Socialiniame tinkle „Facebook“ ir žiniasklaidoje buvo paviešintas įrašas apie Vilniuje nusiaubtą paviljoną. Buvo išspardyti eksponatai, sulaužyti medžių kamienai, suniokota nendrių instaliacija, primėtyta šiukšlių, nulaužta durų rankena, pavogta garso kolonėlė, kuri transliavo paukščių čiulbėjimą.
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM Viešųjų ryšių specialistė Diana Rakauskaitė apgailestavo, kad yra žmonių, kurie gadina visiems lankytojams įrengtą infrastuktūrą: „Nacionalinių ir regioninių parkų direkcijos yra ne kartą pranešusios, kad sugadinami, grafičiais apipaišomi informaciniai stendai, net išpjaustomi ES logotipai, vagiamos laiptų pakopos nuo piliakalnių, sukūrenamos pavėsinės ir niokojamos kitos visų žmonių poilsiui skirtos vietos.
Norime kreiptis į geros valios žmones – jeigu pamatote, kad niokojama saugomų teritorijų infrastuktūra, būtina pranešti VSTT, artimiausios saugomos teritorijos direkcijai arba tiesiog skambinti telefonu 112.“
Žaliąjį kupolą Vilniaus centre suremontavo ir sutvarkė rangovai, kurie pagal sutartį privalės dar 6 mėnesius prižiūrėti tris žaliuosius paviljonus didžiuosiuose miestuose.
Rangovas yra atsakingas už žaliųjų kupolų sukūrimą bei kokybišką įrengimą, sutarimą su savivaldybėmis, lauko ploto nuomos mokėjimą, bet rangovui yra nustatyti reikalavimai eksponavimui. Jis yra atsakingas už objekto priežiūrą ir korektišką veikimą, taip pat pasirūpina švaros bei tvarkos palaikymu objekte eksploatavimo laikotarpiu.
Rangovas informavo, kad žaliasis kupolas, esantis Vilniuje Europos aikštėje, sutvarkytas ir vėl eksploatuojamas. Žaliąjį kupolą stebės vaizdo kameros, nuo šiol kupolas vakarais automatiškai užsirakins 18 val. ir atsirakins 9 val. ryte.
Žaliųjų kupolų iniciatyva – pažintinė, socialinė ir edukacinė, tad jų lankymas yra nemokamas. Siekiama supažindinti visuomenę su nacionaliniais ir regioniniais parkas, draustiniais ir rezervatais, saugomomis vertybėmis ir gamtosauginėmis temomis, skatinant įsitraukti asmeniškai ir tausoti gamtą.