Sulaikytieji nevaržomi krauna savo dienų akimirkas į internetines svetaines, gausiai komentuoja.
Vaizdai į laisvę patenka be jokių apribojimų.
Facebook nuotr./Vaizdai iš sulaikytųjų kamerų |
„Na, kaip sanatorijoje ir atsitaisęs“, – komentatoriai negaili pagyrų vienam klaipėdiečiam sulaikytajam, apkaltintam sąvadavimu. Šis savo ruožtu po viena fotografija priduria: „Dar teks truputį pasiilsėti man čia.“
Nuotraukose matyti ir kitų nusikaltėlių veidų. Tarp jų – ir uostamiesčio krepšininko S. Galdiko brolio nužudymu įtariamas klaipėdietis.
Kitas suimtasis iš Kretingos pasirašė: „tai va draugai mieli niekas manes neisleido teks pasibuti dar man lageri :(“ (kalba netaisyta - aut. past.). Čia pat jam internetiniai draugai palinkėjo: „nenukabink nosies, pagyvenk dar iš valstybės lėšų.“
„Kaip žmonės yra mulkinami. Kaliniai rašo, kad neturi teisių, bet gyvena geriau nei eiliniai žmonės. Plazminiai televizoriai, akvariumai, nešiojamieji kompiuteriai, mobilieji telefonai. Nuotraukų galima rasti įvairių. Tai šitaip jie gyvena už mūsų mokesčių mokėtojų pinigus?“ – piktinosi tokias fotografijas pamatęs 15min.lt skaitytojas.
Facebook nuotr. /Vaizdai iš sulaikytųjų kamerų |
Nuotraukos, panašu, darytos mobiliaisiais telefonais arba kompiuteriuose integruotomis kameromis.
Uostamiesčio areštinės vadas Sigitas Bulovas teigė, kad sulaikytiesiems, Šiaulių tardymo izoliatoriuje laukiantiems teismo, leidžiama turėti kompiuterius. „Įstatymas leidžia turėti kompiuterius, tačiau neleidžia mobiliųjų. Čia ir yra įstatymo spraga. Dalyje kompiuterių jau yra įdiegti modemai, visų nesutikrinsi“, – teigė pašnekovas.
Šiaulių tardymo izoliatoriaus atstovas spaudai Raimondas Klimantavičius teigė neturįs jokios informacijos apie tai, kad sulaikytieji galėtų naudotis „Facebook“ svetaine. „Pats ten nesilankau, tai nesu matęs tokių nuotraukų“, – teigė pašnekovas. Anot jo, tiek mobilieji telefonai, tiek internetas sulaikytiesiems draudžiami.
Facebook nuotr. /Vaizdai iš sulaikytųjų kamerų |
R.Klimantavičius pripažino, kad vis dar bandoma įsinešti modemus. „Jie dabar labai modernūs, nedideli, todėl sunku aptikti. Kartais būna, kad randame jau pačiose kamerose. Ne paslaptis, kad vis bandoma įsinešti ir telefonus pačiais įvairiausiais būdais. Tačiau tai yra neleistina“, – teigė pašnekovas.
Pasak jo, nešiojamuosius kompiuterius jau turi nemažai nusikaltimais įtariamų asmenų ir jais aktyviai naudojasi.