Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 04 27 /13:19

Socialdemokratai nutraukia susitarimą dėl opozicijos bendradarbiavimo Seime

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) nutarė nutraukti susitarimą dėl opozicinių frakcijų bendradarbiavimo parlamente.
Gintautas Paluckas
Gintautas Paluckas / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Tokį sprendimą priėmė LSDP valdyba, BNS informavo partijos atstovai.

Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas teigia, kad šiuo metu reikia konstruktyvaus oponavimo, o ne politinių rietenų.

„Konservatorių politinio veikimo būdas artėjančių rinkimų fone vis labiau aštrėja, yra priešinantis, o konstruktyvų pasiūlymų – mažai. Mes nenorime būti tapatinami su tokiu veikimu ir tokiais siūlymais, kaip, pavyzdžiui, naujausi dėl Darbo kodekso. Konservatoriai ir liberalai tegu kalba savo vardu, o mes kalbėsime savo“, – teigiama BNS perduotame G.Palucko komentare.

Pasak jo, nutraukus susitarimą nebeliks dviprasmybių.

Nutraukus susitarimą nelieka dviprasmybių, kas kieno vardu kalba.

„Jeigu mes kritikuojame, tai teikiame siūlymus, vengiame asmeniškumų ir įvairiausių epitetų lipdymo. Šią praktiką, oponuodami valdantiesiems, tęsime. Nenorime perimti kai kurių kitų opozicinių frakcijų ydų.

Nutraukus susitarimą nelieka dviprasmybių, kas kieno vardu kalba. Negalime stoti už tokių pasiūlymų, kurie prastina dirbančiųjų ar smulkių verslų situaciją, o tokie dabar pasipylė iš konservatorių ir liberalų“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas G.Paluckas.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis tikino, kad partija, nepaisant LSDP pasitraukimo, toliau bendradarbiaus su liberalais.

„Seimo opozicijos pareigą sėkmingai tęsime ir toliau, nes esamas frakcijų dydis leidžia darbą tęsti ir be socialdemokratų“, – atsakyme, kurį 15min perdavė konservatorių atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė, išdėstė politikas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

Jis teigė apgailestaujantis „kad kolegų socialdemokratų nerimas dėl būsimų rinkimų rezultatų atveda prie tokių skubotų sprendimų“ ir tikino, kad sutelkto darbo dabar bus mažiau.

„Sutelkto opozicijos darbo gali būti mažiau ir tenka nuogąstauti, kad socialdemokratai būdami opozicija opozicijai turės mažiau galimybių atstovauti savo rinkėjus“, – komentavo G.Landsbergis.

Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad LSDP sprendimas nutraukti susitarimą netikėtas, politikė jį siejo su artėjančiais Seimo rinkimais.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen

„Tokia žinia netikėta, keista apie tai sužinoti iš žiniasklaidos. [...] Manau, kad bendradarbiavimas opozicijos formate per tuos daugiau nei metus buvo sėkmingas, jį vertinu gerai, o dabar viskas nuspalvinta rinkimų spalvomis. Nelabai keista – rinkimai artėja, partijos, frakcijos priima atitinkamus sprendimus“, – pirmadienį 15min komentavo V.Čmilytė-Nielsen.

Situaciją, ar toliau bendradarbiaus su konservatoriais, liberalai, pasak parlamentarės, apsvarstys partijoje.

Iki šiol bendradarbiavimas opozicijos formate mus tenkino.

„Kaip tik turėsime partijos valdybos posėdį šį trečiadienį, apsvarstysime ir priimsime sprendimus, bet iki šiol bendradarbiavimas opozicijos formate mus tenkino“, – sakė ji.

Susitarimą dėl bendradarbiavimo pernai kovą pasirašė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis, Liberalų sąjūdžio seniūnė V.Čmilytė-Nielsen ir tuometinis Socialdemokratų partijos frakcijos vadovas Julius Sabatauskas.

Tuomet jie sutarė dėl opozicijos lyderio. Frakcijų seniūnai šias pareigas turėjo eiti rotacijos būdu.

Nuo kovo Seimo opozicijos lyderio pareigas perėmė G.Landsbergis. Prieš tai jas ėjo ir V.Čmilytė-Nielsen, ir J.Sabatauskas.

Pagal Seimo statutą, jei opozicinė frakcija arba jų koalicija turi daugiau kaip pusę Seimo mažumai priklausančių Seimo narių, tokios frakcijos seniūnas arba koalicijos vadovas yra vadinamas Seimo opozicijos lyderiu. Opozicijos lyderis naudojasi statute numatytomis papildomomis opozicijos lyderio teisėmis, jis priklauso Seimo valdybai.

Konservatoriai Seime turi 36 narius, liberalai – dešimt, socialdemokratai – devynis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai