„Dirbtinio apvaisinimo problema Lietuvoje nėra sprendžiama jau beveik dešimtmetį, nors tokią teisę numatanti nuostata Civiliniame kodekse buvo įtvirtinta dar 2001 metais. Iki šiol nėra priimti dirbtinį apvaisinimą reguliuojantys, dirbtiniu būdu apvaisinus gimusių vaikų ir jų tėvų teisės užtikrinantys teisės aktai, todėl labai džiaugiuosi, kad sveikatos apsaugos ministras taip operatyviai sureagavo į šią užsitęsusią problemą ir tikiuosi, kad netrukus nevaisingoms Lietuvos poroms reali pagalba bus suteikta mūsų šalyje“, – teigė Romas Valentukevičius.
Pasak Seimo kontrolieriaus, „nepaisant to, kad dirbtinio apvaisinimo problemos sprendimas pajudėjo iš mirties taško, tačiau aš ir toliau iš esmės tirsiu bei vertinsiu, dėl kokių priežasčių taip ilgai ir taip abejingai buvo žiūrima į nevaisingų porų problemas ir vis blogėjančią demografinę Lietuvos padėtį“, praneša Seimo kontrolierių įstaiga.
Seimo kontrolierius vasario viduryje kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybę, prašydamas pateikti visą turimą informaciją apie tai, kodėl nevaisingoms poroms nėra užtikrinama teisė gauti tinkamas ir kvalifikuotas sveikatos apsaugos paslaugas.