Ministerija siūlo maksimalią darbo pamainos trukmę trumpinti nuo 24 iki 16 valandų. O tarp pamainų siūloma tokios pat trukmės – 16 valandų – pertrauka.
Tačiau baiminamasi, kad specialistams bus sunku persiorientuoti ir pakeisti įprastą gyvenimo ritmą, kad tai gali atsiliepti jų sveikatai, o darbui pasibaigus naktį gali būti sudėtinga grįžti namo.
Taip pat neaišku, ar dėl pasikeitusios darbo pamainos trukmės dalis jų nenuspręs palikti menkai apmokamo darbo ir ieškoti kito.
Neaišku, ar dėl pasikeitusios darbo pamainos trukmės dalis jų nenuspręs palikti menkai apmokamo darbo ir ieškoti kito.
Todėl ketvirtadienį 12 valandą profesinių sąjungų atstovai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rengs piketą. Siekiama atkreipti dėmesį į netikslingus darbo kodekso pakeitimus.
Portalui 15min.lt kreipusis į ministeriją šiuo klausimu, ryšių su visuomene skyrius atsiuntė lakonišką atsakymą: „Toks pakeitimas į pirminį DK projektą buvo įtrauktas atsižvelgiant į Europos socialinės chartijos įgyvendinimo reikalavimus ir Europos socialinių teisių komiteto (ESTK) išaiškinimą, kad darbas ilgiau nei 16 val. prieštarauja 1996 m. Europos socialinės chartijos, kurią Lietuva yra ratifikavusi 2001 m., 2 straipsnio 1 dalies 1 punkto įgyvendinimo reikalavimams.“
Ministerija galutinį pakeitimų projektą pateiks tik įvertinusi visas gautas pastabas ir pasiūlymus iš visuomenės bei suinteresuotų institucijų ir atitinkamai jį patikslinusi.
Šis atsakymas buvo skubiai išplatintas visai žiniasklaidai kaip ministerijos pranešimas spaudai. Į klausimą, kaip ministerija įsivaizduoja taip pasikeitusį kai kurių specialybių darbuotojų grafiką, ministerijos atstovai atsakymo nepateikė.
Kol ugniagesiai nerimauja, Lietuvos slaugos specialistų organizacijos prezidentė Danutė Margelienė prisipažino dar negirdėjusi apie tokį numatomą pakeitimą, todėl jai sunku suvokti, kaip tai galėtų pakeisti darbuotojų gyvenimus ir darbo specifiką. Moteris mano, kad kol niekas nenuspręsta, anksti svarstyti, kaip būtų, jeigu būtų.
Ji viliasi, kad toks pakeitimas nebus patvirtintas ar kad bent neturės didelės įtakos darbui. D.Margelienės teigimu, vis vien bus stengiamasi atsižvelgti į konkrečų įstaigų vidaus politiką bei tvarką.