2008 08 28

Su Šiauliais kauniečius supažindins du broliai

Kaip atrodo Šiauliai, kai į juos pažvelgia ir paveiksle atkuria dailininkas? Ką įdomaus Saulės mieste mato fotografas?
Šiauliai
Šiauliai / Parodos organizatorių nuotr.

Atsakymų į šiuos klausimus kauniečiai sulauks, jei šiandien pavakare užsuks į Kauno „Fujifilm“ galeriją, kurioje įsikurs šiauliečių brolių Aleksandro (fotografija) ir Viktoro (tapyba) Ostašenkovų fotografijos ir tapybos paroda „Mano miestas“.

Į Šiaulius – miestą, kuris brolius vienija – abu menininkai pažvelgė iš skirtingų požiūrio taškų. Tačiau, nors tarp savęs temų ir žanrų nederino, o kartais net specialiai stengėsi nuslėpti kuriamus darbus, abiejų kūrėjų darbuose galima atrasti nemažai paralelių.

Su fotoaparatu nesiskiriantis A.Ostašenkovas parodos lankytojus kviečia pamatyti neišvengiamą aplinkos kitimą, kuris pabrėžia kiekvieno iš mūsų laikinumą. Fotomenininko darbuose – pagautos akimirkos, kurios vėliau gali niekada daugiau nepasikartoti. Miestas A.Ostašenkovo fotografijose – šiek tiek vienišas, šiek tiek liūdnas, tačiau kupinas lyrikos ir nostalgijos. Tai, kas nereikšminga, ištirpsta rūke. Rūkas Aleksandro fotografijose yra tarsi būties metafora.

Jo brolis, tapytojas V.Ostašenkovas pasakojo savo darbuose siekęs pavaizduoti dingusius Šiaulius. Miestą, kurio jau nebebus. Kurdamas dingusį miestą, dailininkas miesto objektus susiejo su Zodiako ženklais, žvaigždynais ir sutapatino juos su artimais žmonėmis. V. Ostašenkovo miestas – mitologizuotas, kupinas prisiminimų.

Šiauliečių paroda galerijoje „Fujifilm“ veiks iki rugsėjo 9 dienos.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų