Seimo dauguma antradienį neišdrįso priimti Visuomenės informavimo įstatymo pataisų, kurios žurnalistų veiklą prižiūrėtų ir Katalikų bažnyčios vyskupai. Seimas pritarė Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkės Aldonos Pitrėnienės pasiūlymui ir grąžino šias pataisas į svarstymo stadiją. Tai reiškia, kad jas pakartotinai svarstys komitetai.
Pataisomis tarp Visuomenės informavimo etikos asociacijos steigėjų šalia žurnalistus ir žiniasklaidos priemones vienijančių organizacijų buvo siūloma įtraukti ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Vyskupų konferenciją.
Seimo dauguma antradienį neišdrįso priimti Visuomenės informavimo įstatymo pataisų, kurios žurnalistų veiklą prižiūrėtų ir Katalikų bažnyčios vyskupai.
Vienas iš tokį pasiūlymą pateikusių Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Jurgis Razma teigė nieko blogo tame nematantis.
Lietuvos žurnalistų sąjunga anksčiau išplatintame pareiškime teigė, kad pasiūlymu įtraukti vyskupą iš esmės buvo sugriauta esminė įstatymo pakeitimų idėja – sukurti efektyvią ir profesionalią žiniasklaidos savireguliacijos sistemą, kuri neatstovautų nė vienai politinei, religinei ar kokiai kitai visuomeninei grupei, konkuruojančiai savo idėjomis su kitomis panašiomis organizacijomis.
M.Bastys siūlo, kad Visuomenės informavimo etikos asociaciją sudarytų organizacijos, „kurios vienija viešosios informacijos rengėjus, skleidėjus ir žurnalistus, ir kurios narių veiklai taikomos Kodekso normos: Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lietuvos žurnalistų draugija, Interneto žiniasklaidos asociacija, Lietuvos radijo ir televizijos asociacija, Regioninių televizijų asociacija, Lietuvos kabelinės televizijos asociacija, Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija“, rašoma LSDP pranešime spaudai.
Šiuo metu vyksta žiniasklaidos savireguliacijos sistemos pertvarka. Nauja Visuomenės informavimo etikos asociacija pakeistų iki šiol veikusią Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją. Tokia asociacija savo veikla sieks užtikrinti Etikos kodekso nuostatų laikymąsi, visuomenės informavimo etikos principų puoselėjimą visuomenės informavimo veikloje ir ugdys visuomenės sąmoningumą vertinant visuomenės informavimo procesus bei naudojantis viešąja informacija.
Seimo nario M.Basčio pasiūlymu siekiama sustiprinti žiniasklaidos bendruomenės savireguliaciją.
Nors buvo aiškiai numatyta, kad tokią asociaciją steigs įvairios žurnalistų ir leidėjų organizacijos, kurios ir prisiims atsakomybę už minėtą veiklą, tačiau šios nuostatos nebuvo aiškiai suformuluotos įstatyme.
Taip atsirado galimybė netinkamai taikyti įstatymą ir iš esmės paneigti savitvarkos organizacijos veiklą jei į ją būtų įtrauktos kitos, su žiniasklaidos veikla tiesiogiai nesusijusios asocijuotos struktūros, atstovaujančios politiniams ar kitiems interesams. Dėl to, Seimo nario M.Basčio pasiūlymu siekiama sustiprinti žiniasklaidos bendruomenės savireguliaciją.
LSDP laikosi labai aiškios nuostatos, kad konservatorių siūlymas į Visuomenės informavimo etikos asociaciją įtraukti Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferenciją pažeistų demokratinės visuomenės egzistavimo principus: valstybės ir bažnyčios atskyrimo principą, žiniasklaidos, kaip ketvirtos valdžios, atskirtumo ir savarankiškumo principą ir kt.