„Niekada nežinai, kaip kiekvieno iš mūsų gyvenimas gali pasisukti. Todėl turime vieni kitiems ištiesti pagalbos ranką. Kiekvieną dieną maistą gaminu su meile ir tik geromis mintimis, tikiu, kad jei kada pagalbos prireiks pačiai – man taip pat padės“, – nusišypso Raimonda į stiklainiukus pildama tik ką išvirtą troškinį.
Dideli gyvenimo sukrėtimai ir pokyčiai Raimondai nėra svetimi, prieš daugiau nei dešimtmetį moters šeimą ištiko skaudi netektis. „Kai vyrą pasiglemžė vėžys, likau viena su trim nepilnamečiais devynerių, keturiolikos ir šešiolikos metų sūnumis. Atsitiesti buvo labai sunku, todėl draugės pakviesta su vaikais prasiblaškyti išvykau į Airiją. Ir nors turėjome atgalinius bilietus į Lietuvą, priėmiau gyvenimo iššūkį ir likau gyventi, mokytis, dirbti svetimoje šalyje. Ten mano sūnūs baigė mokyklą, įgijo specialybes. Ir štai, tik po keturiolikos metų, praėjusią vasarą, aš vėl grįžau į Lietuvą“, – pasakoja Raimonda.
Moteris prisipažįsta, kad dar prieš metus apie „Maisto banką“ žinojo mažai, tačiau norėdama prasmingai veiklai skirti savo laiką, vos pamačiusi organizacijos skelbimą apie ieškomus savanorius – nedelsdama susisiekė.
„Kai pirmą kartą atėjau į „Maisto banką“, ant sienos pamačiau užrašą: „Ką šiandien darytum tu, jei būtum alkanas“. Tai mane labai giliai palietė. Esu tikinti ir manau, kad jei tu praeini pro kenčiantį, ištiesusį ranką, pagalbos prašantį žmogų, tai tavo maldos Dievui nereikalingos. Todėl ir esu čia – „Maisto bankas“ nepalieka likimo valioje nei vieno, tai išties ypatinga vieta. Čia daug atidumo, nuoširduo, įsiklausymo ir išklausymo. Čia sutikau labai daug puikių, šviesių žmonių“, - pasakoja ji.
Kiekvieną dieną Raimonda Pakalnienė drauge su būriu savanorių maisto perdirbimo virtuvėje ruošia sriubas, troškinius, pagardus, džemus iš vaisių bei daržovių, kurie nebuvo patrauklūs prekybos tinklų pirkėjams, liko nenupirkti, bet „Maisto banko“ dėka nėra išmetami, o pasiekia sunkiau gyvenančių žmonių stalą. Moters pagamintas maistas iškeliauja į vaikų dienos centrus ar šeimynas, šiuo maistu labai džiaugiasi neįgalieji, gausios šeimos, o per karantiną jų ypač laukė senjorai.
„Šiais metais visus palietęs karantinas buvo tarsi praregėjimo metas, – sako Raimonda. – Kokia trapi buvo „Maisto banko“ veikla dėl resursų stygiaus, ir kartu kokia stipri, dėl visų darbuotojų ir savanorių atsidavimo pamirštant laiką, savo ego, tiesiog galvojant vien apie izoliuotus, vienišus žmones, labai išsigandusius senjorus.
Sunku net suvokti, kiek daug kartu padarėme, kad žmonės turėtų kąsnį burnoje, kad maisto krepšelis pasiektų kiekvieno laukančiojo ir išeiti negalinčio namus. Būdavo tokių atvirumo akimirkų, kai tiesiog patys išsiverkdavom vieni kitiems ant pečių, po to išsipasakodavom, išklausydavom ir vėl vieni kitus palaikydami kildavome padėti tiems, kurie mūsų pagalbos labai laukia.“
Šiuo metu „Maisto banko“ pagalbos laukia daugiau nei 138 tūkstančiai sunkiau gyvenančių žmonių visoje Lietuvoje. Labai prašome paremti organizacijos veiklą skambinant telefonu 1343 (auka 3 eurai) ar aukojant internetu.
„Maisto banko“ labdaros koncertas „PasiDalink“ jau lapkričio 20 d. 19:30 val. tiesiogiai per LNK.