Tarp pasirašiusiųjų – visi aštuoni „tvarkiečių“ bei septyni Lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijų nariai. Siūlymą taip pat palaikė „Liberalų sąjūdžio frakcijai ir kitoms politinėms jėgoms“ priklausantys tarybos nariai, BNS antradienį sakė „tvarkiečių“ frakcijai Vilniaus savivaldybėje vadovaujantis Gediminas Rudžionis.
Pasak jo, reikalavimas ne vėliau kaip per dvi savaites sušaukti neeilinį tarybos posėdį antradienį užregistruotas savivaldybės tarybos sekretoriate.
Jei taryba nuspręstų „visam laikui“ sustabdyti V.Navicko kaip mero įgaliojimus, jie būtų perduoti vienam iš vicemerų.
Pats meras atsistatydinti žada tuomet, kai valdantieji sutars, kas jį pakeis.Vis dėlto pasak „tvarkiečių“, šiuo metu tarybos veiklos reglamente galimybė sustabdyti mero įgaliojimus nėra numatyta. Todėl tarp tarybai teikiamų svarstyti klausimų – ir reglamento papildymas mero įgaliojimų sustabdymą numatančia nuostata.
Šiuo metu interpeliacijos V.Navickui rengti negalima – jeigu jis pats nepasitrauktų, poste išliktų bent iki lapkričio 26 dienos, kuomet sueina pusė metų nuo nepasitikėjimo juo svarstymo, po kurio V.Navickas išsaugojo postą. Įstatymai numato, kad interpeliaciją merui galima rengti tik praėjus pusmečiui nuo paskutinio nepasitikėjimo svarstymo.
Raginant dabartinį sostinės merą atsistatydinti praėjusią savaitę vykusio tarybos posėdžio metu surengtos ir dvi tarybos narių parašų rinkimo akcijos. Pasibaigus posėdžiui, po buvusių V.Navicko bendražygių konservatorių inicijuotu raginimu atsistatydinti buvo pasirašę 24 tarybos nariai.
Parašus su reikalavimu atsistatydinti ne tik merui, tačiau ir jo pavaduotojams rinko ir LLRA narys Jaroslavas Kaminskis. Po pastaruoju raginimu buvo pasirašę 27 tarybos nariai, dar keletas žadėjo tai padaryti.
Pats meras atsistatydinti žada tuomet, kai valdantieji sutars, kas jį pakeis.
Pastaruoju metu V.Navickas sulaukė didelės kritikos, paviešinus slapta įrašytą jo pokalbį su savivaldybės kontrolieriumi Šarūnu Skuču, kurį jis spaudė tyrimus atlikti taip, kad jie būtų palankūs valdančiajai koalicijai.