Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 06 06 /17:50

Sprendžiama, ką daryti su Vilniuje susikaupusiomis bent 40 tonų medicinos atliekų

Atliekų deginimo gamykloje Vilniuje pirmadienio popietę sostinės savivaldybė rengia pasitarimą dėl besikaupiančių medicinos atliekų naikinimo jų deginimą sustabdžius Šiauliuose.
Švirkštas
Švirkštas / Photos.com nuotr.

Savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vita Braškienė BNS sakė, kad šiuo metu tokių atliekų sostinėje susikaupę bent 40 tonų. Jos daugiausia kaupiasi bendrovėse, surenkančiose atliekas iš ligoninių, bet nebegalinčiose jų vežti deginti į vienintelę šalyje pastaruoju metu tokių atliekų deginimu užsiėmusią bendrovę.

Bendrovė Šiauliuose jau maždaug dvi savaites medicinos atliekų nedegina – deginimas nutrauktas kilus konfliktui tarp gamyklą jungtinės veiklos pagrindu statančių bendrovių „Hafner Srl“ bei „Senovė“ ir statybų užsakovo – bendrovės „Toksika“.

Pasak „Toksikos“ generalinio direktoriaus Ramūno Peciulevičiaus, konfliktas kilo užsakovui pareiškus pretenzijas dėl projekto sąlygų galimai neatitinkančių įrenginių. Dėl bendrovių nesutarimų praėjusią savaitę Vyriausybėje vykusiame pasitarime „Toksikai“ nurodyta inicijuoti ginčų komisiją ir joje spręsti nesutarimus su gamyklos statytojais.

V.Braškienė teigia, kad pirmadienio pasitarimą jau minėtos bendrovės „Senovė“ statytoje, bet veiklos nevykdančioje gamykloje inicijavo savivaldybė.

„Ieškosime gal ne alternatyvos Šiauliams, bet būdų, kaip sutvarkyti esamas atliekas. Kažkokiu būdu reikia spręsti, ką daryti su susikaupusiomis atliekomis. Medicinos atliekos gali būti pavojingos, infekuotos ir karštuoju periodu jos gali būti sandėliuojamos ir laikomos tik 48 valandas. Jos jau išbuvo neleistiną laiką, nes Šiaulių deginimo gamyklos katilas išjungtas daugiau kaip savaitę. Šiandien renkamės visos institucijos, mes nesvarstome – vien tik Lazdynuose ar ne Lazdynuose, galbūt kitą galimybę, kitokį tvarkymo būdą pasiūlys mums specialistai“, – BNS sakė ji.

Jos teigimu, kelias savaites išlaikytų atliekų į užsienį išvežti nebegalima.

„Galimas variantas planuoti išvežti į užsienį, bet galbūt ne dvi savaites pastovėjusias atliekas“, – sakė ji.

Didžiausios šalies gydymo įstaigos – Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos – BNS pirmadienį informavo, kad nepatiria didesnių nepatogumų dėl sustojusio medicinos atliekų deginimo Šiauliuose – atliekas pagal sutartis surenka tai įsipareigojusios atlikti bendrovės.

Atnaujinta 17.50 val.: Po pasitarimo dėl besikaupiančių medicinos atliekų naikinimo jų deginimą sustabdžius Šiauliuose Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Valdas Klimantavičius nepanoro atskleisti, kas buvo svarstoma ir kokie sprendimai pasiūlyti. „Kai turėsime susitarimą, tada ir komentuosiu, dabar nėra apie ką kalbėti. Jeigu priklausytų tik nuo savivaldybės, mes greitai ką nors nutartume, bet čia yra daug pusių, nėra paprasta tuoj pat rasti atsakymą“, – 15min.lt sakė V.Klimantavičius.

Paklaustas, kada tas sprendimas galėtų būti surastas, administracijos direktorius tikino negalintis atsakyti – esą tai priklausys nuo bendrovių, kurios privalėtų pasirūpinti medicininių atliekų deginimu ar nukenksminimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?