2015 08 26 /15:09

Sveikatos apsaugos ministerija nori iš Švietimo ministerijos perimti Vėžio institutą

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) norėtų perimti Nacionalinio vėžio institutą iš Švietimo ir mokslo ministerijos.
Nacionalinis vėžio institutas
Nacionalinis vėžio institutas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje dalyvavusi sveikatos apsaugos ministrės patarėja Janina Kumpienė garantavo, kad SAM nebeturi planų ir norų Vėžio institutą sujungti su Santariškių klinikomis. Tačiau ji pabrėžė, kad dabartinis Vėžio instituto pavaldumas yra nepatogus ir neefektyvus.

„Esu įpareigota ministrės patikinti, kad neketinama jungti instituto prie ko nors“, – trečiadienį kelis kartus pakartojo patarėja, pristatydama Seimo komitetui ketvirtą ligoninių pertvarkos etapą.

Į jo projektą įtrauktas ir Nacionalinis vėžio institutas. Pirminiame projekte buvo numatyta „Nacionalinio vėžio instituto sudėtyje esančią ligoninę integruoti į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas“. Tačiau J.Kumpienė trečiadienį užtikrino, kad nesirengiama „instituto ardyti ir draskyti“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Janina Kumpienė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Janina Kumpienė

Ji akcentavo, kad institutas turėtų pereiti SAM žinion – tokiu atveju šiai įstaigai būtų galima skirti pinigų iš sveikatos apsaugai skirtų lėšų. Be to, moksline veikla užsiimantis institutas galėtų geriau naudotis kitų onkologines paslaugas teikiančių gydymo įstaigų sukaupta informacija.

Tuo metu laikinai Nacionaliniam vėžio institutui vadovaujantis Eduardas Aleknavičius kritikavo SAM norus ir teigė, kad priklausymas Švietimo ir mokslo ministerijai jiems netrukdo.

Priklausymas Švietimo ir mokslo ministerijai mus tenkina ir nenorėtume to keisti, – sakė E.Aleknavičius per Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdį.

„Priklausymas Švietimo ir mokslo ministerijai mus tenkina ir nenorėtume to keisti“, – sakė jis per Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdį.

Pasak E.Aleknavičiaus, nepaisant to, kad institutas nepavaldus SAM, jis yra sveikatos sistemos dalis. Toks statusas jam esą nekliudo gauti informaciją iš kitų gydymo įstaigų.

„Tos visos kalbos trukdo dirbti įstaigai. Jeigu būtų galima išimti iš šio projekto mūsų institutą, būtų gerai“, – sakė jis.

Vyriausybė pernai liepos pradžioje nusprendė pervadinti Vilniaus universiteto Onkologijos institutą į Nacionalinį vėžio institutą ir pavedė instituto savininko teises bei pareigas įgyvendinti Švietimo ir mokslo ministerijai.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Švietimo ir mokslo ministerija
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Švietimo ir mokslo ministerija

Prieš tai Seimas priėmė įstatymą, pagal kurį Vyriausybė buvo įpareigota atlikti minėtą reorganizaciją.

Pagal įstatymą, Nacionalinis vėžio institutas atlieka mokslinius tyrimus, sveikatos priežiūros įstaigoms teikia metodologinę, metodinę ir kitą pagalbą vėžio kontrolės klausimais, koordinuoja vėžio kontrolės veiklą, diegia onkologijos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros rezultatus į kasdienę praktiką, teikia aukščiausio lygio specializuotas ir individualizuotas onkologijos asmens sveikatos priežiūros paslaugas gyventojams, tvarko Vėžio registrą ir pan.

Tuo pačiu institutas turi ligoninę ir teikia gydymo paslaugas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai