Mokytojų streikai tęsiasi trečią savaitę.
Nesulaukdami derybų pabaigos, Švietimo ir mokslo ministerijoje jau antrą naktį nakvojo keliasdešimt pedagogų.
Ministerijoje ketvirtadienį per daugiau nei 13 valandų vykusias derybas ministrė Jurgita Petrauskienė ir profsąjungos iš esmės sutarė dėl maždaug dešimties punktų, kaip taisyti rugsėjį įvestą etatinį mokytojų apmokėjimo modelį ir numatyti daugiau finansavimo švietimo pagalbos specialistams.
Dauguma šių punktų buvo pasiūlyti nestreikuojančių profsąjungų, o dėl Andriaus Navicko vadovaujamos streikuojančios profesinės sąjungos reikalavimų sutarta nebuvo ir derybos buvo atidėtos.
Jose kol kas nepavyko susitarti dėl mokytojų algų koeficientų didinimo penktadaliu. Vyriausybė teigia, kad tai kainuotų papildomus 130 mln. eurų, o naujus įsipareigojimus dėl mokytojų algų kėlimo įmanoma prisiimti tik nuo 2020 metų. A.Navicko profsąjunga reikalauja koeficientus kelti nuo 2019-ųjų.
Atidėjus derybas, liko neaptarti klausimai dėl nekontaktinių valandų skaičiaus didinimo priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams, taip pat pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinių intervalų naikinimo, klasių mažinimo, mokytojo etato struktūros keitimo.
Pasak Švietimo ministerijos, visiems reikalavimams įgyvendinti reikėtų beveik 300 mln. eurų.
Vyriausybė ketvirtadienį pasiūlė, kad dėl švietimo finansavimo didinimo susitarimą pasirašytų Lietuvos politinės partijos.
Įsibėgėjus streikams, opozicija surinko parašus po švietimo ir mokslo ministrės interpeliacija.