Technologijų perdavimo centre (TPC), anot projekto autorių, turėtų vykti mainai tarp mokslo ir verslo.
„Centre įsikurs naujos įmonės, verslo ir mokslo simbiotai, kurie čia vystysis trejus metus, tuomet užleis vietą kitoms kompanijoms. Įmones atrinksime pagal specialius kriterijus“, – aiškino viešosios įstaigos „Saulėtekio slėnis“ direktorius Andrius Bagdonas.
Slėnio įmonės mažesne nei rinkos kaina 3 metus mokės už patalpų nuomą – 15-25 Lt už kv.m.
Anot pašnekovo, technologijų parkas specializuosis aukštųjų technologijų srityse, kurios turi galimybę konkuruoti pasaulinėje rinkoje, tai lazerių, šviesos, nano technologijos, medžiagotyra, puslaidininkių fizika, civilinė inžinerija.
Po TPC atidarymo seks kitas projekto etapas – Bendrojo naudojimo centro statybos. Centre bus įrengta daug laboratorijų su tyrimams reikalinga technika. Šiam projekto etapui reikia 250 mln. Lt, tačiau finansavimas stringa.
„Projektą deriname su Švietimo ir mokslo bei Ūkio ministerijomis, tačiau kai kuriems specialistams trūksta patirties, ir projektas stringa“, – atviravo Vilniaus universiteto Strateginės plėtros ir mokslo reikalų prodekanas Arūnas Ramanavičius.
„Jei Vyriausybė patvirtintų projekto koncepciją ir paskelbtų jį nacionalinės svarbos projektu, tuomet reikalai pajudėtų“, – vylėsi A.Bagdonas.
Planuojama, kad technologijų parke dirbs apie 3 tūkst. darbuotojų ir 5 aukščiausio lygio mokslininkų grupės. Išplėtojus parką, jame turėtų veikti apie 250 inovacijų įmonių. Slėnyje jau investuota apie 190 mln. Lt, iš užsienio tikimasi pritraukti dar apie 630 mln. Lt. Sukurto Saulėtekio technologijų slėnio centro vertė planuojama bus 3-4 mlrd. Lt.