Socialdemokratų partijos sąraše V.Targamadzės pavardė atsirado kiek netikėtai – čia ji vasaros pabaigoje pakeitė ekonomistą Romą Lazutką, kuris dėl rinkimų persigalvojo.
Daugiamandatės apygardos sąraše partija V.Targamadzei patikėjo penktąją vietą, po rinkimų ir reitingavo sąraše ji atsidūrė šeštoje vietoje, bet į Seimą vis tiek pateko. Vienmandatėje apygardoje mokslininkė nekandidatavo.
Seimo nario priesaiką V.Targamadzė sakys pirmąjį kartą, tačiau parlamento rūmų koridoriuose ji neturėtų pasiklysti – edukologę ir anksčiau buvo galima išvysti Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdžiuose, plenarinių posėdžių salėje.
Pavyzdžiui, prasidėjus COVID-19 pandemijai ji dalyvavo opozicijos inicijuotoje diskusijoje pavadinimu „Kokias švietimo problemas atvėrė pandemijos krize?“. Jos metu kritikavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos darbą, kalbėjo apie išaugusį mokytojų krūvį, kuris ėmus perėjus prie nuotolinio mokymo esą išaugo.
– Kaip vertinate savo asmeninį rezultatą Seimo rinkimuose?
– Labai noriu padėkoti, kad buvo atkreiptas dėmesys į švietimą, nes aš visą laiką sakiau, kad esu švietimo dalis, ir sąmoningai tą kelią esu pasirinkusi. Manau, kad ateity, jeigu mes sugebėsime kartu dirbti ir atsiras politinių partijų susitarimas, gal jis išaugs į nacionalinį susitarimą.
Švietimas mūsų gyvenime labai svarbus. Reikia iš tiesų keisti požiūrį į švietimą, nes tai yra investicija į ateitį, o šiandien dienai jis yra labai išblaškytas, fragmentuotas. Mes neturim labai aiškių siekių, drįstu sakyti, kad neturim ir aiškių švietimo politikų. Suprantu, kad yra įvairios ideologijos, bet turi būti bendri siekiai, ir mes turim galbūt kitais instrumentais, pagal skirtingas ideologijas, bet įgyvendinti tuos siekius, dėl kurių turim susitarti.
Tikiuosi, kad Lietuvos socialdemokratų partija pateks į koaliciją ir galbūt bus surasti tie žmonės, kurie iš tikrųjų gali dirbti švietimui ir kultūrai. Nes švietimas ir kultūra kaip Siamo dvyniai.
– O jūs, suprantu, savo darbą matytumėte Švietimo ir mokslo komitete Seime?
– Be abejo.
– Ambicijų tapti Vyriausybės nare turėtumėte?
– Čia ne nuo manęs dar priklauso – pirma reikia gauti siūlymą, tada reikėtų galvoti. Šiandien dienai nesu davus jokių pažadų. Nei pažaduke, nei prabuvėja Seime aš tikrai nenoriu būti, noriu dirbti realius darbus ir dirbti kartu su kitais Seimo nariais ir taip pat, be abejo, su švietimo žmonėmis.
Nei pažaduke, nei prabuvėja Seime aš tikrai nenoriu būti.
Šiandien dienai yra labai ydinga praktika, kai dirba ne švietimo ekspertai, ir ypatingai ugdymo mokslo specialistai – mano kolegos – yra nustumti, ir mes matom švietime, ką tai reiškia, kai kitų sričių žmonės ateina ir pradeda vadovauti, ir aiškinti, kaip turi būti.
Mano supratimu, ten, kur bus naudinga švietimui, aš ten tikrai eisiu, pasitardama su švietimo ekspertais.
– O iššūkių kaip naujam žmogui Seime bus, ar visgi esate pažįstama su tuo darbu?
– Gerai nesu pažįstama su šituo darbu, reikės labai mokytis. Nujaučiau, kad aš pateksiu į Seimą, šitą pamoką jau pradėjau mokytis. Bijau, kad gali būti ir nesklandumų, dėl to neramu ir iš karto noriu atsiprašyti, kad taip gali įvykti, nes esu naujokė. O šiaip politinę sąrangą žinau, nes man teko dėstyti ir švietimo administravimą, tai čia be šito neapsieisi. Ir manau, kad kartu dirbant, jeigu aš kažko nežinosiu, kiti kolegos ir padėjėjai Seime patars.
– Nesat partijos narė. Nuo ko priklausytų ar stotumėt į partiją, ar ne? Turit tokių planų?
– Kol kas apie tai negalvoju, bet man svarbiau, kad partija yra orientuota į socialinį jautrumą, o tai sietina ir su bažnyčios socialiniu mokymu – nepamirškime. Man svarbu, kad esminės nuostatos nesiskiria.
Mano supratimu, tikrai negalima šitaip valstybės valdyti, vaidytis Seime. Reikia susitelkti bendriems darbams. Aišku, ir pasiginčyti teks, bus skirtingos nuomonės, bet reikia tartis ir susitarti.
Po pirmojo Seimo rinkimų turo Socialdemokratų partija daugiamandatėje apygardoje stojo į ketvirtą vietą ir iškovojo aštuonis mandatus. Be V.Targamadzės į Seimą pateko partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, ir dabar Seime dirbantys Rasa Budbergytė, Julius Sabatauskas, Algirdas Sysas, Dovilė Šakalienė, naujokas Linas Jonauskas ir buvusi Seimo narė Orinta Leiputė.
Dvylika partijos kandidatų vienmandatėse apygardose dar varžysis Seimo rinkimų antrajame ture.
TAIP PATS SKAITYKITE: Socdemams patyrus nesėkmę Seimo rinkimuose G.Paluckas atsistatydinti neketina