Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 11 28

„Sodra“ atsigręžė į jaunimą: mokyklose – pamokos apie socialinį draudimą​​​​​​​

Žodžių junginys „valstybinis socialinis draudimas“ daugeliui jaunų žmonių gali pasirodyti painus ir nereikšmingas. Kaip tai veikia ir kam to reikia, moksleiviams pasiryžo papasakoti „Sodra“, šiemet pradėjusi jaunimo švietimo projektą „Nepamiršk parašiuto“.
„Sodros“ rengtos  „Protų kovos“ moksleiviams
„Sodros“ rengtos „Protų kovos“ moksleiviams / Aurimo Bačiulio nuotr.

„Jautėme, kad socialinio draudimo sistema jauniems žmonėms atrodo labai sudėtinga, o informacijos apie ją stygius neretai lemia, kad jaunuoliai susiduria su nesklandumais ir neaiškumais. Remdamiesi mūsų kolegų iš Lenkijos, kur žinios apie socialinį draudimą jau yra įtrauktos į švietimo programas, patirtimi ėmėmės iniciatyvos ir pradėjome įgyvendinti bandomąjį projektą“, – sakė jaunimo švietimo projekto „Nepamiršk parašiuto“ sumanytojas „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Lapkričio 24 dieną surengtas finalinis „Sodros“ inicijuoto jaunimo švietimo projekto renginys – „Protų kovos“ su Robertu Petrausku. Jame varžėsi geriausios moksleivių komandos, nugalėjusios atrankiniuose etapuose, kuriuose varžėsi Kauno ir Utenos regionų gimnazistai. Jo nugalėtojais tapo Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos komanda iš „Sodri patranka“.

Šį rudenį pamokos apie socialinį draudimą, atsakomybę, solidarumą vyko 63 gimnazijose ir jose dalyvavo daugiau kaip 5000 gimnazistų.

Lapkritis tapo simboliniu gimnazistų įgytų žinių patikrinimo mėnesiu. Pirmą lapkričio savaitę projekto dalyviai varžėsi savivaldybių lygmeniu organizuotose „Protų kovose“. Geriausiai pasirodžiusieji savivaldybių atstovai susirungė regiono Protų kovose. Dešimt daugiausia taškų surinkusių komandų laimėjo pakvietimus į finalinį „Protų kovų“ etapą.

Šį rudenį pamokos apie socialinį draudimą, atsakomybę, solidarumą vyko 63 gimnazijose ir jose dalyvavo daugiau kaip 5000 gimnazistų.

„Papasakoti apie socialinę atsakomybę ir valstybinį socialinį draudimą mums padėjo savanoriškai prie projekto prisijungę mokytojai, kuriuos didžiuodamiesi vadiname savo partneriais – apie projektą „Nepamiršk parašiuto“ kalbėjo „Sodros“ direktorius M. Sinkevičius.

Mokytojams buvo parengti metodiniai leidiniai, moksleiviams – informaciniai sąsiuviniai. Jei mokytojai pageidavo, „Sodros“ atstovai kartu su jais vesdavo pirmąsias socialinę atsakomybę skatinančio projekto pamokas.

„Mums labai svarbi ir vertinga mumis ir mūsų idėja patikėjusių mokytojų patirtis. Norime, kad pamokos, diskusijos ne tik vyktų, bet ir būtų įdomios ir naudingos tiek pedagogams, tiek moksleiviams. Esame pasiruošę pildyti ir koreguoti turimą medžiagą, kad ji būtų dar patogesnė, suprantamesnė ir aktualesnė jaunimui. Nors bandomasis projektas artėja prie pabaigos – iniciatyvą būtinai tęsime ir plėtosime. Tikimės, kad jau ateinančiais metais prie projekto prisijungti pakviesime visas savivaldybes ir jose esančias gimnazijas“, – apie ateities planus kalbėjo M. Sinkevičius.

Nuo pat pradžių „Sodros“ iniciatyvą palaikė projekto bičiuliai ir partneriai – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto ir šio universiteto Edukacinės kompetencijos centro, Jaunimo reikalų departamento, Kėdainių rajono, Jonavos rajono, Kauno miesto ir Kauno rajono, Kaišiadorių rajono, Utenos rajono, Anykščių rajono, Visagino miesto, Ignalinos rajono, Zarasų rajono, Švenčionių rajono, Ukmergės rajono ir Molėtų rajono savivaldybių pagalbos ir palaikymo.

Projekto pavadinimas – „Nepamiršk parašiuto“ – tarsi palinkėjimas kiekvienam jaunam žmogui. Žingsnis į suaugusiųjų gyvenimą – kupiną nuotykių ir iššūkių –, tai tarsi kvapą gniaužiantis šuolis, o jo saugumą ir sėkmę užtikrina parašiutas. Būtent to – saugaus šuolio ir tik geriausių gyvenimo patirčių projekto dalyviams linki „Sodra“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?