Anksčiau darbuotojui susirgus už pirmas ligos dienas taip pat mokėdavo darbdavys, nuo trečios pradėdavo mokėti „Sodra“, tačiau jos išmokos buvo kur kas dosnesnės nei dabar – siekė 85 proc. atlyginimo. Parlamentas šios kadencijos pradžioje laikinai sumažino „Sodros“ išmokas. Ši tvarka turėjo galioti iki šių metų gruodžio 31 dienos. Tačiau dabar Vyriausybė pasiūlė taikyti tokią pašalpų mokėjimo tvarką neribotam laikui. Seimas jau pritarė šiam siūlymui po pateikimo.
Antradienį svarstant šią Ligos ir motinystės įstatymo pataisą socialdemokratas Andrius Šedžius piktinosi, esą ši pertvarka perkelė naštą darbdaviui ant pečių.
Labai dažnai darbuotojai sirgdami eina į darbą, kad neprarastų lėšų.„Jeigu darbdavys moka 80 – 100 proc., tai ir „Sodra“ turėtų mokėti 80–100 proc. <...>Dabar stengiamasi visą atsakomybę dėl darbuotojų nedarbingumo perkelti darbdaviui“, – kalbėjo socialdemokratas.
Krikščionių partijos frakcijos narys Mantas Varaška priminė, kad kadencijos pradžioje, kai ši pataisa buvo priimta, buvo akcentuojama, jog ji galiosianti laikinai. Dabar duotas žodis laužomas: „Siūlymas verslui dabar uždėti tokią pareigą neterminuotai, palyginti su tuo, kokia padėtis buvo prieš metus, vargu ar yra atitinkantys teisėtus lūkesčius.“
Tačiau dauguma posėdyje dalyvavusių Seimo narių pasisakė už pataisą. Po svarstymo balsavimu jai pritarė 63, prieš buvo 25, susilaikė 22 politikai. Galutinis sprendimas Seime turėtų būti priimtas artimiausiomis dienomis.
Parlamentarai antradienį atmetė kelių Seimo narių siūlymą pratęsti dabartinės tvarkos galiojimą, tačiau nustatyti konkretų terminą, iki kada ji galios – iki 2011 metų gruodžio 31 d. „Labai dažnai darbuotojai sirgdami eina į darbą, kad neprarastų lėšų“, – apgailestavo viena iš siūlymo iniciatorių Mišrios Seimo narių grupės narė Rima Baškienė.
Pagal šiuo metu galiojančią tvarką nuo aštuntos laikino nedarbingumo dienos darbuotojui mokama 80 proc. uždarbio dydžio pašalpa.