Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2017 04 05

Statistika: smurto prieš vaikus nemažėja

Nors beveik prieš du mėnesius Seime priimtas sprendimas drausti bet kokias fizines bausmes vaikams, kol kas situacija nesikeičia. Policija per šį laikotarpį, kai įstatymas priimtas, pradėjo daugiau ikiteisminių tyrimų nei pernai. Policijos teigimu, skaičiai didesni ne tik dėl augančio smurto prieš vaikus, bet dėl mažesnio visuomenės pakantumo tokiems atvejams.
Vaikas
Vaikas / 123RF.com nuotr.

Mažametei dėdė peršovė koją, vaikui lūžo kaukolė, nes buvo išmestas iš rankų. Tai paskutiniai rimti atvejai, kuriuos teko gydyti Santariškių klinikų Vaikų ligoninės gydytojams. Kasdien vien į šią ligoninę atvežama bent po vieną vaiką, kuris smurtą patyrė mokykloje, gatvėje ar namie.

Vaikai deginami cigarete, įvairiais skysčiais – arbata, sriuba, smurtautojai jiems sulaužo šlaunikaulius, žastikaulius, kitus kaulus.

Jei pernai ikiteisminių tyrimų dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo ir fizinio skausmo sukėlimo buvo pradėta 268, tai šiemet – 351, per parą vidutiniškai po 7–8.

Pasak Santariškių klinikų Vaikų ligoninės Traumatologijos sk. vedėjos Jolantos Labanauskienės, vyresni vaikai gali papasakoti, ką jiems skauda ir kaip patyrė traumą, su kūdikiais yra sudėtingiau. Tėvai ne visada sako tiesą, tad medikai visuomet įvertina, kokio senumo traumos, ar nėra senesnių mušimo, lūžių žymių. Ir įtarus, kad prieš vaiką buvo smurtaujama, pranešama policijai, socialiniams darbuotojams.

„Statistika nepagerėjo. Kaip dirbti praktiškai, tada gal labiau žiūri ir matai“, – sako gydytoja J.Labanauskienė.

Policijos statistika iškalbinga. Praėjusiais metais nuo vasario 15-osios iki balandžio pirmosios smurto atvejų prieš vaikus registruota mažiau nei šiemet per tą patį laikotarpį. Jei pernai ikiteisminių tyrimų dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo ir fizinio skausmo sukėlimo buvo pradėta 268, tai šiemet – 351, per parą vidutiniškai po 7–8.

Pasak policijos pareigūnų, didėjantys ikiteisminių tyrimų skaičiai nereiškia, kad smurto prieš vaikus padaugėjo, tačiau po Kėdainių tragedijos, kai tėvai, įtariama, užmušė berniuką, o policija priėmė sprendimą viešinti visą informaciją apie bet kokį smurtą, žmonės tapo pilietiškesni.

„Mes tikrai matome, kad žmonės, turbūt matydami, kad tokia informacija yra viešinama žiniasklaidoje, kad dėl įvykių pradedami ikiteisminiai tyrimai, patys tapo aktyvesni, daugiau skambinti. Mes matome atvejų, kai ir kaimynai paskambina, ir patys nukentėję vaikai kreipiasi į policiją“, – sako Policijos departamento Komunikacijos sk. viršininkas Ramūnas Matonis.

Fizines bausmes Seimas uždraudė vasarį. Tiesa, tik po Kėdainių tragedijos. Iki tol iniciatyvos uždrausti fizines bausmes parlamente patirdavo fiasko.

Matai smurtą – netylėk, skambink 112 – galbūt Tu išgelbėsi vaiko gyvybę! Kiekvienas iš mūsų yra atsakingas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos