15min jau rašė, kad iš komandiruotės užsienio šalyse, kuriose buvo nustatyti koronaviruso atvejai, sugrįžusi vilnietė susirgo, jai pasireiškė simptomai, panašūs į šios pavojingos infekcijos.
Savaitgalį į portalą kreipėsi dar vienas skaitytojas. Jis irgi piktinosi dabartine tvarka.
„Užvakar kviečiausi greitąją, turėjau 6 simptomus iš 8 minimų dėl koronaviruso. Kviečiausi, nes buvo 39 temperatūros. Turiu medicininį išrašą, kokius tyrimus nustatė, – virusinė infekcija, ir paleido namo, išrašė vaistų nuo gripo. Daktaro žodžiai – neaiški pneumonija, meluoja tiesiai į akis“, – piktinosi jis.
Liepė pačiam stebėti būklę
Seimo narys J.Džiugelis savo istorija pasidalino feisbuke.
„Taip atsitiko, kad praėjusį antradienį turėjau reikalų Kaune, o vakarienės metu prie gretimo staliuko sėdėjo italai. Ketvirtadienį pasijutau prastai – skaudėjo gerklę, pakilo neaukšta temperatūra, kosėjau ir slogavau. Penktadienį pasiskambinau į kliniką, liepė savaitgalį pačiam stebėti būklę. Pirmadienį temperatūra nukrito, tačiau, turėdamas galvoje visas kitas aplinkybes, nusprendžiau pasitikrinti dėl koronaviruso. Pasirodo, negalima, nes... niekur nebuvau išvykęs“, – trečiadienio vakarą feisbuko paskyroje rašė jis.
Pirmadienį temperatūra nukrito, tačiau, turėdamas galvoje visas kitas aplinkybes, nusprendžiau pasitikrinti dėl koronaviruso. Pasirodo, negalima, nes... niekur nebuvau išvykęs.
J.Džiugelis taip pat pasakojo sužinojęs, kad net ir tie, kurie buvo išvykę svetur, nuo šiol nebegaus nedarbingumo pažymėjimų, todėl, kad rizikos paveiktų šalių sąrašas labai išsiplėtė.
„Vadinasi, daugybė grįžusių žmonių ne tik galės – privalės eiti į darbą ir kels pavojų aplinkiniams“, – pabrėžė jis.
J.Džiugelis teigė, kadangi nebėra temperatūros, jis gali ketvirtadienį vykti į darbą, nors kiti veiksniai vis dar išlikę.
„Oficialiai neturiu jokio pagrindo praleisti Seimo posėdį, tačiau kokios galimos to pasekmės, nebandysiu aiškintis, nes, manau, turėčiau būti atsakingas ir už kolegas“, – aiškino Seimo narys.
Pasak J.Džiugelio, visoje šioje situacijoje jį stebina dar keli dalykai. Pirma – informacijos ribojimas.
Parlamentaras akcentavo, kad kol Lietuvoje buvo tik vienas koronaviruso atvejis, informacija žiniasklaidai ir visuomenei buvo teikiama operatyviai, bent tris kartus per dieną. Dabar, kai užsikrėtusiųjų ir stebimųjų daugėja, informacijos kiekis apribotas iki vieno karto per parą.
„Žurnalistai turi patys jos ieškoti, t.y. gaišti ir savo, ir gydytojų bei ligoninių darbuotojų laiką. Man tai primena grįžimą į sovietmetį, iš kurio šiandien taip džiaugėmės ištrūkę“, – feisbuke rašė jis.
Kartu J.Džiugelis stebėjosi dvigubais Seimo vadovų standartais: Lietuvai ypatingą Kovo 11-osios minėjimą salėje, kurioje prieš 30 metų vyko istoriniai įvykiai, atšaukė, o plenarinių posėdžių – ne.
Tiesa, ketvirtadienį Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sakė, kad dėl koronaviruso parlamentas gali nesirinkti dvi savaites.
„Neseniai Pasaulio sveikatos organizacija koronavirusą paskelbė pandemija, tad raginu ekstremalios situacijos operacijos centro vadovą A.Verygą suteikti asmenims, grįžusiems iš koronaviruso paliestų šalių, galimybę gauti nedarbingumo pažymėjimą ir išbūti karantine tiek, kiek reikalauja rekomendacijos“, – teigė J.Džiugelis.
Žada daugiau tyrimų
Anot jo, jau prieš savaitę Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras rekomendavo, kad koronaviruso tyrimas turi būti skiriamas visiems sergantiems sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija, kai nėra nustatyta kita aiški tokios būklės priežastis.
Tiesa, sveikatos apsaugos ministras A.Veryga trečiadienį jau kalbėjo apie tai, kad jau priimta daug sprendimų, išplečiant pavojingomis laikomų valstybių sąrašą, bus atliekama daugiau tyrimų tiems žmonėms, kurie gydosi sunkias, neaiškios kilmės pneumonijas.