Šiandien startuoja jiems skirta programa „Drąsiau į gyvenimą”, kurios tikslas – rūpintis jaunų žmonių ateitimi.
Šiuo metu maltiečiai turi 15 vaikų dienos centrų, daugumą jų regionuose, kur vaikams iš pažeidžiamų šeimų itin reikalinga popamokinė veikla, socialinių įgūdžių ugdymas ir stipri palaikanti bendruomenė. Jau antri metai maltiečiai teikia palydėjimo paslaugą, skirtą jaunuoliams iš šeimų, patiriančių sunkumus, bei jaunuoliams iš globos namų, kuri padeda į suaugusiųjų gyvenimą einantiems jauniems žmonėms drąsiau žengti pirmuosius žingsnius.
Kai jaunuoliui trūksta orientyrų ir palaikymo
Maltiečių darbas su jaunimu rodo, kad ne visi jaunuoliai turi gražių vaikystės prisiminimų ir ne visus kasdienybė lepina dėmesiu ar jaukumu. Tokiems jaunuoliams kelyje į suaugusiųjų pasaulį labai trūksta šviesių orientyrų ir palaikymo. Todėl maltiečių programa „Drąsiau į gyvenimą" jaunuoliams iš globos namų ir sunkumus patiriančių šeimų siūlo palydėjimo į savarankišką gyvenimą pagalbą. Teikiant ją ugdomas jaunų žmonių savarankiškumas ir pasitikėjimas savimi.
Šiuo metu jaunuolių palydėjimo programa vykdoma Telšiuose ir Marijampolėje, kur koordinatoriai bendrauja su kiekvienu jaunu žmogumi atskirai pagal jo poreikius: „Į koordinatorius globojami jaunuoliai kreipiasi su įvairiausiais prašymais – reikia banke atidaryti sąskaitą, o nežino nuo ko pradėti; reikia susirasti būstą, o buto šeimininkams vaikinas iš globos namų prilygsta nusikaltėliui, tad neretai net į kalbas dėl nuomos nesileidžia; kyla klausimas, kokią profesiją pasirinkti ir kaip mokslus suderinti su darbu; kaip susidėlioti kad ir menkas pajamas ir išgyventi.
Sulaukę 18 m. ir išėję iš globos namų, vieni jaunuoliai stačia galva neria į suaugusiųjų gyvenimą ir neretai paslysta, pasirinkę netinkamą kelią.
Sulaukę 18 m. ir išėję iš globos namų, vieni jaunuoliai stačia galva neria į suaugusiųjų gyvenimą ir neretai paslysta, pasirinkę netinkamą kelią. Kiti užsisklendžia savyje, nes, jau kartą atstumti tėvų, nepasitiki niekuo ar tiesiog nedrįsta prašyti pagalbos. Ir vienu, ir kitu atveju jaunuolių palydėjimo koordinatoriai reikalingi kaip šeimos nariai, kurie būna šalia ir kartu kuria jaunų žmonių ateitį“, – pasakoja maltiečių programų vaikams ir jaunimui vadovas Gražvydas Pavalkis.
Prie pagalbos jaunimui gali prisidėti visi
Vykdant šią veiklą maltiečiams reikia pagalbos, tad jie nuoširdžiai kviečia kiekvieną galintį aukoti ir prisidėti prie pagalbos jaunuoliams iš sunkios aplinkos drąsiau eiti į gyvenimą.
Savo auką skirkite trumpuoju numeriu 1485 – 5 Eur. Aukodami interneto puslapyje www.maltieciai.lt/drasiau-i-gyvenima paremti galite pasirinkta suma. Verslo įmonės gali savo paramą pervesti į Maltos ordino pagalbos tarnybos banko sąskaitą LT167300010156176461 (AB Swedbank).
Maltiečių bendruomenei svarbus kiekvienas
Jaunimas – viena iš maltiečių veiklos krypčių, kuriai nuo šiol bus skiriamas dar didesnis dėmesys. Maltos ordino pagalbos tarnybos laikinai generalinio sekretoriaus pareigas einantis Edvinas Regelskis teigia, kad daugiausia žmonės žino apie pagalbą, kurią teikiame senoliams, ne visi yra informuoti apie maltiečių paramą jaunimui.
„Dirbame su jaunimu jau ne vienerius metus – pirmieji maltiečių vaikų dienos centrai duris atvėrė 2005 m., tačiau norėjome pagalbą jaunimui apjungti po viena visus jauno žmogaus etapus apimančia programa „Drąsiau į gyvenimą“.
Šiandien jos akcentu tampa palydėjimo paslauga, apie kurią Lietuvoje dar labai nedaug žinoma, tad rugpjūčio pabaigoje organizuojame apskritojo stalo diskusiją, kurioje ekspertai kalbės apie sunkumus patiriančiose šeimose gyvenančius vaikus ir paauglius, o rugsėjo mėn. antroje pusėje kartu su J.Valančiūno paramos fondu atidarysime paauglių dienos namus“, – naują programą „Drąsiau į gyvenimą“ pristato E.Regelskis ir kviečia visuomenę nelikti abejinga prisidedant prie pagalbos jaunimui.