„Manyčiau, kad einama visai teisinga linkme, tačiau neišsprendus dabar esančių „Sodros“ problemų, pakeitimai neveiks“, – BNS sakė buvęs premjero patarėjas Stasys Jakeliūnas.
Jo teigimu, „Sodros“ skolą būtina perkelti į valstybės biudžetą. Be to, S.Jakeliūno nuomone, fondui nereikia palikti ir įmokų į antros pakopos pensijų fondus. Kaip trečią niekaip nesprendžiamą problemą jis įvardijo šių metų „Sodros“ biudžetą, patvirtintą šiurkščiai pažeidžiant teisės aktus.
„Jei buvo didinamos išmokos, o nedidėjo įmokos, iš valstybės biudžeto turėjo būti skirti asignavimai – to nebuvo padaryta“, – BNS sakė S.Jakeliūnas.
Kainos nekomentuoja
Premjeras Algirdas Butkevičius penktadienį, Vyriausybei pritarus naujo socialinio modelio projektui, nekomentavo, kiek galėtų kainuoti visa pertvarka.
Dalis ekspertų baiminasi, kad vien 2016 metais tam gali reikėti beveik 360 mln. eurų, o vien bazinės pensijos perkėlimas 2016-2027 metais valstybės biudžetui kainuotų apie 1 mlrd. eurų.
Dalis ekspertų baiminasi, kad vien 2016 metais tam gali reikėti beveik 360 mln. eurų, o vien bazinės pensijos perkėlimas 2016-2027 metais valstybės biudžetui kainuotų apie 1 mlrd. eurų. Specialistai pasigenda aiškumo, kokiomis lėšomis būtų finansuojama pertvarka.
Vyriausybė siūlo keisti pensijų apskaičiavimo ir mokėjimo tvarką. Vietoje dabartinio draudžiamųjų pajamų vidurkio koeficiento siūloma įvesti apskaitos vienetų sistemą, per 12 metų po 1 procentinį punktą mažinti pensijų draudimo tarifą.
Be to, siūloma indeksuoti pensijas, o koeficiento dydis priklausytų nuo darbo užmokesčio fondo augimo per kelerius metus.