Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 11 19

Sveikatos apsaugos ministerijos dalinant pinigus „pamiršta“ Vilniaus ligoninė sulaukė verslininkų pagalbos

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė (VMKL) šiuo metu yra viena iš tų gydymo įstaigų, kuriose gydomi COVID-19 sergantys pacientai. Šios ligoninės padalinyje nuolat gydomi apie 120 ligonių. Tačiau ligoninė neslepia, kad paruošti tokius skyrius nebuvo lengva – VMKL tvirtina negavusi nė euro iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), tad resursų teko ieškoti patiems.
COVID-19 skyrius Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje
COVID-19 skyrius Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje / Sauliaus Žiūros nuotr.

Ligoninei tai didelė suma

Pagalbos ranką ligoninei jau tiesia verslas. Kaip 15min pasakojo šios ligoninės direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai ir ūkiui Algimantas Vakarinas, dvi įmonės – „Fegda“ ir „Tilsta“ – skyrė 50 tūkst. eurų paramą ir nupirko ligoninės COVID-19 skyriams reikalingos įrangos.

„Įranga buvo nupirkta, jau vakar dalį atvežė mums, šiandien antrą dalį. Operatyviai viskas – paskambino antradienį ir pasitarėme, tuoj pat ir ėmėsi pirkti. Nupirko to, ko šiandien labiausiai reikia“, – teigė A.Vakarinas.

Anot A.Vakarino, visa ligoninė aikčiojo susižavėjusi, kadangi tokių atvejų praktiškai nėra pasitaikę. Parama šimtu euru jau tapo gana įprasta, tačiau 50 tūkst. eurų yra kur kas rimčiau – ligoninės administracijos atstovas neslepia, kad ligoninei tai išties dideli pinigai. Ypač turint omeny, kad mėgindama įsigyti pati šios įrangos VMKL sugaištų išties daug laiko.

Įmonės perdavė ligoninei priemonių už 57 tūkst. eurų: 5 didelės tėkmės deguonies terapijos (High Flow) sistemas „Airvo2“ su integruotu tėkmės generatoriumi ir jiems reikalingus priedus, vakuuminį atsiurbėją, videolaringoskopą ir septynias švirkštines pompas.

VMKL šią savaitę sulaukė ir labdaros iš vienos Prancūzijos ligoninės. Tai – funkcinės lovos, čiužiniai, stalai ir kt. Vilniaus miesto savivaldybei tereikėjo padengti logistikos kaštus.

„Mes ir patys iš Antakalnio“

UAB „Fegda“ generalinis direktorius Žydrius Baublys 15min sakė, kad suteikti tokią paramą įmonės nusprendė, kai buvo sulaukta pagalbos prašymo.

„Jau daug metų aktyviai dalyvaujame verslo visuomenės gyvenime, kaip vadovai pažįstame vieni kitus ir kartais taip atsitinka, kad esant beviltiškai situacijai kreipiamės pagalbos į patikimus žmones. Tai atsitiko ir šiuo atveju. Paskambino Vilniaus miesto klinikinės ligoninės atstovas ir pasakė – padėkit, trūksta įrangos COVID-19 paveiktų ligonių gydymui. Matydami, kad esant dabartinei Viešųjų pirkimų sistemai dėl jos nelankstumo neįmanoma laiku nupirkti net mėgintuvėlių tyrimų atlikimui, sutikome skirti paramą medicinine įranga.

Tai dar paskatino ir COVID-19 atvejai tiek „Fegdos“, tiek „Tilstos“ kolektyvuose. Neįmanoma užmatyti problemos masto tada, kai ji yra toli nuo tavęs. O kai su ja susiduri, prasideda apmastymai, o kuo galėtume padėti, kaip ją sumažinti", - apie norą padėti sakė Ž.Baublys.

Sauliaus Žiūros nuotr./COVID-19 skyrius Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje
Sauliaus Žiūros nuotr./COVID-19 skyrius Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje

Kelių tiesimo įmonės vadovas siūlo ir kitoms verslo bendrovėms aktyviai prisidėti parama prie COVID-19 pandemijos sukeltų ligų padarinių šalinimo, bet būtina konsultuotis su medikais, specialistais, kad parama būtų skirta tik tam, ko labiausiai tą minutę reikia.

„Šiais metais kelininkams sezonas buvo neblogas, neturėjome prastovų dėl COVID-19 atvejų, tikrai sėkmingai dirbome. Pagaliau nors viena krizė kelininkus aplenkė. Tai žinodami savo situaciją nusprendėme tai ligoninei padėti“, – atvirai kalbėjo Ž.Baublys.

Jis taip pat paminėjo, kad nemaža dalis įmonės akcininkų, vadovų yra būtent iš Antakalnio, tad tam tikra prasme jaučia ir artumą būtent jų rajone esančiai miesto ligoninei.

Kelininkams sezonas buvo neblogas, neturėjome prastovų dėl COVID-19 atvejų, tikrai sėkmingai dirbome. Tai žinodami savo situaciją nusprendėme ligoninei padėti.

Finansuoja miestas

VMKL vadovai jau ne kartą yra pabrėžę, kad vasarą, kai buvo geriausias metas ruoštis antrajai COVID-19 bangai ir įrengti papildomų skyrių šiems pacientams, Antakalnyje esanti ligoninė negavo jokios finansinės paramos iš Sveikatos apsaugos ministerijos.

SAM šių metų rugpjūtį skirstytos ES lėšos koronaviruso pandemijos suvaldymui – apie 50 mln. eurų – Vilniaus miesto ligoninių nepasiekė.

Dabar naujos lovos COVID-19 pacientams taip pat įrenginėjamos už pačios ligoninės arba Vilniaus miesto savivaldybės lėšas.

VMKL filiale Antakalnio g. 124 iš viso tikimasi turėti vietos 188 pacientams. Pagrindiniame ligoninės padalinyje Antakalnio g. 57 dar gali būti apie 50 vietų, jeigu toks poreikis bus, bei dar apie šimtą lovų galima būtų įrengti VMKL poliklinikos pastate.

Pacientų daugėja

Ši Antakalnyje esanti ligoninė yra atraminė, kuri priima pacientus jau kelias savaites – kai Santaros klinikose tuščių lovų pradėjo sparčiai mažėti. Kaip Santaros klinikos paskelbė ketvirtadienį, lapkričio 19 dienos ryto duomenimis, VUL Santaros klinikose gydomi 153 COVID-19 sergantys pacientai, iš jų 31 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 153 sergančiųjų – 4 vaikai.

Atraminėse ligoninėse gydoma 225 pacientai, iš jų Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – 133 pacientai, 4 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje.

Alytaus S.Kudirkos ligoninėje – 40 pacientų, iš jų – 3 Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Ukmergės ligoninėje – 28 pacientai, iš jų – 2 Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – 21 pacientas, Druskininkų ligoninėje – 3 pacientai.

VIDEO: Kaip keisis Vilniaus miesto klinikinės ligoninės darbas COVID-19 akivaizdoje?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?