Tyrimą galite skaityti ir žiūrėti čia: Šiukšlių bachūrai: klestintis juodųjų sąvartynų pogrindis.
Videotinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas atkreipė dėmesį, kad 15min komandos darbas primena teisėsaugos tyrimą su specialia technika.
„Tai labai gerai papasakota istorija. Džiaugiuosi, kad į tokį lygį viskas pakilo“, – sakė S.Malinauskas.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadas Rolandas Kiškis sako, kad šis filmas – svarbi žinia ir teisėsaugai, ir įstatymų leidėjams.
„Palinkėjimas būtų tiek mums, teisėsaugininkams, tiek įstatymų leidėjams pasispausti tiek reglamentavime, tiek savo tarnybinėje veikloje, ir kai kuriuos dalykus padėti spręsti“, – teigė R.Kiškis.
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas žadėjo, kad pokyčių aplinkosaugoje bus.
„Tikrai galime geriau ir kaip visuomenė, ir kaip aplinkosauga. Visada reikia imti čekį. O mes valstybės institucijos turime daryti ir slaptus pirkimus, ir užsakymus, eiti per skelbimų portalus. Stresą įnešė ir jūsų tyrimas, ir visuomenės žinia, kad tai nebebus toleruojama: atliekos turi būti sutvarkytos, o ne bet kaip palaidotos“, – sakė ministras.
Aplinkos apsaugos departamento direktorius Giedrius Kadziauskas sakė, kad iš filmo peržiūros išeina dvejopais jausmais – nusivylimas yra susipynęs su tikėjimu dėl teigiamų pokyčių.
„Išsinešiau nusivylimą, kad kai kurie sistemos veikėjai naudojasi teisinėmis spragoms. Ir išsinešiau tikrą tikėjimą, kad jeigu jau iki tiek atėjome ir tiek jau žinome, yra pasiryžimas tiek iš Aplinkos apsaugos departamento, tiek iš politinės pusės palaikyti, kad pokyčiai atsirastų“, – sakė jis.
Aplinkos apsaugos departamentas jau paskelbė, kad po tyrimo „taikys visas griežčiausias sankcijų priemones ir kitus sisteminius sprendimus, kurie užkirstų kelią teršėjams ateityje daryti panašius nusikaltimus aplinkai“. Žurnalistų išaiškintą atvejį tiria naujai suformuota Departamento padalinio inspektorių komanda.
Šiuo metu už žemės paviršiaus teršimą atliekomis trims sklypams paskaičiuota aplinkai padaryta žala siekia beveik 4,6 mln. eurų.