„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 01 10

STT: vertinant gydytojų profesinę kompetenciją trūksta aiškumo

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atsižvelgdama, kad sveikatos priežiūros specialistų kompetencija yra jautrus visuomenei klausimas, atliko sveikatos priežiūros specialistų profesinės kompetencijos patikrinimo antikorupcinį vertinimą. Pasirodo, nėra aiškiai reglamentuota, kaip kvalifikacija turėtų būti vertinama, taip pat nustatyta, kad sprendimai gali būti priimami praktiškai vienasmeniškai ir be pareigos fiksuoti posėdžio eigą, rašoma STT pranešime.
Gydytojas
Gydytojas / 123RF.com nuotr.

Atlikus vertinimą paaiškėjo, kad sveikatos apsaugos ministro patvirtintame įsakyme nėra nustatyta, kokių institucijų ir profesijų atstovai gali būti teikiami skirti Specialisto profesinės kompetencijos vertinimo komisijos nariais ir kokie patirties ar specialieji reikalavimai jiems taikomi.

Taip pat nėra detalizuota, kokiu būdu komisija organizuos specialistų profesinių žinių ir praktinių įgūdžių vertinimą.

Siekiant mažinti korupcijos pasireiškimo riziką ir užkirsti kelią asmeninių ilgalaikių ryšių, kurie trukdo priimti objektyvius sprendimus, susiformavimui, rekomenduojama nustatyti, kokių profesijų ir institucijų atstovai galėtų būti siūlomi komisijos nariais, kokie patirties ir kiti specialūs reikalavimai jiems taikomi, nustatyti komisijos nariams kadencijas arba, kad komisija būtų sudaroma kiekvienam atskiram atvejui nagrinėti.

Taip pat nėra detalizuota, kokiu būdu komisija organizuos specialistų profesinių žinių ir praktinių įgūdžių vertinimą: ar vertins tik dokumentus (diplomą, profesinės kvalifikacijos kėlimą įrodančias pažymas ir pan.), ar bus organizuojami pokalbiai, testai, ar kt. Siekiant teisinio reguliavimo aiškumo bei vertinimo proceso efektyvumo, siūloma aiškiai nustatyti, kokiu būdu komisija vertins specialistų profesines žinias ir praktinius įgūdžius bei sukonkretinti tokio vertinimo procesą.

Kadangi komisiją gali sudaryti tik 3 nariai, o sveikatos priežiūros specialistų veiklą reglamentuojančiame apraše nustatyta, kad posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 komisijos narių, gali susiklostyti situacijų, kai negalint dalyvauti bent vienam nariui, sprendimą gali nulemti tik vieno asmens - komisijos pirmininko balsas. Negana to, nėra pareigos komisijos posėdžius fiksuoti įrašu.

Siekiant išvengti tokių situacijų, STT siūlo nustatyti, kad komisiją sudarytų ne mažiau kaip 5 nariai arba, kad posėdis būtų laikomas teisėtu ir gali vykti tik tuo atveju, jei dalyvauja visi 3 komisijos nariai. Taip pat siūloma nustatyti, kad komisijos posėdžiai būtų įrašomi.

Sveikatos apsaugos ministerija per 2 mėnesius turėtų pateikti informaciją STT, kaip atsižvelgta ar planuojama atsižvelgti į pateiktus pasiūlymus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“