosime nelogiškiems sprendimams, kurie yra nenaudingi valstybei“, – kalbėjo „Nemuno aušros“ lyderis. 

Anot jo, labai daug gerų sprendimų galima priimti ir dirbant opozicijoje. 

Anot R.Žemaitaičio, didžiausias iššūkis naujos kadencijos Seimui – kitų metų biudžeto priėmimas. 

„Faktas, kad be opozicijos arba be mišrios (grupės – BNS), arba be mažumos frakcijų palaikymo, sunkiai įsivaizduoju, kad biudžetas gali būti priimtas“, – teigė „Nemuno aušros“ lyderis. 

G.Nausėda pirmadienį susitiks su šešių partijų lyderiais aptarti Seimo rinkimų

09:14

Lukas Balandis / BNS nuotr./Gitanas Nausėda
Lukas Balandis / BNS nuotr./Gitanas Nausėda

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį planuoja susitikti su šešių partijų, turėsiančių frakcijas kitos kadencijos Seime, lyderiais.

„Prezidentas planuoja susitikti su šešių partijų atstovais aptarti rinkimų rezultatus ir būsimo Seimo darbą“, – pirmadienį BNS sakė prezidento patarėjas Frederikas Jansonas.

Pirmasis susitikimas planuojamas apie vidurdienį.

G.Landsbergis apie V.Blinkevičiūtę premjerės poste: kiekvienas klojame savo lovą

09:13

Spaudos konferencija Valdovu rumuose / BNS nuotr.
Spaudos konferencija Valdovu rumuose / BNS nuotr.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkei Vilijai Blinkevičiūtei vengiant tiesaus atsakymo, ar ji užims premjerės postą, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis teigia, kad geopolitinė realybė reikalauja neatidėliotino gebėjimo dirbti.

„Kiekvienas klojame savo lovą, kiekvienas šnekame ir darome taip, kad galėtume po to gerai darbuotis. Aš linkiu tik stiprybės, pergalės džiaugsmas greitai išsisklaido, esu tą pats patyręs, realybė yra ganėtinai brutali“, – porinkiminėje spaudos konferencijoje pirmadienį sakė G. Landsbergis, pranešęs apie pasitraukimą iš partijos pirmininko posto ir  atsisakantis naujo mandato Seime. 

„Dabar ta mūsų realybė geopolitinė reikalauja labai greito pasirengimo ir neatidėliotino gebėjimo dirbti, to ir linkiu“, – pridūrė jis.

Anksčiau žadėjusi būti premjere, jei laimėtų Seimo rinkimus, V.Blinkevičiūtės retorika rinkimų naktį pasikeitė – ji nebepatvirtina, ar vadovaus kitos kadencijos Vyriausybei ir kartoja, kad imsis atsakomybės kartu su prezidentu formuoti valdančiąją daugumą.

Mažvydas Jastramskis apie rinkimus: „Kone idealus fiasko“

08:51

Luko Balandžio / 15min nuotr./Mažvydas Jastramskis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Mažvydas Jastramskis

Politologas Mažvydas Jastramskis savo „Facebook“ paskyroje įvertino Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus.

Kol aš miegojau, Blinkevičiūtė vis dar neatsakė, ar bus premjere. Dešimt punktų apie rinkimus, kurie baigėsi nuobodžiai su keliomis razinomis:

  • Socialdemokratai ne tiek patys laimėjo, kiek – pralaimėjo konservatoriai. Tokio balsavimo prieš juos antrame ture nebuvo nuo.. Šiaip visada buvo, tik šį kartą tas įvyko idealia forma. Kone idealus fiasko. Tikriausiai net dalis liberalų balsavo prieš konservatorius, kurie geriausiai pasirodė prieš.. Laisvės partiją.

Plačiau skaitykite čia.

G.Landsbergis traukiasi iš TS-LKD pirmininko posto, atsisako mandato naujame Seime

08:38 Atnaujinta 09:37

VIDEO: Gabrielius Lansdbergis traukiasi iš partijos pirmininko pareigų, atsisako mandato Seime

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis traukiasi iš partijos pirmininko posto ir atsisako mandato naujai išrinktame parlamente.

„Rinkėjų signalas ganėtinai aiškus tiek partijai, tiek man asmeniškai, būtų klaidinga to signalo neišgirsti. (...) Priimu sprendimą šiandien trauktis iš TS-LKD pirmininko pareigų“, – pirmadienį BNS ir LRT surengtoje porinkiminėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose Vilniuje sakė G.Landsbergis.

Anot TS-LKD lyderio, pirmadienį po pietų kviečiamas partijos prezidiumo posėdis, jame konservatoriai tarsis dėl „kitų praktinių žingsnių“.

„Šalia to, (...) priimu sprendimą daryti pertrauką savo politinėje karjeroje (...) ir mandatą perleidžiu kolegai, kuris yra už brūkšnio“, – teigė jis.

Į naują parlamentą G.Landsbergis pateko pagal partijos sąrašą, o kovą vienmandatėje rinkimų apygardoje sekmadienį pralaimėjo liberalui Simonui Kairiui.

„Tolesnius planus sudėlios likimas ir laikas“

G.Landsbergis sako, kad pagrindinė jo sprendimo priežastis – rinkimų rezultatai.

Roberto Riabovo / BNS nuotr./Spaudos konferencija Valdovų rūmuose
Roberto Riabovo / BNS nuotr./Spaudos konferencija Valdovų rūmuose

„Tačiau, aišku, negaliu ignoruoti fakto, kad partija tampa stipriai neigiamo diskurso ar naratyvo įkaite, siejamo su manimi ar mano šeima“, – dėstė konservatorių lyderis.

„Manau, kad partija turėtų laisvai ieškoti galimybės, kaip transformuotis, atrasti savo kelią į priekį, kad jos neapsunkintų su mano asmeniu (...) siejami klausimai, kurie nuolat tampa rinkiminės kampanijos ar politinės darbotvarkės dalimi“, – dėstė jis.

TS-LKD pirmininkas anksčiau yra minėjęs, kad po parlamento rinkimų ketina dirbti opozicijoje.

„Yra tam tikras debesis iš paskos sekantis, (...) kuris eina paskui mane, mano šeimos narius. Reikalingas tam tikras perkrovimas ir partijai, ir man asmeniškai“, – kalbėjo konservatorių lyderis.

G.Landsbergis tvirtino, kad artimiausi jo planai susiję su užsienio reikalų ministro pozicija.

„Tolesnius planus sudėlios likimas ir laikas. (...) Pasaulis yra platus ir įdomus, manau, kad jis atneš įvairių galimybių“, – sakė jis.

G.Landsbergis negalėjo atsakyti, kiek laiko jis ketina atsitraukti nuo aktyvios politinės veiklos.

Pirmininko poste mato I.Šimonytę

G.Landsbergis teigė partijos pirmininko poste matantis premjerę Ingridą Šimonytę.

Ingrida Šimonyte / Robertas Riabovas/BNS nuotr.
Ingrida Šimonyte / Robertas Riabovas/BNS nuotr.

„Matau partiją, kuri yra pajėgi užtikrinti konkurencingą kovą dėl tolesnės lyderystės. (...) Pasirinkimų į pirmininkus yra ne vienas, procesas bus įdomus ir konkurencingas, aš taip pasakyčiau. Ar matyčiau Ingridą Šimonytę pirmininke? Tikrai taip“, – teigė TS-LKD lyderis.

Anot jo, svarbiausias uždavinys būsimajai valdžiai – gynybos stiprinimas.

„Nematau svarbesnio darbo Lietuvai per ateinančius ketverius metus kaip gynybos stiprinimas. (...) Kad ir ką darytume, kaip bebūtų, nėra svarbesnio uždavinio Lietuvai, nei ginti savo sienas“, – kalbėjo konservatorių pirmininkas.

G.Landsbergis sakė, kad liks TS-LKD nariu.

Konservatorių rinkimų štabo vadovas Mindaugas Lingė teigė, kad partija turi įsivertinti „rinkėjų siųstą žinią“.

„Turime atlikti tam tikrą analizę, kam tikrai ruošiamės skirti dėmesį, kad suprastume tų priežasčių anatomiją, kodėl taip nutinka ir kokia kalba reikėtų kalbėti ir apie save, ir apie savo vykdomus darbus“, – kalbėjo M.Lingė.

„Kad tas atgarsis ir žmonių pasirinkimai einant prie balsadėžių taptų ne visi prieš vieną, bet kad taptų vis labiau už kažką“, – pridūrė jis.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, konservatoriai Seimo rinkimuose liko antri su 28 mandatais.

Parlamento rinkimus laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija, iškovojusi 52 mandatus.

Partija „Nemuno aušra“ laimėjo 20 mandatų, demokratai turės 14 mandatų, Liberalų sąjūdis – 12, o „valstiečiai“ – aštuonis.

V.Blinkevičiūtė: socdemai rinkimuose pasiekė istorinę pergalę, naujų reformų neplanuoja

08:23 Atnaujinta 09:15

VIDEO: V.Blinkevičiūtė: socdemai rinkimuose pasiekė istorinę pergalę, naujų reformų neplanuoja

Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad jos vadovaujama partija Seimo rinkimuose pasiekė istorinę pergalę. Pasak jos, būdama valdžioje ji naujų reformų neplanuoja.

„Mes, socialdemokratai, pasiekėme istorinę pergalę, kurios turbūt jau nebuvo keletą dešimtmečių, kada laimėjome tiek daugiamandatę, tiek vienmandatėse (apygardose – BNS), iškovoti net 34 mandatai ir 18 daugiamandatėje“, – pirmadienį BNS ir LRT surengtoje porinkiminėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose Vilniuje sakė V.Blinkevičiūtė.

„Mūsų partijos rinkimų programoje labai aiškiai buvo pasakyta (...), kad jokių naujų reformų mes neplanuojame ir nedarysime“, – kalbėjo socdemų lyderė.

Anot jos, reformos švietimo ar sveikatos srityje „atnešė tik nepasitenkinimą ir žalą žmonių tarpe“.

„Mūsų tikslas bus dar kartą įvertinti esamą situaciją tiek sveikatos, tiek švietimo srityje. Tos reformos, kurios kai kur yra pradėtos ir nepasiteisino, jas, taip sakant, stabdyti“, – teigė socialdemokratų lyderė.

Tęs derybas su „valstiečiais“ ir demokratais

V.Blinkevičiūtė pakartojo, kad toliau bus tęsiamos derybos dėl koalicijos formavimo tiek su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, tiek su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Roberto Riabovo / BNS nuotr./Spaudos konferencija Valdovų rūmuose
Roberto Riabovo / BNS nuotr./Spaudos konferencija Valdovų rūmuose

„Tiesiog tai yra konsultacijos, apsikeitimas nuomonėmis. Ir taip, kaip sutarėme, sudarome derybines grupes ir tos derybinės grupės dirba tarpusavyje, derindamos partijų programas, bendrus veiksmus“, – sakė socialdemokratų lyderė.

Pasak jos, galutinį sprendimą dėl valdančiosios koalicijos priims Socialdemokratų partijos prezidiumas, o vėliau ir taryba – prezidiumo posėdis numatytas šį trečiadienį, taryba planuoja rinktis kitą savaitę.

Socialdemokratai būsimajame Seime turės 52 mandatus, demokratai – 14, o „valstiečiai“ – aštuonis, tad gali sudaryti valdančiąją daugumą su 74 balsais iš 141.

V.Blinkevičiūtė pakartojo, kad su Liberalų sąjūdžiu „jokios kalbos“ apie koaliciją nebuvo.

Liberalų sąjūdis Seimo rinkimuose iškovojo 12 mandatų. Valdančiąją koaliciją su šia politinė jėga matytų demokratai.

Socialdemokratų lyderė taip pat sakė, kad konsultacijos vyksta ir su pavieniais į Seimą išrinktais politikais, tačiau kol kas nėra planų, kad jie galėtų prisidėti prie valdančiosios koalicijos.

Dėl buvimo premjere spręs taryboje

Anksčiau žadėjusi būti premjere, jei laimėtų Seimo rinkimus, partijos lyderės retorika rinkimų naktį pasikeitė – ji nebepatvirtina, ar vadovaus kitos kadencijos Vyriausybei.

„Bus pasvertos absoliučiai visos aplinkybės, visa tai bus įvertinta ir tada priimtas sprendimas mūsų prezidiume ir mūsų taryboje“, – kalbėjo V.Blinkevičiūtė.

„Gal kol kas padėkime tašką dėl to premjero pozicijos, nes sprendimai bus priimti“, – teigė ji.

Anot socialdemokratų lyderės, kol kas apie ministrų portfelius nėra kalbama.

„Nesvarstėme, jokių politinių postų dar nesidalinome, nes dabar nėra tas etapas“, – sakė V.Blinkevičiūtė.

Šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas sekmadienio vakarą sakė, kad Gitanas Nausėda kviesis į Seimą patekusių partijų vadovus susitikti.

V.Blinkevičiūtė tvirtino kol kas negavusi oficialaus G. Nausėdos kvietimo susitikti.

Seimo rinkimus laimėjo socialdemokratai, antri liko konservatoriai, trečia – partija „Nemuno aušra“.

Užsienio spauda: lietuviai rinkimuose nubaudė Vyriausybę

07:31

Didelė socialinė nelygybė, prastas viešųjų paslaugų prieinamumas, politiniai skandalai, infliacija ir išaugusi imigracija – šias priežastis vardija tarptautinė žiniasklaida, analizuodama, kodėl Lietuvos centro-dešinieji prarado daugumą Seime.

Užsienio spauda pabrėžia – prie valdžios vairo stojus socialdemokratams užsienio ir gynybos politika nesikeis, o Lietuva liks ištikima Ukrainos partnerė.

Plačiau apie tai skaitykite čia: Užsienio spauda: lietuviai rinkimuose nubaudė Vyriausybę

K.Girnius: socdemai rinkėjams pasirodė patikimiausia alternatyva

07:15

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Kęstutis Girnius
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Kęstutis Girnius

Filosofas politikos apžvalgininkas Kęstutis Girnius sako, kad socialdemokratai pasirodė patikimiausia alternatyva rinkėjams, kuriuos nuvylė konservatorių valdymas.

„Po ketverių metų gana neveiksmingo valdymo ir atgrasios politikos daug žmonių buvo nepatenkinti konservatoriais, o socdemai buvo patikimiausia alternatyva“, – 15min pirmadienio rytą sakė K.Girnius.

Jo teigimu, 20 „Nemuno aušros“ iškovotų mandatų taip pat yra didelis protesto ženklas.

K.Girniaus nuomone, šie rinkimai gali reikšti galą Laisvės partijai, neiškovojusiai nė vieno mandato, be to, jie parodė, jog toliau silpnėja „valstiečiai“.

Kalbėdamas apie būsimą koaliciją, jis teigė, kad realiausias scenarijus yra socdemų, „demokratų“ ir valstiečių parama, bet jis neatmetė, kad gali būti kviečiamas Liberalų sąjūdis - tai jam leistų ištrūkti iš  konservatorių šešėlio.

V.Laučius: Tėvynės sąjungoje – lyderystės ir tapatybės krizė

06:49

Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Vladimiras Laučius
Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Vladimiras Laučius

Politikos apžvalgininkas Vladimiras Laučius sako, kad Tėvynės sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus ištiko lyderystės ir tapatybės krizė.

Jos ryškiausias simbolis – ištikimos Gabrieliaus Landsbergio bendražygės Radvilės Morkūnaitės – Mikulėnienės pralaimėjimas vienmandatėje apygardoje Nacionalinio susivienijimo pirmininkui Vytautui Sinicai.

„Daugelis rinkėjų, matyt, norėtų kitokios – konservatyvesnės Tėvynės sąjungos“, – teigia V.Laučius.

Jo komentarą galite skaityti čia: Vladimiras Laučius: Kas įvyko šiuose rinkimuose ir kas bus formuojant daugumą 

Antrasis Seimo rinkimų turas: už ką kiekvienoje vienmandatėje apygardoje balsavo rinkėjai

06:34

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Balsavimas
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Balsavimas

Aštuoni Seimo nariai vienmandatėse apygardose buvo išrinkti jau pirmajame rinkimų ture, o iš viso vienmandatėse apygardose išrinktas 71 parlamentaras. 15min, remiantis Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, skelbia, kokie politikai vienmandatėse apygardose pelnė Seimo nario mandatus.

Visus rezultatus rasite čia.

9 koalicijos variantai: kurį pasirinks rinkimus laimėję socialdemokratai?

06:27

Lukas Balandis / BNS nuotr./Restorane „Grey“ Seimo rinkimų antrojo turo rezultatų laukia Lietuvos socialdemokratų partija
Lukas Balandis / BNS nuotr./Restorane „Grey“ Seimo rinkimų antrojo turo rezultatų laukia Lietuvos socialdemokratų partija

Sekmadienį pasibaigus antrajam Seimo rinkimų turui, dar nė nesuskaičiavus visų balsų, jau ėmė ryškėti būsimos valdančiosios koalicijos kontūrai, tačiau kartu – ir problemos, kurios gali trukdyti formuoti naują valdžią. 15min apžvelgia devynis įmanomus koalicijos variantus. Kuris iš jų realiausias?

Plačiau skaitykite čia.

Naujojo 2024 m. Seimo nariai – kas jie tokie?

06:25

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Vilniaus Nepriklausomybės aikštė
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Vilniaus Nepriklausomybės aikštė

Pasibaigė 2024 m. Seimo rinkimai: Lietuvos rinkėjai išrinko 141 Seimo narį. 15min trumpai pateikia pagrindinę informaciją apie visus naujojo Seimo narius – amžių, gimimo vietą, išsilavinimą, ką jie veikė pastaraisiais metais.

Plačiau skaitykite čia.

Konservatoriai patyrė smūgį didmiesčiuose

06:18

Roberto Riabovo / BNS nuotr./Gabrielius Landsbergis
Roberto Riabovo / BNS nuotr./Gabrielius Landsbergis

Konservatoriai prieš antrąjį turą dideles viltis dėjo į didmiesčius, bet Vilniuje ir Kaune pasirodė prasčiau nei tikėjosi.

Sostinėje Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai iškovojo šešis mandatus, tačiau tiek pat dvikovų pralaimėjo.

Kaune iš septynių apygardų konservatoriai laimėjo tik vienoje – mandatą iškovojo Arvydas Anušauskas.

Kaune partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis pralaimėjo liberalui Simonui Kairiui, Vilniuje švietimo ministrė Radvilė Morkūnaitė – Mikulėnienė nusileido Nacionalinio susivienijimo lyderiui Vytautui Sinicai. 

Plačiau apie rinkimų staigmenas skaitykite čia: 13 didžiausių Seimo rinkimų staigmenų

 

R.Vilpišauskas: realūs du scenarijai

06:13

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Ramūnas Vilpišauskas
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Ramūnas Vilpišauskas

Politologas Ramūnas Vilpišauskas sako, kad valdančiosios koalicijos dėlionėje dabar realiai atrodo du scenarijai.

Pirmasis – socialdemokratų, Demokratų sąjungos ir „valstiečių“ koalicija, prie kurios galėtų prisijungti keli mandatus iškovoję lenkai. Didžiausia kliūtimi jai būtų Ramūno Karbauskio ir Sauliaus Skvernelio nesutarimai. 

Kitas scenarijus – socialdemokratų, Demokratų sąjungos ir Liberalų sąjūdžio koalicija. Tokiu atveju koalicijai būtų sudėtingiau sutarti dėl mokesčių. 

Anot R.Vilpišausko, bet kokios koalicijos atveju radikalių pokyčių Lietuvos politikoje nebus.

Visą profesoriaus komentarą galite skaityti čia: Ramūnas Vilpišauskas. Socialdemokratai laimėjo. Kas toliau?

Kitas atnaujinimas po   30 s.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai