„Siūlomas iš viso atskiras finansavimas. Šiandien sveikatos paslaugos finansuojamos per draudimo fondą, ir nėra nė vienos paslaugos, kur būtų kitaip. Yra siūlomas išskirtinis finansavimas, ko neturėtų būti – kad praktiškai turi būti įsipareigojimas duoti tuos pinigus. Tai yra problema. Ir tie pinigai yra skaičiuojami pagal visas procedūras – ne už tai, ar teigiamą efektą gausime atlikus procedūrą“, – antradienį per spaudos konferenciją sakė Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas prof. Liutauras Labanauskas.
Mykolo Romerio universiteto Bioteisės katedros docentė Agnė Širinskienė savo ruožtu atkreipė dėmesį, kad pagal dabar svarstomą įstatymo variantą, dirbtinio apvaisinimo paslaugą būtų galima atlikti ne tik būtinais atvejais, nes nebus reikalaujama pažymos apie nevaisingumą.
Ji taip pat aiškino, kad nusprendus šias paslaugas finansuoti bendra tvarka, lėšų skyrimą galėtų sustabdyti tikėtinai maža sėkmingų paslaugų dalis – Lietuvoje tikimybė pagimdyti po dirbtinio apvaisinimo būtų apie 7 procentai.
„Šiuo atveju aš manyčiau, kad norima paslaugos vertinimo išvengti ir norima gauti finansavimą Vyriausybės nustatyta tvarka. Vertinimo išvengimo gali būti siekiama sąmoningai, nes, kaip suprantate, turime gana mažus dirbtinio apvaisinimo paslaugų sėkmės rezultatus“, – pasakojo ji.
2011 05 31
Specialistai kritikuoja siūlymą už dirbtinį apvaisinimą mokėti atskira tvarka ir abejoja dėl embrionų šaldymo
Dabar svarstomame dirbtinį apvaisinimą reglamentuojančiame įstatymo projekte numatyta šių paslaugų apmokėjimo tvarka privilegijuos nevaisingas poras prieš kitus ligonius, teigia specialistai. Be to, įstatymo rengėjai kritikuojami dėl esą per mažo dėmesio paslaugos saugumui.
Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą