Vizito Lietuvoje metu, be kita ko, siekiama išsiaiškinti, kaip Lietuvoje veikia paslaugų teikimo sistema vaikams, nukentėjusiems nuo smurto, ir jų šeimos nariams, identifikuoti gerąją praktiką ir tobulintinas sritis.
Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta vaiko teisių užtikrinimo teisingumo vykdymo procese, smurto artimoje aplinkoje kriminalizavimo ir kitiems klausimams.
Pasak G.Grigaitės-Daugirdės, Lietuva nuosekliai deda maksimalias pastangas geresnei visų pažeidžiamų vaikų apsaugai užtikrinti.
Viceministrės teigimu, smurto artimoje aplinkoje klausimas yra Vyriausybės politinės darbotvarkės prioritetu. Svarbu paminėti liepos 1 dieną įsigaliosiančią iniciatyvą – Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo pataisas, numatančias Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderio įsigaliojimą, t. y. – prevencinę priemonę, skirtą smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriančiųjų efektyvesnei apsaugai, įpareigojančią smurtautojus išsikelti iš gyvenamosios vietos, nesilankyti, nesiartinti ir nebendrauti su smurto artimoje aplinkoje auka ir vaikais.
Susitikime akcentuota, kad Baudžiamojo proceso kodeksas visiškai užtikrina vaikams draugiško teisingumo principą. Lietuvai perkėlus ES teisės aktus į nacionalinę teisę, buvo gerokai išplėstos procesinės garantijos ir nepilnamečių apsauga baudžiamajame procese. Užtikrinta ir maksimali nepilnamečių interesų apsauga, numatant privalomą gynėjo dalyvavimą, suėmimo skyrimą ir pratęsimą tik teismo sprendimu, užtikrinant visapusišką apskundimo galimybę ir kitas priemones.
Nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenimis, 2022 m. Lietuvoje nuo visų nusikalstamų veikų nukentėjo 1 522 vaikai.
Maalla M'jid Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus specialiosios įgaliotinės smurto prieš vaikus klausimais pareigas pradėjo eiti 2019 m. liepą.