„Ispaniškai kalbančių studentų bendruomenė pamėgo Dvarčionių ežerus“, – pranešė 15min skaitytojas Nikolajus ir pasidalijo jaunuolių nuotraukomis.
Anot vyro, į Dvarčionis užsieniečiai atvažiuoja didelėmis grupėmis iš Saulėtekyje esančių bendrabučių, maudosi, žaidžia tinklinį ir leidžia laiką paplūdimyje.
Dėl karantino pažeidimų buvo kviesta policija, bet pareigūnai tik įspėjo jaunimą, o baudų išrašinėti neskubėjo.
„Antradienį buvo iškviesta policija, bet viena iš kompanijų buvo tik įspėta. Kita grupė jaunuolių laiką leido toliau nuo pagrindinio ežero, dėl to į policijos akiratį nepateko“, – pasakojo jis.
Vilniaus apskrities policijos duomenimis, nuo praėjusios savaitės pradžios dėl karantiną Dvarčionyse pažeidinėjančių jaunuolių pareigūnai kviesti 4 kartus.
„2 atvejais policija įspėjo jaunuolius dėl karantino sąlygų nesilaikymo, jie geranoriškai išsiskirstė; kitais 2 – pažeidimų nenustatyta. Karantino laikotarpiu policijai talkina karo policija, šauliai, policijos rėmėjai – patruliuoja ir padeda užtikrinti viešąją tvarką“, – informavo policija.
VU: kiekvieno sukontroliuoti negalime
Vilniaus universiteto (VU) atstovas spaudai Ervinas Spūdys pranešė, kad šiuo metu Lietuvoje liko apie 230 užsieniečių, studijuojančių VU.
„Visgi situacija galėjo pastarosiomis dienomis kiek pasikeisti, nes užsienio valstybių ambasados organizavo užsakomuosius skrydžius ir skraidino dalį pageidaujančių asmenų į gimtąsias šalis“, – sakė jis.
Jo teigimu, visai universiteto bendruomenei nuolat primenama, kad laikytųsi karantino sąlygų, saugotų ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatą.
„Šylant orams ketiname pakartoti priminimus, – žadėjo VU atstovas. – Nes kuo griežčiau laikysimės karantino, tuo greičiau situacija bus suvaldyta.“
E.Spūdys pripažįsta, kad kiekvieno asmens sukontroliuoti visgi negalima.
„Tad čia labai svarbus ir patruliuojančių policijos pareigūnų, šaulių, karo policijos darbas užtikrinant viešąją tvarką“, – sakė jis.
VGTU: studentams – asmeninė atsakomybė
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) atstovė Kristina Lazickienė pasakojo, kad pas juos liko mokytis 214 užsienio studentų.
Kiek mažiau nei pusė – 102 – gyvena Saulėtekyje esančiuose bendrabučiuose.
„Tokia situacija atitinka bendras Europos Sąjungos šalių tendencijas. Europos Komisijos duomenimis, apie 45 proc. visų „Erasmus“ studentų yra likę tęsti studijų pasirinktoje mainų šalyje“, – aiškino K.Lazickienė.
Jos teigimu, studentams yra sudarytos sąlygos studijuoti nuotoliniu būdu.
„Studentai, įskaitant ir „Erasmus“ studentus, yra nuolat informuojami apie karantino sąlygas Lietuvoje ir patys yra atsakingi už savo veiksmus“, – sakė VGTU atstovė.
Ji patikino, kad universitetas bendradarbiauja su policija ir žada tą daryti ateityje.