„Prezidiumas kviečiamas pirmiausia įvertinti Seimo rinkimus, nes rinkimų rezultatai partijai tikrai labai blogi. (...) Aišku, bus klausimas, ką prezidiumas rekomenduos tarybai dėl dalyvavimo arba nedalyvavimo koalicijoje“, – BNS sakė LSDP vicepirmininkas, rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas.
Anot jo, partijos prezidiumas nepriims sprendimo dėl socialdemokratų dalyvavimo koalicijoje, mat tai padaryti gali tik LSDP taryba.
„Visada prezidiumas priima rekomendacinį sprendimą tarybai. Taryba bus lapkričio 4 dieną“, – teigė A.Sysas.
Anot jo, partijoje keičiasi nuotaikos, kaip reikėtų elgtis naujajame Seime – būti opozicijoje ar derėtis dėl dalyvavimo valdžioje.
„Kalbant apie būsimos Vyriausybės formavimą ir dalyvavimą koalicijoje, tai nuotaikos ir požiūriai keičiasi. Iš pradžių buvo požiūris, kad reikia eiti į opoziciją ir nuodėmes atpirkti, muštis į krūtinę ir kalbėti, kad kaltas. Dabar požiūris keičiasi. Gaunu daug trumpųjų žinučių, skambučių iš skyrių, pavienių žmonių ir ne partijos narių, kurie teikia savo pasiūlymus. Jie įvairūs, bet daugiau kalba, kad reikėtų dalyvauti (valdančiojoje koalicijoje – BNS)“, – teigė socialdemokratas.
Anot jo, yra įvairių būdų padėti „valstiečiams“ suformuoti valdžią.
„Norime išlaikyti ir savo veidą, ir poziciją, ir tuo pačiu padėti Lietuvos žmonių išrinktai daugumai vykdyti savo įsipareigojimus. Kas mums priimtina, galima apibrėžti sutartyje koalicinėje, ir būti opozicijoje ir ginti savo nuostatas, kurios neatitinka šios daugumos“, – svarstė A.Sysas.
Tuo tarpu konsultacijas dėl koalicijos formavimo vykdantys „valstiečiai“ plečia jų formatą – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vienas iš lyderių Saulius Skvernelis pakvietė susitikti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininką G.Landsbergį.
S.Skvernelis BNS sakė, kad susitikimas planuojamas penktadienio rytą.
„Noriu atsakymų dėl tolesnių perspektyvų. Mums reikia atsakymų, o dabar kalbamės tik per žiniasklaidą vieni su kitais“, – teigė LVŽS sąrašo rinkimuose lyderis S.Skvernelis.
LVŽS per Seimo rinkimus užsitikrino 56 parlamentarų mandatus iš 141, konservatoriai Seimo rinkimuose iškovojo 31 mandatą, socialdemokratai – 17 mandatų.