„Ant Vilnelės pakrantės, tarp Užupio ir Belmonto kalvų plytinčioje teritorijoje, pokario metais įsikūrė industrinė zona, tačiau nuo to laiko, kai pasikeitė gamybos poreikiai, didesnė šios teritorijos dalis stovi apleista ir laukia, kol jai bus suteiktas naujas pavidalas ir funkcija“, – sako projekto koordinatorė, Vilniaus m. savivaldybės Miesto plėtros departamento Plėtros projektų skyriaus vedėja Rūta Matonienė.
Pasak jos, „Architektūros parkas“ – tai projektas, kuriuo siekiama sutvarkyti šią patrauklioje geografinėje aplinkoje esančią 58 ha teritoriją, kuri ateityje taptų pavyzdiniu miesto rajonu, teigiama išplatintame pranešime spaudai.
Vos prasidėjęs „Architektūros parko“ projektas jau įtraukė įvairių sričių profesionalus – buvo organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, kuriose architektai, urbanistai, sociologai ir aplinkosaugininkai sprendė, kaip formuoti dalį viešųjų naujojo kvartalo erdvių: Vilnelės pakrantes, pėsčiųjų takus, naujus tiltus ir žmonių susibūrimų vietas.
„Manome, kad šis, žaidimą primenantis idėjų siūlymas bus ne tik smagi pramoga miestiečiams, bet ir paskatins juos išsakyti savo nuomonę bei parodyti, jog jie nėra abejingi tam, kaip atrodys jų mylimas miestas“, – sako Rūta Matonienė.
Vilniaus miesto savivaldybei ne mažiau svarbu, kaip šias būsimas viešąsias erdves įsivaizduoja miesto gyventojai. Todėl projekto iniciatoriai kviečia visus miestui neabejingus piliečius išsakyti savo idėjas internetiniame puslapyje www.archparkas.lt. Miestiečiai čia ras su būsimu „Architektūros parku“ besiribojančios Vilnelės pakrantės žemėlapį, kuriame teritorija suskirstyta į keturias zonas. Susipažinę su šiomis zonomis, sostinės gyventojai galės pasiūlyti idėją, ką kiekvienoje norėtų matyti, pavyzdžiui – vaikų žaidimų aikštelę, vasaros kino teatrą, baidarių nuomos punktą, lauko kavinę ir panašiai. Vilniečių apklausa vyks iki lapkričio 28 d.
Miestiečių pasiūlymus vizualizuos kūrybinėse dirbtuvėse dirbantys architektai, o vizualizacijos bus pateiktos interneto puslapyje bei leidinyje. „Manome, kad šis žaidimą primenantis idėjų siūlymas bus ne tik smagi pramoga miestiečiams, bet ir paskatins išsakyti savo nuomonę, parodyti, jog jie nėra abejingi tam, kaip atrodys jų mylimas miestas“, – sako Rūta Matonienė. Anot jos, visus sukauptus miestiečių pasiūlymus bei platų vizualizuotų idėjų spektrą urbanistai vėliau panaudos kurdami naująjį Vilniaus kvartalą.