Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 09 16

Su žydromis baidarėmis ir gera nuotaika – prieš prostatos vėžį

Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną, rugsėjo 15-ąją, Nacionalinis vėžio institutas ir Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugija sukvietė Lietuvos moteris ir jų palydovus gera nuotaika bei gerais darbais palaikyti prostatos vėžiu sergančius tėvus, brolius, bičiulius, kaimynus, bendradarbius ir pažįstamus. Jau antrąjį kartą su šūkiu „Moterys už vyrus!“ dalyviai plaukė žydromis baidarėmis.
Su žydromis baidarėmis ir gera nuotaika – prieš prostatos vėžį
Su žydromis baidarėmis ir gera nuotaika – prieš prostatos vėžį / Ričardas Lenart nuotr.

Džiaugiamės vis didėjančiu vyrų susidomėjimu šia akcija

Džiaugiamės, kad vyrai, pritardami šiai akcijai bei palaikydami plaukime dalyvaujančias moteris, jungėsi ir plaukė kartu. Jeigu pernai vykusiame plaukime Nerimi „Moterys už vyrus! 2018“ dalyvavo vos vienas vyras, tai šiemet savo irklavimo įgūdžius parodė jau 12.

Mėlynos baidarės šiemet pažiro Minijoje, Šventojoje ir Žeimenoje. Šios Lietuvos upės moteriškais vardais suburia skirtinguose krantuose gyvenančius žmones, kaip moterys buria draugėn savo vyrus – sūnus, tėvus, brolius, sutuoktinius, draugus ir bičiulius – rūpinasi jų sveikata, sveika gyvensena, gera nuotaika, palaiko ir globoja vyrus, kai jie serga, ir ragina kitas moteris elgtis taip pat. Nepabūgę pranašaujamų lietingų orų, į baidares sėdo 73 žmonės. Vien Žeimena plaukė 21 baidarė.

Dalyvio registracijos mokestis buvo simbolinis – vos 5 EUR/asm. Surinktos lėšos pervestos į Nacionalinio vėžio instituto paramos lėšų sąskaitą. Jos bus skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu paremti.

Partnerio nuotr./Su žydromis baidarėmis ir gera nuotaika – prieš prostatos vėžį
Partnerio nuotr./Su žydromis baidarėmis ir gera nuotaika – prieš prostatos vėžį

Pirmieji pasiekusieji finišo liniją buvo apdovanoti prizais – 2020-ųjų metų kalendoriais „Mano tėtis stiprus“. Jam fotografijas sukūrė garsi fotomenininkė Monika Požerskytė. Pavasarį surengtoje fotosesijoje jai pozavo vyriškiausi iš vyrų – baikeriai su savo vaikais arba tėvais šalia išpuoselėtų savo motociklų. Prekyboje greit atsirasiančio kalendoriaus viršelį puošia net trijų vienos šeimos kartų atstovai, visi jie – baikeriai!

Kasmet prostatos vėžys pažeidžia daugiau kaip 2000 Lietuvos vyrų. Liga sunki ir pavojinga, tačiau tinkamai gydomas žmogus gali ilgai kokybiškai gyventi be metastazių ir net vėliau, kai jos išsivysto.

Tad šia akcija siekiame parodyti dėmesį ir paramą sergantiems, kuri šiuo sunkiu kovos periodu jiems yra labai svarbi, bei paskatinti vyrus rūpintis ir laiku pasitikrinti savo sveikatą. Anksti nustačius ligą, net iki 90 proc. navikų galima išgydyti. „Deja, Lietuvoje trečdalis navikų vis dar nustatomi vėlyvųjų stadijų, kai visiškai pasveikti nebeįmanoma“, – apgailestauja laikinai einanti Nacionalinio vėžio instituto direktoriaus pareigas prof. Sonata Jarmalaitė. Tačiau specialistė pabrėžia, kad šiuolaikinis mokslas pasiūlė daugybę gydymo būdų, kurie, išgirdus ligos diagnozę, leidžia gyventi ilgus metus. Lietuvoje veikia prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa. Ji skirta vyrams nuo 50 iki 69 metų bei vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo prostatos vėžiu. Jiems periodiškai atliekamas kraujo tyrimas – nustatomas prostatos specifinio antigeno (PSA) kiekis. Ši programa padėjo pasiekti, kad kasmet vis rečiau nustatomas užleistas vėžys.

„Pasitikrindami PSA nepralošite – jei medikai ligos neras, džiaugsitės, kad esate sveiki, jei ras, bus pats laikas pradėti gydytis“, – teigia prieš devynerius metus tokią diagnozę netikėtai išgirdęs baikerių klubo narys verslininkas Raimondas Bučys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos