Į Generalinę prokuratūrą dėl įvykio kreipėsi pats S.Buškevičius.
Rašte prokuratūrai jis teigė, kad viešas J.Stalino portreto demonstravimas yra nusikaltimų žmoniškumui neigimas, todėl paprašė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viešo pritarimo tarptautiniams nusikaltimams. Už šį nusikaltimą Baudžiamajame kodekse numatoma bauda, laisvės apribojimas arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dviejų metų.
Kauno vicemeras taip pat paprašė prokurorų išsiaiškinti, ar Vilniaus policija tinkamai reagavo į incidentą.
S.Buškevičius 15min.lt sakė, kad jam prokurorai patvirtino, jog pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė 15min.lt pažadėjo šią informaciją patikslinti.
„Aš nesuprantu, kodėl į visa tai policija žiūrėjo pro pirštus. Ne aš turėjau kreiptis, o policija visų pirmiausiai turėjo to neleisti, atimti portretą ir pradėti tyrimą. Tokio portreto nešiojimas – visų mūsų įžeidimas, o visi tyli – viskas gerai. Tai nesuvokiama. Jei aš nebūčiau kreipęsis, niekam nebūtų rūpėję, o jeigu, aš, pavyzdžiui, būčiau į komandiruotę išvažiavęs?“, – piktinosi Kauno vicemeras.
Su J.Stalino portretu po Antakalnio kapines gegužės 9-ąją vaikštinėjęs V.Ivanovas aplinkiniam aiškino nieko nebijantis, nes „J.Stalinas – nugalėtojas“.
V.Ivanovas 1997 metų liepą buvo nuteistas kalėti vienerius metus už žuvusiųjų 1991 metų sausio 13-ąją šmeižimą. Knygoje „Lietuviškas kalėjimas“ jis, be kita ko, tvirtino, neva visos 1991 metų sausio 13-osios aukos yra lietuvių falsifikacija, o sovietų armija Vilniuje neužmušė nė vieno laisvės gynėjo.