Gyvenimas susiklostė taip, jog Aistė apsigyveno viename iš Kaune, Partizanų gatvėje, esančių socialinių būstų. Ji pasakojo, jog iš pradžių gyvenimas čia atrodė visai neblogas: draugiški kaimynai ir savas kambarys, kurį po truputį pradėjo tvarkytis. Tačiau neilgai trukus gyvenimą apkartino, jos teigimu, girtuokliaujantys ir narkotikus vartojantys kaimynai.
Triukšmas ir muštynės – kasdienybė
Vos atvažiavus prie nurodyto namo galima suprasti, jog merginos nuogąstavimai ne iš piršto laužti. Prie namo laiptinės atvykusius žvilgsniais nulydi grupelė jau vidurdienį išgėrusių žmonių. O tik pravėrus laiptinės duris jaučiamas aitrus šlapimo ir šiukšlių tvaikas. Aistės teigimu, čia tai – kasdienybė.
„Čia užsuka ir narkomanai, ir girtuokliai. Muštynės, kraujo dėmės laiptinėje, šiukšlės, smarvė, mėnesių mėnesius neapmokėtos sąskaitos, besimėtančios laiptinėje ir bendro naudojimo patalpose, panaudoti švirkštai ir dainos viduryje nakties – mūsų kasdienybė“, – su liūdesiu veide prisipažįsta Aistė.
Kaip pasakoja mergina, ne visi kaimynai čia yra asocialūs. Iš aštuonių, jos aukšte apgyvendintų butų, penkiuose gyvena tvarkingos šeimos ar pavieniai žmonės, tačiau likusių kelių butų gyventojai apkartina viso aukšto gyvenimą.
Virtuvė be vandentiekio ir dujų
Nors kiekviename aukšte yra įrengtos dvi bendro naudojimo virtuvės, du tualetai ir dvi dušų patalpos, ir visos jos yra rakinamos, tačiau toje pusėje, kur gyvena nevalyvi kaimynai, nelabai likę ką saugoti. Dvi ten esančios dujinės viryklės seniai sugadintos. Metalinės dalys, kurias įmanoma nuimti, jau seniai yra dingusios. Kokiais tikslais, galima nesunkiai atspėti – pradžioje į metalo supirktuvę, o iš jos į artimiausią alkoholio parduotuvę. Virtuvėje ne tik nuniokotos viryklės, bet ir gausybė nuorūkų, šiukšlių.
„Kaimynai, kurie turėtų naudotis šia virtuve, net ir norėdami negalėtų to padaryti. Čia net dujos neatiteka. Mūsų virtuvė yra tvarkinga, tačiau norint ją išsaugoti viską reikia rakinti, nes kitaip per keletą minučių gali neberasti nei indų, nei orkaitėje kepančio maisto, – sakė pašnekovė. – Viena kaimynė apleistoje virtuvėje yra pasistačiusi skalbimo mašiną, žinoma, ji yra sandariai užrakinta didelėje medinėje dėžėje. Palikus bent valandai neužrakintą spintą, tikėtina, jog nieko neberastum.“
Remontas – vos keliems mėnesiams
Pažvelgus į apspardytas, nešvarias, nulupinėtas sienas, sunku patikėti, jog remontas čia baigtas vos prieš pusantro mėnesio. Plastikiniai langai, šarvuotos durys ir tvarka čia ilgai neužsibūna. Nors laiptinėse plastikiniai langai pakeisti ne taip ir seniai, tačiau dalies iš jų jau nebėra, o jų vietoje medinės plokštės.
Anot, Aistės, norint, kad savivaldybė pakeistų langus ir duris tereikia neturėti skolų. Net ir apsilankymo metu trečiame aukšte, kuriame gyvena Aistė, sutinkame statybininkus, kurie atlieka remonto darbus viename iš kambarių.