Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 09 28 /14:13

Per savaitgalį – daugiau COVID-19 atvejų nei per visą liepą, sunkiai serga 45 asmenys

Nuo rugsėjo pradžios iki šiandienos Lietuvoje COVID-19 užsikrėtė daugiau kaip 1,5 tūkst. asmenų, vien per šį savaitgalį užsikrėtimų daugiau nei per visą liepos mėnesį, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė. Tiesa, ji pabrėžia, kad situacija valdoma, tokios esą ir tikėtasi.

„Atostogos baigėsi. Tai nėra netikėta situacija šiai dienai, apie tai buvo skelbiama, to buvo laukiama, to buvo tikimasi“, – pirmadienį spaudos konferencijos metu komentavo D.Razmuvienė ir pažymėjo, jog situacija valdoma.

„Aišku, didės židinių skaičius, bet nereikia to išsigąsti, tai yra visiškai normalu. Tiesiog reikia mums visiems prisiminti, kad taisyklės, kurios yra numatytos operacijų vadovo sprendimu, <....> tai nėra rekomendacija, tai yra prievolė“, – dėstė NVSC atstovė ir pabrėžė, jog net ir rekomendacijomis reikėtų vadovautis.

Aišku, didės židinių skaičius, bet nereikia to išsigąsti, tai yra visiškai normalu.

D.Razmuvienė taip pat pristatė naujausius statistinius duomenis: per savaitgalį nuo COVID-19 mirė 3 asmenys, visi jie dėl amžiaus arba turimų ligų priklausė rizikos grupei.

Pirmadienio duomenimis, ligoninėse hospitalizuota 118 COVID-19 užsikrėtusių pacientų, reanimacijoje arba intensyvioje terapijoje – 7 asmenys, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 3 pacientams, su deguonies kaukėmis gydomi 35.

„Lyderis pagal susirgimų skaičius apskrityse – Kaunas. Vilnius patapo trečiu. Antras – Šiauliai. Ir Panevėžys, Klaipėda turi po tris arba vieną susirgimo atvejį“, – komentavo D.Razmuvienė.

Gydymo įstaigose – 126 COVID-19 atvejai

Nuo penktadienio per visą savaitgalį Lietuvoje registruoti 306 COVID-19 atvejai, kai, pavyzdžiui, vien per liepą tokių buvo 275.

„Nuo rugsėjo 1 iki 27 dienos iš viso Lietuvoje registruota daugiau kaip pusantro tūkstančio naujų ligos atvejų“, – teigė NVSC atstovė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Daiva Razmuvienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Daiva Razmuvienė

Ji pabrėžė, kad koronavirusu serga jaunesni asmenys, vyresnių esą tik apie 14 proc. Tokia tendencija, pasak D.Razmuvienės, pastebima visoje Europoje.

COVID-19 įsisukus į ugdymo įstaigas, infekcija fiksuota 84-iose jų. Serga 111 vaikų, 55 procese dalyvaujantys pedagogai ir 15 kitų darbuotojų.

Ugdymo įstaigų, kuriose nustatytas koronavirusas, sąrašą galite rasti čia.

Koronaviruso židiniai aptinkami ir gydymo įstaigose: didžiausias jų – Radviliškio ligoninėje.

„42 darbuotojai serga Radviliškio ligoninėje, 20 darbuotojų – Šiaulių ligoninėje. Raseiniuose medikų serga ne daug, ten daugiausia serga pacientų“, – tikino D.Razmuvienė.

Iš viso, NVSC duomenimis, 126 COVID-19 atvejai yra sietini su gydymo įstaigomis. Tiesa, NVSC atstovė tikino, jog židiniai jose aiškūs ir valdomi.

Imsis aktyviau testuoti medikus

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad medikai bei socialinės globos įstaigų darbuotojai viruso paveiktose savivaldybėse bus testuojami aktyviau.

„Nuo šiandien atnaujinta profilaktinių tyrimų tvarka, bus testuojami ir gydymo įstaigose praktiką atliekantys studentai, taip pat plečiamos tyrimo apimtys sveikatos priežiūros įtaigose. Didelės rizikos savivaldybėse bus testuojama daugiau gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojų“, – teigė ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas A.Veryga.

Anksčiau, anot jo, minėtų darbuotojų ištyrimo mastas siekė nuo 15 iki 20 proc.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aurelijus Veryga
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aurelijus Veryga

„Dabar jis yra padidintas iki 40–50 proc., tai reiškia, kad tiesiog intensyviau bus testuojami ir tikrinami ten dirbantys darbuotojai“, – teigė A.Veryga, pridurdamas, kad aktyvesnis testavimas bus vykdomas 17-oje savivaldybių, kurios įtrauktos į didelės rizikos sąrašą.

„Tarp labiausiai paveiktų savivaldybių, kur sergamumo rodiklis buvo pats didžiausias, yra Raseinių rajono ir Radviliškio rajono savivaldybės, ten skaičiai yra patys didžiausi, taip pat galima paminėti Šiaulių miesto ir rajono savivaldybes, Ukmergės, Kelmės rajono, Vilniaus miesto, Jurbarko savivaldybes, kur sergamumo rodikliai nemaži“, – sakė A.Veryga.

Daugiau esminių ribojimų įvesti neplanuoja

Nors COVID-19 atvejų fiksuojama daugiau nei per karantiną, kol kas keisti ekstremaliosios situacijos režimo Lietuvoje neplanuojama, teigė ministras.

Kažkokių labai esminių ekstremaliosios situacijos pakeitimų kol kas nėra planuojama.

„Kažkokių labai esminių ekstremaliosios situacijos pakeitimų kol kas nėra planuojama. Atsiranda nuolat kažkokių praktinių pataisymų, kuriuos ministerija siūlo arba teikia, bet nebūtinai tai yra į Vyriausybės nutarimą keliaujančios nuostatos“, – komentavo A.Veryga.

D.Razmuvienė tikino, kad savivaldybės su infekcijos židiniais tvarkosi puikiai.

„Matome, kad koronavirusas plinta židiniuose. Kalbant apie Radviliškį, Raseinius, Šiaulius, savivaldybės tvarkosi puikiai bendradarbiaudamos su NVSC, su kitomis institucijomis. Jos įdeda daug darbo, bet kartais visuomenė ne visuomet paklusta rekomendacijoms“, – nurodė ji ir ragino klausytis ne politikų, o specialistų.

Transliacija iš nuotolinės spaudos konferencijos:

VIDEO: Per savaitgalį – daugiau COVID-19 atvejų nei per visą liepą, sunkiai serga 45 asmenys

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 105 nauji koronaviruso atvejai. Neaišku, kaip infekcija užsikrėtė 16 asmenų, 43 atvejai sietini su židiniais, kiti 43 gyventojai ligą pasigavo po kontakto, bet ne židiniuose.

Per parą patvirtinti 3 įvežtiniai COVID-19 atvejai, taip pat – viena mirtis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?